ACTIVITEITENKALENDER Het arrondissementeel SP-smulparadijs SP-Sint-Lievens-Houtem op de bres voor redding tewerkstelling slachthuis Bavegem Erwin Franceus interpelleer! opnieuw over het 0.CM.W. ATB Geraardsbergen viert feest 14 - 10 december 1993 - «Voor Allen» CSC Studiekring Zottegem Donderdag 9 december 1993 om 20 uur Volkshuis, Markt 8 te Zottegem INFO- EN DISCUSSIE-AVOND: HET GLOBAAL CRISISPLAN Inleidingen: Jacques TIMMERMANS, Marc GALLE, Dirk VAN DER MAELEN en Herman DE LOOR, (Arrondissementele SP-Parlementairen). Niet te missen. SP-Erpe Zondag 19 december 1993 van 11 u. tot 15 u. Zaal «Sint-Janshof», Keerstraat 222 te Ottergem. JAARLIJKS SP-EETFESTIJN Menu: - Steak met frieten (natuur - provenfale - peper - champignons) 350 F - Vol-au-vent met frieten 250 F - Kindermenu (tot 12 jaar) 200 F Kaarten zijn te bekomen bij de bestuursleden. Iedereen is van harte welkom. De SP-afdeling Sint-Lievens- Houtem heeft de laatste we ken niets onverlet gelaten om het, door o.m. vroeger ge meentelijk geklungel, met sluiting bedreigde slachthuis Fonck-Dehennin te Bavegem te redden. Vooral het aspect tewerkstelling primeerde hierbij, maar anderzijds werd ook het belangrijke element milieuhinder voor de omwo nenden, evenals de noodzaak aan nieuwe demarches van de slachthuisdirectie zelf, geens zins uit het oog verloren. Het belangrijkste initiatief was een motie, door SP- raadslid Jacky De Graaf voor gelegd op de gemeenteraads zitting van vrijdag 26 novem ber 11. In deze motie werd op geroepen alle acties die in middels werden ondernomen om de sluiting te verhinderen te blijven steunen. Anderzijds dienen ook alle omwonenden die menen een schadeclaim te kunnen eisen, uiteraard te verhalen op het bedrijf zelf, gesteund te worden. Een ander belangrijk luik in de motie was de erkenning dat - om economische redenen - het bedrijf dat zes jaar gele den van de gemeente grond aankocht om zich uit te brei den, thans niet mag gesloten worden. Ook de SP is van me ning dat het bedrijf reeds vol doende inspanningen heeft gedaan op milieuvlak zodanig dat de hinder die het bedrijf nu nog zou veroorzaken toch geen sluiting of afbouw nood zakelijk maakt. Uit hoofde hiervan wordt dan ook bij alle beleidsverantwoordelijken op alle niveaus ten zeerste be pleit om de huidige, inder daad onwettige toestand, ten spoedigste te regulariseren. Zowel de roomsblauwe be- stuursmeerderheid als de pers en niet in het minst de talrijke aanwezigen op de raadszitting waren verrast door de SP-mo- tie van Jacky De Graaf. Diens initiatief werd dan ook door iedereen onderschreven en het kan daardoor duidelijk worden dat een beslissende stap werd gezet in het defini tief blijven van het Bavegemse slachthuis, trouwens een der modernst uitgeruste van Eu ropa. Het toch niet zo onaan zienlijke aantal werknemers van het bedrijf zullen te ge- pasten tijde zich wel herinne ren wie het effectief voor hen opneemt. Leo PENNINGER Naar aanleiding van de gemeenteraad dd. 22.11.93 interpel leerde Erwin FRANCE US opnieuw overeen OCMW aange legenheid; ditmaal over het Stedelijk Ziekenhuis. Hieronder vindt u een samenvatting van zijn tussenkomst. 1. Het Stedelijk Ziekenhuis Elk jaar vestig ik tijdens de bespreking van de rekeningen de aandacht op het feit dat er wél uitgaven geboekt worden voor de aankoop van farma ceutische producten, doch nooit inkomsten! Groot was dan ook mijn ver bazing toen ik in de begro tingsraming, langs de inkom enszijde, voor de rubrieken aangaande de farmaceutische producten een bedrag van on geveer 29 miljoen zag. Mijn euforie werd echter vlug omgetoverd in verbazing toen ik zag dat er voor deze rubrie ken géén frank erkende vor dering was ingeschreven. Al thans niet in dezelfde rubriek! Er waren m.a.w. wél inkom sten voorzien, doch, volgens de boekhouding, geen frank ontvangen! Ongetwijfeld zijn er inkom sten, doch waarom worden deze niet duidelijk per rubriek vermeld? Het jaarverslag van het OCMW is hieromtrent veel duidelijker. Zo staat er bv. in de budgettai re rekening voor de farmaceu tische producten een uitgave voor het dienstjaar 1992 van 42,8 miljoen. Nochtans zien wij in het jaarverslag een ge detailleerde analyse van het verbruik en de kosten van de farmaceutische producten per dienst. Echter: daar komt men m.b.t. 