Toeristische film Ninove «Gouden» partijgenoten te Ninove 10-16 december 1994 - «Voor Allen» «Bezoekt Ninove 't Is zon der concurrentie het lelijkste stadje van het land, en wel licht van Westelijk Europa. Ninove is van dit standpunt uit een kijk overwaard. Met kermis speelt de beiaard op 't stadhuis, de enige keer dat het foorlawaai belet iets te ho ren.» (Paul de Mont, 1934) Met deze pijnlijke uitspraak in het achterhoofd, besliste de Ninoofse Gemeenteraad eind 1993 een toeristische promo tiefilm van de stad te laten maken. De opdracht werd nog hetzelfde jaar gegund en be stond uit een 12-tal opname- dagen, verspreid over een jaar, waarop een professione le filmploeg de belangrijkste evenementen, gebouwen, ac tiviteiten vastlegde. Daar na volgt het monteren van de film, het schrijven van een tekst die wordt ingelezen door een al dan niet gekende stem, het kiezen van de muziek en uiteindelijk het kopiëren op VHS. De bedoeling was de film te vertonen, op verzoek, aan groepen toeristen en hem te koop aan te bieden bij de Dienst voor Toerisme. De opnames zijn uiteindelijk gestart met karnaval, vervol- Mogelijks is het U niet be kend, dat in de schoot van on ze Socialistische Beweging, er eveneens een groepering Ge pensioneerden aktief is. Naast tal van aktiviteiten, waarvoor telkens een afzon derlijke uitnodiging tot deel name wordt toegezonden, hebben wij onze maandelijkse hobbynamiddag en dit op de eerste maandag van de maand om 14 uur. Op dergelijke hobbynamid dag wordt, onder het drinken van een geurige tas koffie en het genieten van een smakelij ke koek of gebakje gezellig ge babbeld en een kaartje gelegd in een vriendschappelijke en optimale sfeer. Voor onze leden die niet kun nen kaarten wordt een kampi oenschap in het teerlingen- werpen georganiseerd. Eveneens wordt elke maand een gratis tombola ingericht waarbij enkele nuttige prijzen te winnen zijn. Voor de koffie, het gebakje en al de andere gezelligheid wordt slechts een bijdrage van 25 frank gevraagd hetgeen wij bestempelen als een «bagatel le». De jaarlijkse bijdrage is vast gesteld op 200 fr. en zoals U kan vaststellen het kost wei nig geld en er is een berg ge- gens werd de aankomst van de Ronde van Vlaanderen vast gelegd, tussendoor de abdij kerk en omgeving, met de ar cheologische opgravingen, de andere monumenten zoals de dekenij, de Koepoort en de evocaties van de verdwenen poorten, het oud-stadhuis enz. In de lente en de zomer werden de deelgemeenten ge filmd Okegem, Nederhas- selt, Aspelare, Lieferinge, Neigem, Voorde, Okegem en Pollare. Tussendoor worden de sport infrastructuur, de verschillen de academies gefilmd, de nieuwe Plaatselijke Openba re Bibliotheek, het Cultureel Centrum «De Plomblom» t.g.v. de optredens van Ray mond van het Groenewoud en Soulsister, de brouwerij Slaghmuylder, als belangrijke toeristische trekpleister zeker niet vergeten, evenmin als de Volkssterrenwacht Nysa. Vervolgens kwamen de- na jaarsevenementen zoals het Oogstfeest in Meerbeke, Overvoer, de Open Monu mentendag, en de Jaarmarkt aan de beurt. Bij het begin van de herfst werden opnames ge maakt van het Ninoofs grond gebied vanuit een helicopter. zelligheid en vermaak gebo den. Mocht U interesse hebben, neem kontakt met ondergete kende die verder voor alles zal zorgen Julien Lefèvre Kouterveldlaan 11 9550 Herzele Tel. 62.33.15 Stand «kaarten» november 1994 1. Ponnet Michel 718 p. 2. Vidts Bernard 695 p. 3. Verbruggen Jozef 686 p. 4. Daneels Clement 680 p. 5. Bliki Richard 671 p. 6. De Cock Robert 662 p. 7. Coppens Willy 658 p. 8. V. Melckebeke Et. 637 p. 9. Van Damme A. 630 p. Van Delsen André 630 p. Stand «teerlingen» november 1994 1. Temmerman Alice 187 p. 2. Daem Denise 174 p. 3. V.D. Berghe H. 168 p. 4. Verstreels Alphons 165 p. De Jaeger Bertha 165 p. 6. Dierick Leonie 160 p. V. Keymeule Anaïs 160 p. 8. Van Snick Jeanne 159 p. 9. Moreel Lucia 158 