Erembodegem Kontakt of geen kontakt weir doen voesj Wordt café «Den Brabander» gesloopt te Zottegem Socialistische Senioren Aalst Centrum «Voor Allen» - 19 mei 1995 - 19 1 mei 1995 heeft meer dan ooit voordien in het teken ge staan van de strijd voor werk loon) en sociale zekerheid bestaansrecht). In het licht van de parlementsverkiezin gen van 21 mei 1995 diende dan ook met man/vrouw en macht naar buiten getreden te worden. De S.P. Erembode gem zette hiervoor een aantal activiteiten op om te laten blijken van haar socialistische aanwezigheid. Naast een ruime deelname aan het groots mei-avond- feest in de keizershallen te Aalst waren wij ook talrijk aanwezig op de 1 mei-beto ging te Aalst. Onze afdelings- vlag werd er fier meegedragen door onze militante gezellin De Vilder-Mertens Jeannine. Dit jaar trachtte onze onder afdeling vooral de plaatselijke bevolking van Erembodegem zelf te benaderen, en dit langs de weg van verschillende volksliefhebberijen. Twee duivenvluchten, één in het duivenlokaal The Pub, op zondag 30 april 1995, en één in één in De Snelle Duif, op maandag 1 mei 1995, werden voor wat de jaarlingen en de oude duiven betreft, elk be toelaagd met duizend vijfhon derd frank vooruit, en twee bekers geschonken door Schepen Patrick Jacobs. De schepen begaf zich, omringd door een afvaardiging van het bestuur, ter plaatse in elk van Wegens de afwezigheid van Voorzitter Leon Van den Broeck - weerhouden door de hospitalisatie van zijn echt genote- was het Secretaris Paul Van de Meerssche die de zeer talrijk opgekomen senio ren mocht verwelkomen. Met het oog op de komende verkiezingen was Schepen Gracienne Van Nieuwen- borgh aangezocht om als gast spreker de senioren toe te spreken. Deze spreekster - zelf kandidate voor Vlaam se Raad en Kamer - wees, in een gloedvol betoog, op de enorme belangrijkheid van de verkiezingen die op 21 mei plaats vinden. Vooral de hervormingen van de Sociale Zekerheid zijn voor ieder van ons van het allergrootste belang. Het kan dus eenvoudig niet dat be doelde hervormingen zouden tot stand komen zonder dat de socialisten hierover mede zouden beslissen. Gezien het hier een bijeen- deze beide duivenlokalen om de prijzen uit te reiken en de bekers te overhandigen. He laas waren de weersomstan digheden de duiven niet gene gen geweest en de vluchten waren vertraagd of uitgesteld. Maar uitstel is geen afstel. De duivenliefhebbers waren ver heugd om eindelijk ook eens uit de hoek van een schepen op enige steun en waardering voor hun geliefkoosde sport te mogen rekenen. Het hoogtepunt van de 1 mei-viering lag echter in de namiddag. Vanaf 16 uur werd op het terrein van F.C. Dog gen een vriendenvoetbalwed strijd gespeeld tussen de vete- ranenploeg van F.C. Doggen en de veteranen en jongeren van de S.P. Erembodegem. Het werd niet alleen een prachtige wedstrijd doch er was ook veel leute en plezier zowel bij de spelers op het veld als bij de zeer talrijk op gekomen belangstellenden. Waar de belangstelling het grootst voor was, het eigenlij ke voetbalspel of het spel van de spierbundels van de bille- kens, laten we hier buiten be schouwing. De meesten had den er alvast honger en dorst van gekregen. De gebakken haringen met aardappelen in de schil gingen dan ook vlot van de hand en voor wie ze wat dorstig op de maag of de lever lagen was er geen nood. Er was voor kosteloze drank komst van senioren betrof, werd door Gracienne vooral aandacht besteed aan het hui dige pensioenstelsel en wat de VLD er zou willen van maken. Ze deed dan ook een dringen de oproep om meer dan ooit op de socialistische lijsten te stemmen. Naamstemmen of kopstemmen is van minder belang, als er maar socialis tisch wordt gestemd, besloot ze haar duidelijke en fel ge smaakte uiteenzetting. Dat de aanwezigen het over duidelijk met haar eens wa ren, bewees het daverend ap plaus waarmee ze werd be dacht. Even later was het de beurt aan Mare Galle. Hij onder streepte wat de vorige spreek ster had verdedigd en riep eveneens op om socialistisch te stemmen. Tevens nodigde hij alle aan wezigen met nadruk uit om zowel aan het mei-avondfeest van zondag 30 april als aan de 1 mei-optocht van maandag jes gezorgd. En de schepen Patrick Jacobs, en zijn be stuur, waren er niet krenterig mee. De dorst of nadorst was dan ook gauw gelest. Bij deze voetbalwedstrijd wensen we ook nog hulde te brengen aan de lieftallige lijnvrouwtjes die heel wat aandacht genoten. Dank zij ook de aanwezige eerstehulp-ploeg van Willy Boriau konden alle spieron- genoegens onmiddellijk wor den verzorgd. Later op de avond werd in