't Is geen cafépraat SP Erpe-Mere maakt kanttekeningen bij inhoud CVP-berichten f KSK Erembodegem kampioen j 18 - 19 mei 1995 - «Voor Allen» Het grote verschil met het vorige bestuur is reeds gemaakt. De V.L.D. had geen enkele interesse of bekommernis voor sociale woningbouwin de vorige bestuursperiode: geen en kel initiatief of realisatie terzake. De S.P. trad tot het stadsbestuur toe om in Ninove een socialer beleid te voeren. Op de eerste plaats met de bouw van sociale woningen, waarvoor honderden kandidaten op een wachtlijst staan. Op de laatste gemeenteraad ontwikkelde ik een 4-tal initiatieven, die door de meerderheid werden goed gekeurd. Vooreerst zullen wij een Bijzonder Plan van Aanleg ontwik kelen voor Preulegem. Een 8 a 10 krotwoningen zullen worden onteigend met de inbreidingsgerichte gronden tussen Preulegem, Elisabethlaan en Spoorweg. In deze woonzone kunnen een 35 a 40 sociale woningen worden gebouwd evenals garages voor de bewoners van het Preulegem langs beide zijden. Zo kan de woonkwaliteit op het Preulegem worden verbeterd. Een tweede initiatiefis de uiteindelijke realisatie van een 40 a 50 woningen in het BPA Burchtdam met ook de realisatie van een tweede fase van sociale appartementen in deAchtu- renwijk: ook de bouw van garages. Daarenboven wordt door de aanleg van een nieuwe ontslui- tingsweg vanaf de Tramstatie tot Fabelta en de Fabriekstraat aan dit laatste bedrijf de mogelijkheid geboden een 300-tal nieuwe arbeidsplaatsen te creëeren, door de inplanting van 2 nieuwe zusterbedrijven. Verder is er de aanleg van 2 bijko mende voetbalterreinen voor VK. Ninove, een natuurgebied en een parkzone met watervlak. Een derde initiatief gold de wijzing van het BPA Doornkwar tier, waar het Stadsbestuur 2 oude bedrijfsgebouwen wil ombouwen tot sociale appartementen. Vooreerst het bedrijf De Wolf, gelegen tussen de Aalsterse- steenweg en de F. Tavernestraat en vervolgens het bedrijfsge bouw Cohen aan de Vinkenstraat. De V. L.D. was radikaal tegen dit initiatief en zou dit met alle mogelijke middelen bekampen. Samen met onafhankelijk lid Johnny Timmermans en het Vlaams Blok stapten zij uit de raadszaal. Zonder hen werd het punt goedgekeurd met 16 stemmen. De oppositie heeft zich hier van haar kleinste kant laten zien Nog een ander initiatief is de realisatie van een kleine honderd sociale kavels binnen het B.P.A. Denderhoutem- baan. Tussen de Langemuren en de nieuwe verkaveling tegenover de begraafplaats krijgt ILVA de opdracht om een sociale verkaveling te realiseren. Ziedaar vier initiatieven inzake sociale woningbouw binnen de stad Ninove, waarop wij als socialisten fier zullen zijn en priotair in het beleid zijn. Jacques TIMMERMANS v SP-GERAARDSBERGENAGENDA dinsdag 30 mei 1995 om 20.30 u. Partijbestuur Volkshuis, Markt 15 donderdag 1 juni 1995 om 20.00 u. Fraktievergadering Volkshuis, Onkerzele dinsdag 6 juni 1995 om 20.00 u. Gemeenteraad woensdag 14 juni 1995 OCMW-raad donderdag 15 juni 1995 om 20.00 u. Dagelijks en Uitvoerend Bestuur Volkshuis, Onkerzele donderdag 29 juni 1995 19 uur: Feestcommissie 20 uur: Fractievergadering 21 uur: Partijbestuur Volkshuis, Onkerzele dinsdag 4 juli 1995 om 20.00 u. Gemeenteraad (onder voorbehoud) SGB Ninove Voor de maand juni 1995 or ganiseert de Socialistische Gepensioneerdenbond Nino ve de volgende aktiviteiten waartoe iedereen wordt uit genodigd. - dinsdag 6juni: bestuursver gadering - maandagen 12 en 26 juni: hobbyclub en kaartnamid- dag - zondag 25 juni: gezellig sa menzijn in de feestzaal «De Roos». Tijdens deze bij eenkomst kan er ingeschre ven worden voor de daguit- stap die doorgaat in augus tus. - dinsdag 27 juni: koffietafel met tombola in het café. Al deze akiviteiten beginnen om 14.30 u. TijdenSde maand juli, vakantiemaand, zijn er geen aktiviteiten. Wij bieden aan Lucienne Grijssels onze innige deelne ming aan bij het overlijden van haar moeder. SW Ronse Op vrijdag 2 juni 1995 om 19 uur organiseert de SW Ron se haar jaarlijks «Moeder- feest» in de kleine zaal van het COC, De Malanderplein 7 te Ronse. De muziek is in handen van DJ Georgio. Er is een groot koud buffet tegen de prijs van 600 fr. (glas wijn inbegrepen) en 400 fr. voor kinderen tot 12 jaar. Alle aanwezige moeders krij gen een geschenk aangebo den. Je kan inschrijven tot uit erlijk 29 mei 1995 in de bure len van Bond Moyson of bij de bestuursleden. SW Haaltert Graag nodigen wij U, samen met uw echtgenoot of vriend, uit op ons «SW Moeder- feest», welke plaats heeft op zondag 21 mei 1995 om 15 uur in het Jeugdheem te Haaltert. Programma 15.00 uurVerwelkoming met aperitief, waarna U een feestelijk programma wordt aangeboden - koffie met gebak; - toespraak door senator Jac ques Timmermans. 