p. Sanglan Alice 158 p. Met behulp van ontelbare en thousiaste (soms zelfs verkle de) inwoners en stadsgidsen werden nog in het najaar en kele geïmproviseerde toneel tjes opgenomen de inname van de stad door de Aalste- naars aan de Koepoort (met een echte ezel), een verkorte versie van de Wegom in Den- derwindeke (bij zonsonder gang, in de modder). Tot slot werden nog enkele restaurants bereid gevonden een stuk van de film te spon soren, waardoor zij ook in het geheel werden opgenomen om met hun culinaire speciali teiten de toeristen te lokken. Uit de in totaal meer dan 12 uur beeldmateriaal werd een selectie gemaakt voor een film van ongeveer een half uur, die aan de toerist of geïn teresseerde inwoner Ninove voorstelt onder de vorm van een (overvolle) dagtrip, be ginnend met de zonsopgang boven het Galgenveld in Ou ter en eindigend in de Ninoof se kroegen, in de vroege uur tjes. Het resultaat zal aan de pers en alle geïnteresseerden wor den voorgesteld op zaterdag 17 december, om 20.00 u., in het C.C. De Plomblom, Graanmarkt 12. Elkeen is van harte welkom. Kerstfeest te St.-Lievens-Houtem Ook dit jaar organiseert de SP/CSC-afdeling St.-Lie- vens-Houtem een Kerstfeest. Dit gaat door op zondag 25 december 1994 om 15 uur in de snookerzaal Argus, Marktplein te St.-Lievens- Houtem. Om 15 uur zal poppenkast «Sloef» een opvoeringverzor- gen van haar voorstelling «Kerstmis». Later op de namiddag zal de kerstman zelf alle aanwezige kinderen verrassen met heel wat lekkers. De toegang is gratis, kinderen die wensen deel te nemen aan deze activiteit moeten dit vooraf laten weten bij de be stuursleden. Succesrijk eetfestijn te Zandbergen Het traditioneel eetfestijn van de SP-afdeling Zandbergen- Grimminge kende ook dit jaar een groot succes. Het bestuur dankt dan ook de talrijk opge komen deelnemers. Tijdens dit eetfestijn kon U eveneens raden naar de leng te van de koord. Deze be droeg 29,64 m. De winnaars zijn - Roger ABE uit Schendelbe- ke; -Sonja VAN DER MAE- LEN uit Zandbergen. Proficiat aan de winnaars. Jef en Joséé passend gehuldigd Een tijdje geleden vierden on ze dynamische partijgenoten Jozef Van Genechten en Jo- sée Tondeurs hun vijfstigste huwelijksverjaardag. Hun jarenlange inzet voor de partij en de socialistische se- niorenbond indachtig kon dergelijke heuglijk feit niet ongemerkt verlopen. Vandaar een speciaal bezoek en attentie vanwege senator Jacques Timmermans en Bond Moyson-gewestverant- woordelijke Marie-Paule De Op zaterdag 17 december 1994 organiseert de ATB-af- deling Geraardsbergen zijn jaarlijks Algemene Ledenver gadering in de Villa «Wilson», Guilleminlaan 24 te Ge raardsbergen. Het programma van deze ver gadering ziet er als volgt uit - 17.30 uur Aperitief. - 18.30 uur Feestmaaltijd. Overzicht aktiviteiten 1994 Agenda 1995 Viering ATB-leden Bezoek Kerstman voor de ingeschreven, aanwezige kinderen tot 12 jaar Gezellig samenzijn Het menu werd als volgt sa- door Jacques en Marie-Paule Leeuw. Vanwege de SP-Fede- ratie en de redactie «Voor Al len» uiteraard ook hartelijke gelukwensen aan onze dyna mische militanten. We hopen van harte dat beiden nog vele jaren gelukkig voor de boeg mogen hebben in een goede gezondheid en... hopen tege lijkertijd dat hun gewaardeer de inzet voor de Ninoofse so cialistische beweging even eens onverminderd kan blij ven. mengesteld - Aperitief «Wilson Special» - Zeetongfilet met kreeften saus - Winterse groentensoep - Lamsgebraad in wintertooi - Dessertbord - Mokka Wijnen of frisdranken inbe grepen. De deelnameprijs bedraagt 950,-frank voor leden, 1.250,- frank voor niet-Ieden, 650,- frank voor kinderen tot 12 jaar en kinderen tot 6 jaar komen gratis. Allen zijn uiteraard welkom, evenals de talrijke sympathi santen van ATB De Natuur vrienden Geraardsbergen. Socialistische Gepensioneerden Herzele Algemene Ledenvergadering ATB-Geraardsbergen

Voor Allen | 1994 | | pagina 10