'Nieuwe stijl' te Zottegem STATUTAIRE ALGEMENE LEDENVERGADERING «Voor Allen» - 29 april 1994 - 11 Reeds uitvoerig berichtten wij onze lezers over de arrondis- sementele Tuzla-aktie die nu is afgerond en waarvan het re sultaat op woensdagavond 20 april aan de pers werd voorgesteld. In deze uitgave van ons magazine leest U daar trouwens meer over. Wat dus eigenlijk een vlot en normaal verloop had moeten kennen, werd echter een droevig, maar echt gebeurd verhaal, dat we onze lezers en ook het ruimere publiek niet kunnen onthouden Onvoorstelbaar, ongelooflijk maar waar, Zuidoost-Vlaan deren, meer bepaald Zotte gem, 1994 Arrondissementele solidariteit De Tuzla-aktie, door de So cialistische Gemeenschappe lijke Aktie (SP-ABW-BM) van de arrondissementen Aalst-Oudenaarde-Ronse opgezet als humanitaire hulp voor de getroffen Bosnische stad en als politieke sensibili- zering en waarschuwing voor de penibele gevolgen van ul tra-nationalistische «Eigen Volk Eerst-toestanden», is tot een groot sukses uitgegroeid. Veel broodbonnen werden verkocht en ook het centrale depot (met meel, rijst, suiker, e.a.) in de Zottegemse voor malige rijksbasisschool Beis loven liep de voorbije weken aardig vol. Dat is te danken aan de inzet van honderden militanten, zowel van vakbond, mutuali teit als partij, alsook aan de pluralistische akties opgezet vanuit vele scholen, die hun solidariteit betoonden en hun beste beentje voorzetten. Op woensdagavond werd het resultaat van de voorbije aktie aan de pers voorgesteld. Het liep, zoals hierboven al gezegd, echter mis en het werd bijgevolg een persconfe rentie «nieuwe stijl». Barbaarse weigering door Zottegems Stadsbestuur Na de afloop van de gemeen teraadszitting van maandag 18 april jl., schoot een (blijk baar verveelde) schepen van Openbare Werken op kd. Herman De Loor toe met de mededeling dat de 10 tafels en 25 stoelen die voor de be wuste persconferentie aange vraagd waren, nu ineens niet konden worden ter beschik king gesteld. Blijkbaar was het kleine trans port van dat materiaal van het A.T.C. naar het schooltje te Beisloven (amper 1 km, in dien zoveel, van elkaar verwij - derd) te veel gevraagd van de V.L.D.- en C.V.P.-bestuur- ders. Daarop riep Herman De Loor de raadsleden die de raads zaal reeds aan het verlaten waren, weer terug en bracht hen prompt op de hoogte van de drakonische en weerzin wekkende beslissing van het Zottegemse Stadsbestuur. De persconferentie te Beislo ven op 20 april diende blijk baar geboycot. Daarom werd deze persconferentie vorige week woensdag al recht staand gehouden een hoogst eigenaardige «primeur» voor Zottegem, als men het ons vraagt. Ronduit beschamend. Het was immers de eerste maal dat de talrijk opgekomen pers mensen zoiets meemaakten. V.L.D. en C.V.P. zouden nochtans beter moeten we ten «De stad stelt geen stoelen en tafels meer ter beschikking van groepen en vereni gingen», was het antwoord van burgemeester De Maes- schalck, na de bewuste ge meenteraadszitting. Weet hij dan niet meer dat SW Geraardsbergen Op zaterdag 16 april 1994 or ganiseerde de SVV-Centrum Geraardsbergen i.s.m. CSC- Vormingswerk Geraardsber gen, een gespreksnamiddag met als thema «SP Voor een ander Europa». SP-Voorzitter Jan WICHE- LER bracht een zeer geslaag de uiteenzetting en formu leerde de volgende doelstel lingen voor onze partij in het kader van een ander Europa. De SP wil een Europa met een hart, een ziel, met sociale doelstellingen. Daarom wil de SP niet minder Europa, maar meer en vooral een ander Eu ropa. Enkele politieke doelstellin gen - Europa moet werken om meer leefbaar te worden. - Een Europees actieplan voor meer en betere jobs. - Sociale spelregels over de grenzen heen zoalshet scheppen van jobs, het be handelen van mannen en vrouwen op gelijke voet, een eerlijke verdeling van de inkomens. - Het bestrijden van fraude en fiscale onrechtvaardig heid. - Veiligheid en vrede door samenwerking. - Verdraagzaamheid door wederzijds respect. - Een Europa voor «Allen». Daarom denk op 12 juni 1994 aan onze twee federale kandi daten - Herman DE LOOR, 9e plaats effectief; - Dirk VAN DER MAE- zijn zelfde stadsbestuur in 1991 het overdekt podium