17.30 uur Feestmaal met vie ring van de aanwezige moe ders, tussendoor tombola met prachtige prijzen. 19.00 uur Uitnodiging ten dans. De leden wordt een tussen komst gevraagd van 300,- frank, niet-leden 400,-frank. Inschrijven kan bij de be stuursleden. Wij hopen er U allen te kun nen begroeten. Zang, vermaak, gezellig sa menzijn Eetfestijn SP-Erembodegem Het SP-bestuur Erembocfe- gem en Schepen Patrick Ja cobs danken de 1.075 deelne mers aan ons eetfestijn van 6 en 7 mei 11. Met verwondering lezen wij dat de CVP in haar laatste CVP-berichten spreekt over het uitvinden van klachten te gen de huidige coalitie en een vaudeville die wij zouden op gezet hebben. De SP heeft de jongste ge meenteraadsverkiezingen geen klachten uitgevonden, doch klachten neergelegd te gen het feit dat Georges De Langhe - waarnemende dienstdoende - Mare De Lat, Louis Van Pollaert en Frans De Brouwer hun handteke ningen gezet hebben op twee burgemeestersvoordrachten, feit dat bij wet verboden is. Wie hieraan twijfelt kan een exemplaar komen inkijken op eenvoudig verzoek! De vaudeville, waarover de CVP spreekt, zal waarschijn lijk het bedrieglijk spel zijn dat VLD en zijn trawanten hebben opgevoerd op de ver kiezingsdag. Of de door de SP en VU - die trouwens geen kartel vormen - geformuleerde klachten steek houden of niet, daar over bestaat tot op heden geen zekerheid. Feit is dat het hoog comité van toezicht niet voor niets binnengevallen is ten huize van Georges De Langhe - waarnemende dienstdoende - en op het ge meentehuis. Dat hierbij de integriteit van een minister in twijfel getrok ken wordt, getuigt van geen grote beginselvastheid, waar op de CVP Erpe-Mere zich in haar roddelblaadje beroemd. Beweren dat de SP zich blijft verzetten tegen deze coalitie, is een manifeste leugen! Eens de klachten neergelegd, heeft de SP haar rol als oppositie partij vanaf 1 januari ten volle opgenomen. Dat de CVP op een «eerlijke manier» aan politiek doet, trekken wij niet in twijfel, doch insinueren dat de SP niet op een eerlijke manier aan politiek doet nemen wij niet. De SP Erpe-Mere is sedert de fusie steeds haar afspraken nagekomen. Feit is dat heden zeven maand na de verkiezingen Erpe-Me re tot de 19 Belgische ge meenten behoort die over geen benoemde burgemeester beschikt! Alle CVP-berichten ten spijt zal de burger van Erpe-Mere zich blijven afvragen hoe het komt dat Herman Van Wil der, lijsttrekker en stemmen- kampioen, zich erbij neerlegd heeft schepen te moeten blij ven onder een burgemeester, die slechts brons behaalde in de verkiezingskoers en wiens VLD strandde op zes zetels tegen een CVP met elf zetels! Ook de vraag waarom de VLD een schepenambt inle verde - in een VLD-SP-VU coalitie zou de VLD twee schepenen gehad hebben - blijft een duistere zaak, die tot op heden niet is geklaard. Aan de CVP het volgende be richt: halve waarheden vertel len is wegens de catechismus ook liegen Derde provincialer KSK Erembodegem speelde op de laatste speeldag van de kom petitie kampioen en promo veert aldus voor de tweede maal in haar 75-jarig bestaan naar tweede provinciale. KSK Erembodegem is de tweede oudste voetbalclub van de stad Aalst en leverde in haar bestaan meerdere topspelers voor het grote Eendracht Aalst. Vorig jaar verwierf zij de status van «Koninklijke». Een van de smaakmakers bij SK Erembodegem is zonder twijfel Jeroen Ruyssinck (op de foto met familie en vrien den). Hij is samen met enkele anderen het exponent van een bijzonder geslaagde jeugd werking die is doorgedrongen tot de eerste ploeg. SK Erembodegem organi seert aanstaande zaterdag 20 mei een kampioenenbal in de zaal «Den Eekhoorn». Deu ren om 21.30 uur. Inkom 100 fr. R.D.

Voor Allen | 1995 | | pagina 18