1992 aan een to taal van ongeveer 33 miljoen. Dit geeft een verschil van 10 miljoen! Vanwaar dat ver schil? en waar vinden wij daar iets van terug? Tenslotte wil ik de aandacht vestigen op het verslag van de bedrijfs-revisoren! Het verslag heeft als centrale opmerking dat de administra tieve organisatie en de interne controle procedures ontoerei kend zijn. Ze maken hiero mtrent dan ook een voorbe houd! Ik betreur ten zeerste dat de ze controleprocedures inad- ekwaat zijn, temeer daar in ons ziekenhuis om en bij het miljard verhandeld wordt. In 1992 is er voor het zieken huis een globaal kastekort van 77,3 miljoen. Dit is voorname lijk te wijten aan de vele ach terstallige betalingen (621 miljoen). Ze beperken in ern stige mate de liquiditeit en brengen overbodige intrest lasten met zich mee (21,6 mil joen). Beleidsmatig moet hier dus méér werk van gemaakt worden! Toch wil ik vermelden dat ons ziekenhuis het goed doet. Mits nog enige bijsturing is dit één van de (spijtig genoeg weinige) OCMW-diensten die financieel onafhankelijk kan functioneren! 2. H. Hart Ziekenhuis De aankoopprijs van dit zie kenhuis (56,9 miljoen) staat nog steeds in de rekening van het nieuw ziekenhuis opgeno men! Dit mag niet aangezien dit 'omgetoverd' werd tot een rustoord! Er moet nog steeds 33 miljoen op afgelost worden. Denkt men misschien dat wij dat op die manier niet zouden ont dekken? De SP heeft steeds verwittigd voor deze (verkeerde en du re) aankoop (destijds via raadslid Van Der Maelen Dirk). Het is dan ook logisch dat wij dit dossier blijven vol gen! Wat gaat er trouwens met dit gebouw gebeuren eens het Denderoord volledig klaar is? 3. Het Overlegcomité Dit is een totaal zinloze con structie. Het zijn twee bestu ren die diametraal tegenover elkaar staan. Er wordt geruzied over de meest banale zaken, terwijl essentiële zaken niet eens aan bod komen. Zo kwam zelfs het revisorver- slag niet aan bod! 4. Begrotingswijziging OCMW Ik heb steeds voorspeld dat het OCMW jaarlijks 140 mil joen nodig heeft. Vandaar moet er bijna 160 milj. toelage gegeven worden. Dit komt omdat het College het pro bleem in het verleden steeds maar voor zich uit schoof. Vandaag betalen wij nu alle maal het gelag! Daarenboven is daarmee de kous nog niet af. Er is nog steeds een tekort van 15 milj. Dat zal dus volgend jaar nog moeten als surplus bijge past worden. De SP vraagt reeds jaren om deze situatie eindelijk eens op te klaren en 'structurele maatregelen' te nemen. De vereffening is nu (ver plicht van hogerhand) bezig, doch ik zie nog geen enkele structurele maatregel! M.a.w. als de toestand onge wijzigd blijft (en er van hoge rhand geen bijkomende las ten volgen bv. subsidie Geco) moeten wij ons ook het kom end jaar verwachten aan 160 miljoen. 5. Begroting kerkfabrieken Van de 16 kerkfabrieken zijn er 10 waarbij de gemeentelij ke toelage gelijk gebleven of gedaald is. Er zijn er 2 (Waar- beke en Nieuwenhove) die volledig zelfbedruipend zijn. Proficiat hiervoor. Daarnaast zijn er vier kerkfa brieken die een hogere toela ge vragen. Onze aandacht gaat echter vooral naar OLV Zandbergen. Onze kameraad Lucien Walraet zou nu reeds 'uit zijn kram schieten'! Niettegenstaande de vele ver bouwingen die in deze kerkfa briek reeds gebeurd zijn, wenst men ook nu een verho ging van de stadstoelage van 150% (van 442.664 1.119.110 Fr.). Zo zou de schoonmaakster een 'weddeverhoging' ont vangen van 36.857 naar 90.000 Fr.??? Ernstig blijven mensen... of niet soms? Op zaterdag 18 december 1993 organiseert ATB De na tuurvrienden Geraardsber gen zijn jaarlijkse Algemene Ledenvergadering met feest maal in de zaal «Wilson», Guilleminlaan 24 te Ge raardsbergen. Programma: 18.00 uur: aperitief 19.00 uur: feestmaaltijd met - Aperitief Blue Angel - Stoofpotje van Noordzee vis - Crème Chabrillain - Ardeens varkensgebraad St. Maudé - Omelette Siberienne - Koffie en versnaperingen - Wijnen en waters Gevolgd door een gezellig sa menzijn en het bezoek van de Kerstman voor de ingeschre ven kinderen tot 12 jaar. Deelname in de kosten: Leden: 950 frank Niet-leden: 1250 frank Kinderen tot 5 jaar: gratis Kinderen tot 11 jaar: 650 frank. Inschrijven kan nog tot 13 de cember 1993 in het Info-kan- toor, Brugstraat 9 te Ge raardsbergen.

Voor Allen | 1993 | | pagina 14