het café Hoké, vanaf 19 uur, een grote belotwedstrijd inge richt. Voor de talrijk opgeko men deelnemers, waaronder tal van rasechte Aalstenaars, was ook hier duizend vijfhon derd frank gratis-vooruit en één beker geschonken door Schepen Patrick Jacobs. Zo wel deelnemers als aanwezige bestuursleden eindigden sa men met de schepen deze mei-viering 1995 met menig glaasje gerstenat. Gelukkig moesten ze niet ver en waren de leuze indachtigglaasje op, wij laten ons voeren of gaan te voet. 1 mei 1995 was een strijddag. Tot 21 mei 1995, de dag van de verkiezingen en ook na dien, zullen wij verder strijden voor onze welvaart, voor het socialisme. Diegenen die deze dag en de komende dagen zich te Erembodegem steeds maar verder afzonderen in basiskontaktclubkens moeten gedenken dat de leuze van de op onze feestelijkheden aan wezige socialisten is en blijft kontakt of geen kontakt, weir doen voisj. Gustaaf Lemaitre massaal deel te nemen en al dus het vertrouwen in de SP te bevestigen. Ook Mare Galle werd op een hartelijk applaus onthaald. Na het uitdelen van de «Paas eieren» door de bestuursle den en de traditionele maan delijkse tombola, werd deze opnieuw zeer geslaagde en stemmige bijeenkomst beslo ten. De volgende vergadering van de Socialistische Senioren club heeft plaats op dinsdag 30 mei om 12.30 u. voor hen die deelnemen aan het eet maal. De leden die niet aan het eet maal deelnemen worden, zoals gewoonlijk, verwacht om 14.30 u. M. Boelaert 1 Mei-tombola SP-Herdersem 6108 2484 4589 2625 2142 6902 5559 1931 8153 4486 2013 5891 4401 2085 8335 4826 1806 3184 2236 6404 4923 1989 5364 1205 6315 6986 6900 4406 4949 3150 5345 2823 1902 2113 5565 5992 6032 4550 8348 4564 2489 8355 8006 1295 4582 1335 5218 8093 4161 2291 Verkeersveiligheid is steeds een van onze hoofdbekom mernissen geweest. Dat we ten alle Zottegemnaren maar al te goed: zowel toen wij het beleid zelf oriënteerden als vanuit onze oppositierol heb ben wij nooit afgelaten werk te maken van netelige ver- keersdossiers. Men herinnert zich al onze inspanningen i.v.mJde Zotte- gemse bruggenmiserie. Voor al dank zij ons aandringen bij de bevoegde overheid kon zo doende het brugprobleem van de Buke en eveneens te Erwe- tegem een meer dan positieve oplossing krijgen. Ook op het vlak van de renovatie van we gen en voetpaden nam vooral de S.P. steeds het voortouw. Onze inspanningen i.v.m. de herstructurering van de le vensgevaarlijke Rijkestraat en zovele andere Zottegemse wegen mogen daar als voor beeld van dienen. De Elenestraat Een groot deel van de bewo ning in Elene koncentreert zich aan de Elenestraat. Deze weg vormt de verbinding tus sen Zottegem-centrum en Oosterzele en is aldus een druk gebruikte route voor doorgaand verkeer. Talrijke ongevallen deden zich op deze weg al voor. Snelheidsbeperkingen en ver- keersribbels dienden te wor den aangebracht. Toch wer den recent nog regelmatig er nstige en minder ernstige on gelukken gesignaleerd. Voor al het bochtige verloop van de weg zit daar voor een en ander tussen. Het probleem wordt nog vergroot doordat tal van kleinere straten op de Elene straat uitgeven. Vooral het kruispunt van de Dassegemstraat met de Ele nestraat vormt een levensge vaarlijk punt: de zichtbaar heid wordt er met name sterk belemmerd door een verval len herberg op de hoek van deze wegkruising. Café «Den Brabander» komt voor sloping in aanmerking De herberg «Den Brabander» zorgt wel voor bijzonder grote verkeershinder. Dit oud ge bouw belemmert lelijk het zicht op de Elenestraat als men komt uit de Dassegem straat. De zijgevel van het ge bouw paalt bovendien aan het fietspad. Mocht dit gebouw worden ge sloopt, dan zou zowel uit este- tisch als uit veiligheidsoog punt ernstige vooruitgang worden geboekt. Bovendien is het café momen teel te huur, zodat op het menselijke en commerciële vlak geen bezwaar tegen een sloping voorhanden zijn. Let tend op deze situatie, richtte Herman De Loor dan ook op 5 mei een schrijven tot het Kollege van Burgemeester en Schepenen van de stad Zotte gem met het oog op het over wegen van de aankoop van het genoemde gebouw. Het gaat hier immers om een zaak van algemeen belang en alge meen nut. Benieuwd uitkijken Uitkijken wordt het nu of de huidige VLD/CVP-bewinds- lieden naar deze wijze raad, in het belang van alle weggebrui kers en omwonenden, zullen luisteren. Alvast een kans om het bla zoen op te poetsen en voor een keer een goede bestuurs daad te stellen. Wordt uiteraard vervolgd! Nu is het aan het Zottegemse stadsbestuur om daden te stellen. 100 m

Voor Allen | 1995 | | pagina 19