van de stad Zottegem door eigen personeel buiten de stad liet vervoeren en opzetten op de Free-weide te Brakel en dat daaraan gedurende 2 dagen 5 man hebben gewerkt plus nog eens gedurende ander halve dag 5 man voor het op breken Wellicht zijn voor de Zottegemse bestuurders fees telijke aktiviteiten belangrij ker dan humanitaire akties. Ook moet men weten dat de stad kampeermateriaal ver voert van jeugdbewegingen, zelfs naar ver afgelegen plaat sen, en het gras van de vele voetbalvelden in Zottegem gratis afmaait. Wij zijn daar niet tegen, inte gendeel, maar vragen wel dat niet met twee maten en twee gewichten wordt gewerkt. Wat voor het ene kan, moet ook voor het andere kunnen. Het is evenwel ronduit schan delijk dat zulks geweigerd wordt voor een humanitaire aktie, en dat zullen V.L.D.- en C.V.P.-lieden nog lang te ho ren krijgen. Kan het zo verder Naast de konklusie dat V.L.D. en C.V.P. deze keer hun maskers voorgoed heb ben afgelegd door de bekro ning van een humanitaire ak tie als Tuzla te boycotten, dringt zich een tweede gevolg trekking op. Kan het met V.L.D. en C.V.P. te Zottegem in zijn geheel ge nomen nog wel verder Men weet dat voor begin juli door het Stadsbestuur in sa menwerking met de Cultuur- raad een 10-daagse kulturele week wordt geprogram meerd. Ook de lokale afdeling van de Centrale voor Socialis tisch Cultuurbeleid (C.S.C.) en de V.Z.W. Cultuur en Ont spanning na Arbeid (C.O.A.) hebben reeds voor een be langrijke aktiviteit hun mede werking toegezegd. Heeft verder meewerken met iets wat uit de hoek van V.L.D. en C.V.P. komt, even wel nog zin LEN, 9e plaats opvolger. Moederfeest SW Geraardsbergen Op zondag 15 mei 1994 om 14.30 uur in de zaal «Mar bol», Markt te Geraardsber gen, organiseert de SW-Cen- trum Geraardsbergen haar traditioneel «Moederfeest». Het Moederfeest wordt opge luisterd met een amusements programma en zanger. Dit alles bij een degustatie van geurige koffie of cacao met gebak. Aan iedere aanwe zige moeder wordt gratis een geschenk aangeboden. En na tuurlijk is er ook een Reuze tombola. Deelname in de kosten voor de leden bedraagt 100,-fr. en 50,-fr. voor de kinderen. Inschrijven vóór 10 mei 1994 in het Volkshuis of bij de be stuursleden. Maken wij ons niet belache lijk door met onkunde en de onwil zelf scheep te gaan Alle vertrouwen in de V.L.D./C.V.P.-koalitie is in middels zoek en elke samen werking ermee staat nu fataal op de helling. In oktober van dit jaar kan nu niet snel genoeg het doek zijn gevallen over het lot van een bestuurskliek die blijkbaar niet beseft dat ze zich met de dag onmogelijker maakt. Weg ermee SP Wijkdub Velzeke - Elene Maandag 2 mei 1994 om 19.30 uur Ontmoetingscentrum Velzeke, Provinciebaan te Velzeke ALGEMENE LEDENVERGADERING Agenda: - Werkingsverslagen (Administratief, financieel, politiek] - Aanduiding afgevaardigden in het SP-Bestuur - Verkiezing wijkdubbestuur Kandidaten voor de beide besturen kunnen ter plaatse worden ingediend. S.P. Wijkafdeling Strijpen Maandag 2 mei 1994 om 19.30 uur Volkshuis - Markt 8 te Zottegem Agenda - verkiezing bestuur - verkiezing uitvoerend bestuur - najaarsaktiviteiten Kandidaturen voor het bestuur dienen ingediend bij y^Willy Van den Bossche (secretaris) vóór 1 mei 1994. S.P. Zottegem Afdeling Centrum-Bevegem-Bijloke Woensdag 4 mei 1994 om 20 uur Volkshuis - Markt 8 te Zottegem STATUTAIRE ALGEMENE LEDENVERGADERING Agenda- verkiezing bestuur - verkiezing uitvoerend bestuur - aanduiden vertegenwoordigers - financieel verslag - administratief verslag - planning aktiviteiten - politieke toestand SP-Wijk Erwetegem, Godveerdegem, St.-Goriks- en St.-Maria-Oudenhove Donderdag 5 mei 1994 om 20 uur Gasthof Erwetegem, Kloosterstraat 2 - Erwetegem STATUTAIRE ALGEMENE LEDENVERGADERING Agenda - jaarverslag en nazicht boekhouding 1993 - aanduiding en aanvulling SP-Wijkbestuur - verkiezing uitvoerend bestuur van de wijkafdeling - aanduiding afgevaardigden SP-bestuur - planning 1994 Kandidaturen dienen ingediend te worden vóór 2 mei 1994 bij de voorzitter, Roger VANCAUWENBERGHE, Ten Ede 104 - Zottegem - Tel. 09/360.55.75. Alle partijgenoten worden verwacht.

Voor Allen | 1994 | | pagina 11