Met deze SP-ploeg naar de overwinning op 21 mei 1995 SENAAT EFFECTIEVEN PLAATSVERVANGERS MAP invloed op tewerkstelling Wolven in maatpak «Voor Allen» - 19 mei 1995 - 9 In de studie die door de land en tuinbouwadministratie van het Vlaamse Gewest werd uit gevoerd, werd m.b.t. het MAP de conclusie geformuleerd dat er door het MAP 5.200 producenten zullen afvloeien en 10.500 arbeidskrachten in de toeleverings- en verwerk ende sector op de helling staan. Anderen hebben dit vertaald in '20.000 arbeids plaatsen gaan door het MAP verloren'. Vloeien er werkelijk 5.200 producenten af door het MAP? Neen. 1. In de eerste plaats is er de natuurlijke afvloei, die sa menhangt met het feit dat er steeds minder jonge en be kwame landbouwers beschik baar zijn. Meer dan 60% van de landbouwers is ouder dan 50 jaar en heeft geen opvolger binnen het gezin. Zo daalde het aantal land bouwbedrijven in België tus sen 1980 en 1991 (zonder enig MAP) van 51.792 naar 36.564. Het aantal werknemers (bes tendige niet bestendige) daalde in dezelfde periode van 124.984 naar 94.192. De cijfers i.v.m. de landbouwtel lingen van 1992 en 1993 tonen aan dat er op 1 jaar 700 bedrij ven op natuurlijke wijze af vloeiden. 2. Ook de productiebeper kingen ten gevolge van het ge meenschappelijk Europees landbouwbeleid en de GATT-akkoorden doen het aantal landbouwbedrijven da len zonder dat dit iets met het MAP te maken heeft. Zullen er 10.500 arbeidskrachten verdwijnen in de toeleverings- en verwerkende sector? Neen. Ondanks de voorspelde afna me van het aantal landbouw bedrijven wordt verwacht dat de productie met 7% zal stij gen. Er zal dus meer veevoe der, staluitrusting, machi nes,... nodig zijn voor steeds groter wordende bedrijven. Het is dus helemaal niet zeker dat er zoveel arbeidsplaatsen zullen verdwijnen in de toele verings- en verwerkende sec tor. Tenslotte nog dit Het is duidelijk dat indien de verontreiniging door (o.a.) de landbouw niet wordt aange pakt, er hogere kosten zullen zijn voor waterzuivering. Dit zijn overheidsmiddelen die anders voor werkgelegen- heidsinitiatieven zouden kun nen aangewend worden. Nog even over het voorbije Congres van het Zwart Blok. De jonge Antwerpse onder zoeker Mare Spruyt heeft zich de moeite getroost om 3.414 bladzijden documenten van het Blok te doorworstelen. Het resultaat is een boek met als titel «Grove Borstels». De afschuwelijke standpunten van het Zwart Blok m.b.t. de minderheden kennen we reeds enkele jaren. De beleidsopties van het Front National, de Franse zusterpartij van het Blok, wer den afgelopen maandag in Pa rijs in de praktijk gebracht een jongeman van Marok kaanse afkomst werd in de Seine gegooid en verdronk. Hij liep de aanhangers van Le Pen op het verkeerde moment voor de voeten. Wat veel aanhangers van het Blok niet weten, is dat het Blok heel wat standpunten heeft waardoor het Eigen Volk wordt getroffen, en in de eerste plaats zij zelf. Het Blok is in wezen anti-socialistisch en anti-sociaal. Enkele voor beelden 1. OCMW Simpelhet OCMW moet verdwijnen. «Het OCMW is de bron van bestaan voor ge- makzuchtigen, werkschuwen, vreemdelingen en politieke vluchtelingen». 2. Werklozen Werklozen hebben volgens het Blok niet automatisch recht op een uitkering. Ieder een die één jaar werkloos is zal worden verplicht tot zoge naamde gemeenschapsdienst, bestaande uit bijvoorbeeld het oprapen van papiertjes. Bovendien zullen de werklo zen met alle andere trekkers van vervangingsuitkeringen onderworpen worden aan «een geautomatiseerde con trole van de vingerafdrukken om elke dubbelontvangst te vermijden». Ook het volgende is verhel derend «Het is toch echt niet zo verwonderlijk dat precies vrouwen verhoudingsgewijs het grootst aantal werklozen tellen. Omdat ze gemakkelij ker ontslagen worden ?Neen, vooral omdat ze gemakkelij ker tot het profitariaat willen behoren.» 3. Herverdeling van de arbeid Het Blok is gekant tegen elke vorm van individuele arbeids herverdeling. Het Blok gaat er niet van uit dat ieder indivi du werk moet hebben, maar dat ieder gezin werk moet hebben. Het Blok heeft daar om een wetsvoorstel inge diend dat het gezinshoofd in geval van aanwerving voor rang moet krijgen en in geval van ontslag moet gespaard blijven. Vrouwen zullen de eersten zijn die ontslagen worden wanneer het Blok het voor het zeggen heeft. «De mogelijk heid om kinderen te hebben en ze met de nodige aandacht en nestwarmte op te voeden, moet in ieder geval voorrang krijgen op de directe produk- tieve inschakeling van de vrouw op de arbeidsmarkt.» 4. Vrouwen De vrouwen moeten in de eer ste plaats kinderen baren en zo bijdragen tot de etnische homogeniteit van Vlaande ren. Het Blok heeft berekend dat tegen het jaar 2000 er 50 meer Vlaamse kinderen moeten zijn. Zij willen dat elke Vlaamse vrouw drie kin deren zou baren. In hun tek sten pleiten ze voor «Eigen Volk Zwanger» (echt waar Mensen die niet kiezen voor een actief gezin worden gedis crimineerd. ÉjgL, Jgk 12. Sabin VAN CROMBRUGGE 24. Marc GALLE 21 jaar - student 65 jaar - Oud Minister Judoka - Zottegem Aalst 1. Jacques TIMMERMANS 49 jaar - Senator Schepen - Ninove UW SOCIALE ZEKERHEID. SV-.J VV

Voor Allen | 1995 | | pagina 9