elkaar leenteraadsverkiezingen '94 SP SP «Voor Allen» - 15 oktober 1993-9 Meer storten Oog om oog Een gemeente waar het veiliger wordt Voor de SP is de strijd tegen kleine en grote criminaliteit een prioriteit. Hiervoor zul len de SP-mandatarissen de mogelijkheden, die onder im puls van Louis Tobback tot stand kwamen, ten volle be nutten. Een dag- en nachtpermanen- tie, meer wijkagenten en een betere uitrusting en opleiding van het politiekorps zijn de middelen waarmee de SP de veiligheid in uw gemeente zal doen toenemen. Onze grote doelstelling is echter het voor komen van misdrijven. En slachtoffers van misdrijven zullen op een deskundige ma nier opgevangen worden door speciaal daartoe opgeleide agenten; Meer sorteren Een gemeente waar het beter wordt om te leven Er is geen sprake van een goed leven als we ondertussen ons milieu kapot maken. Met de SP in het bestuur zul len vergunningen voor nieu we bedrijven die de gemeente kunnen verpesten grondig worden onderzocht en zo no dig geweigerd. De reeds aanwezige bedrijven zullen scherp worden gecon troleerd en overtreders zullen hard worden aangepakt. Ons milieu beschermen is een kwestie van ingesteldheid, waarbij iedereen zijn verant woordelijkheid moet nemen; Daarom moeten overheid en inwoner de handen in elkaar slaan om de gemeente leef baar te houden. De SP wil dat het gemeente bestuur de bevolking er toe aanzet om afval te voorkomen en zelf het huisvuil selectief laat ophalen. Dit zijn minima le maatregelen willen we Vlaanderen en Brussel niet bedelven onder het vuil. De natuur, het groen en de bossen moeten we als een zeer kostbaar goed koesteren. Maar het volstaat al lang niet meer om wat ons rest te be schermen. Daar waar moge lijk moet er meer groen ko men door aanplanting, herbe bossing... Hand in hand Een gemeente met het verkeer in goede banen Een veilige gemeente bete kent voor de SP dat voetgang ers en fietsers op de eerste plaats komen. Pleinen en stra ten moeten weer van de men sen worden. We willen dat kinderen zonder gevaar naar school kunnen, dat snelheids maniakken een halt wordt toegeroepen. De SP zal werk maken van de aanleg van degelijke voet- en fietspaden, zorgen voor een veiliger schoolomgeving, voor een goede openbare verlich ting en middelen inzetten om de automobilisten te dwingen om trager te rijden. Het zwaar en gevaarlijk verkeer zal in de mate van het mogelijke uit de bewoonde kernen worden ge weerd. Tegelijk willen we het openbaar vervoer aantrekke lijker maken door er voor te zorgen dat bussen en trams vrij baan krijgen in het ver keer. De SP pleit er voor dat de gemeenten in samen spraak met De Lijn zoeken naar aantrekkelijke en aange paste vormen van openbaar vervoer. Een verdraagzame gemeente Oudere mensen weten wat onverdraagzaamheid en ra cisme betekenen. Zij maakten de jaren '30 en een oorlog mee. Diezelfde onverdraag zaamheid steekt nu weer de kop op. De SP kiest resoluut voor meer verdraagzaamheid en veroordeelt alle geweld. Ge weld en extremisme lossen immers niets op. Verdraagzaamheid is een zaak van mentaliteit, van in gesteldheid. Maar ook van wetten en spelregels voor ie dereen. Verdraagzaamheid betekent niet dat alles kan. Niet voor migranten, niet voor vluchte lingen niet voor Belgen. Verdraagzaamheid is immers een kwestie van wederzijdse rechten en plichten en weder kerig respect. De SP wil dat het gemeente bestuur echt aandacht heeft voor de mensen en een beleid voert dat dit respect bevor dert. Dat kan onder andere door de verloedering van de buurten aan te pakken of door initiatieven die de mensen weer bij elkaar brengen, te steunen. In grotere gemeen ten kunnen hiervoor centra voor samenlevingsopbouw worden opgericht. Auto's heilig Thuis voor de buis Gemeente zonder hart Voetgangers Een fris cultuur- en ontspanningsbeleid De SP wil dat het swingt in de gemeente. Het samenleven in buurten op straten en pleinen moet wor den gestimuleerd. Organis aties die iedereen op een plu ralistische manier betrekken bij culturele, sport- of ont spanningsactiviteiten verdie nen onze voorkeur. En met de nieuwe regeling dragen de plaatselijke bestu ren een grote verantwoorde lijkheid om het open en plura listisch jeugdwerk aan te moe digen en materieel en financi eel te ondersteunen. De Raad voor Cultuurbeleid, die in iedere gemeente moet worden opgericht, krijgt in dit beleid een centrale plaats. Ook de infrastructuur moet op maat van de mensen zijn. We hebben geen nood aan ge ldverslindende 'cultuurpaleizen', maar de SP wil de oprichting van cultuur huizen stimuleren of nog meer ondersteunen. Die cul tuurhuizen zullen openstaan voor iedereen en voor elke kunstvorm. Zij vormen im mers het hart van de animatie in de buurt, de wijk, de straat. Cultuurhuis Een gemeente zonder grenzen Heel wat aspecten van het ge meentebeleid overstijgen de gemeentegrenzen. Samen met alle betrokkenen (andere gemeenten, het provinciebe stuur,...) willen we op een de mocratische manier die streekgebonden politiek ge stalte geven. Onze bekommernis gaat nog verder: wij kunnen niet onbe roerd blijven bij de ellende in andere landen. Wij zijn toch allen een beetje wereldbur ger! Geen 'ikke, ikke, ikke', maar wel 'de rest niet laten stikken' bij de SP, in uw ge meente en in de ganse wereld. Alleen dan kunnen we bou wen aan een rechtvaardige toekomst voor de jeugd, voor de generaties na ons. De wereld stopt immers niet aan het einde van de straat. Gemeente zonder grenzen mmm- VOOr uw*

Voor Allen | 1993 | | pagina 9