UIT DE PROVINCIERAAD Rollend driejarenplan 1995-1997 voor de wegeninfrastructuur fSOCIAAL Handen af van onze pensioenen «LvJ? A «Voor Allen» - 2 juni 1995 - 13 De Provincieraad van Oost- Vlaanderen heeft kennis ge nomen van het voorstel van rollend driejarenplan 1995- 1997 voor de wegeninfra structuur in het Vlaams Ge west en stelt vast dat de Vlaamse Regering, bij het uit stippelen van haar economi sche visie, het accent legt op een krachtig omgevingsbe leid, waarbij de uitbouw van een optimale verkeersinfra structuur erkend wordt als één der belangrijkste hefbo men voor de ontwikkeling van de Vlaamse economie. De Provincieraad onder steunt deze vernieuwende aanpak, op voorwaarde ech ter dat de uitbouw van de ver keersinfrastructuur beant woordt aan de effectieve ver voersbehoeften die voort vloeien uit het economisch marktgebeuren. Men moet echter vaststellen dat met dit principe weinig rekening werd gehouden bij het opstel len van het rollend driejaren- programma 1995-1997 voor de wegeninfrastructuur. Daarom werd door de Provin cieraad een goedgekeurde motie ingediend bij Minister Kelchtermans waarbij ge vraagd werd om bepaalde werken bij voorrang uit te voeren. Het betreft de volgende wer ken voor onze regio N41Aalst-Dendermonde- Sint-Niklaas Deze verbinding werd inte graal voorzien in het Vlaams- Infrastructuurplan en herno men in het 3-jarenprogramma 1995-1997. R41 te Aalst - Kruispunt met de N9-Gentsesteen- weg. De herinrichting van dit kruispunt met een rotonde werd voorzien op het pro gramma 1994 voor een be drag van 50 miljoen fr. Gelet op een vooraf uitge voerde verkeersstudie kon het aanbestedingsbundel niet tijdig worden opgesteld door de Administratie. Dit punt wordt hernomen in 1995. Omlegging van Gijzegem lste fase voorzien voor 1995 voor 80 miljoen fr. 2de fase voorzien voor 1996 voor 90 miljoen fr. Zuidelijke omlegging van Dendermonde - brug over Dender 1996 110 miljoen fr. - wegeniswerken 1998 130 miljoen fr. Er werd echter vastgesteld dat over deze laatste projecten blijkbaar nog geen eensge zindheid bestaat in de regio. N42 Gent - Geraardsbergen In deze verbinding ontbreekt nog de laatste schakel, zijnde de rechttrekking te Sint-Lie- vens-Esse en de herinrichting van het toegangscomplex met de E40 te Wetteren. Rechttrekking te Sint-Lie- vens-Esse - ondertunneling Schip straat voorzien voor 1994 voor een bedrag van 33,2 miljoen fr. De werken zijn aanbesteed op 29 novem ber 1994. De aanneming is goedgekeurd en vastgelegd op de begroting voor 1994; - wegeniswerken voorzien voor 1996 - raming 130 mil joen fr. Herinrichten complex te Wetteren met de E40 lste fase1995 - herbou wen brug 70 miljoen fr. 2de fase 1996 - wegenis 100 miljoen fr. N60Gent - Valenciennes - Omleiding Ronse Op het programma 1993 werd een eerste en voorbereidende fase vastgelegd voor een be drag van 49,5 miljoen fr. Op het 3-jarenprogramma 1995- 1997 wordt thans de effectie ve uitvoering voorzien van de volledige omlegging (raming ongeveer 1 miljard fr.). 1995 120 miljoen fr. 1996 80 miljoen fr. 1997 100 miljoen fr. N45Geraardsbergen - Ninove - Aalst Het betreft hier de rechttrek king te Ninove, meer bepaald op het grondgebied Outer. Er is omtrent dit project hoege naamd geen eensgezindheid in de regio. Het vorig stadsbe stuurvan Ninove verzette zich hiertegen. Minister Kelchter mans gaf opdracht hiervoor een MER-rapport (milieu ef fecten rapport) op te stellen. Deze studieopdracht is mo menteel in uitvoering. Om deze reden werd dit pro ject nog niet effectief opgeno men in het huidig rollend 3-ja- renprogramma. Eddy Dierickx De Vlaamse Federatie van Socialistische Gepensioneer den, bij monde van haar na tionaal secretaris Martine Le- monnier, (V.F.S.G.) is diep verontwaardigd over de ma nier waarop bepaalde groe pen in onze saftienleving het pensioenvraagstuk wensen aan te pakken. V F S G Het VBO waagt zich in hun tienpunten programma voor de volgende regering aan een aantal krasse uitspraken inzake de pensioe nen. Zowel de pensioenbere kening voor vrouwen als het vakantiegeld voor gepensio neerden komt onder vuur te liggen. Eens te meer worden er grote inspanningen van zo wel gepensioneerden als werknemers verwacht, zonder dat er garanties voor het creë ren van werkgelegenheid kun nen geboden worden. Dit is voor de V.F.S.G. totaal onan- vaardbaar. Wij pleiten voor het behoud van het vakantiegeld voor ge pensioneerden en het bereke nen van het pensioen voor vrouwen in 40-sten. Geduren de hun loopbaan krijgen deze met meer problemen te kam pen dan mannen (lagere lo nen, minder kansen, meer on vrijwillige deeltijdse werk loosheid zonder aanvullende werkloosheidsvergoeding,...), zodat de positieve discrimina tie wenselijk blijft. Het voorstel van de VLD Het V.F.S.G. wenst zich even eens sterk af te zetten tegen het voorstel van de VLD, dat nieuw gepensioneerden die hun hele leven gewerkt heb ben een basispensioen be looft. Wat daar bovenop komt moet ieder-voor-zichzelf bij- eensparen. Pech voor wie ziek of werkloos wordt, want die zullen het met veel minder moeten stellen. Omdat iedereen recht heeft op een goed pensioen pleit de V.F.S.G. voor het vrijwaren van de wettelijke pensioenen en het handhaven van de ge lijkgestelde periodes. Solida riteit tussen actieven en ge pensioneerden en gepensio neerden onderling wordt het sleutelwoord voor de toe komst. Tot slot In de marge Op de valreep werd er vorige week op de ministerraad be slist om de minimumpensioe nen op te trekken. Een lo venswaardige aanzet, die wij appreciëren, maar nog onvol doende vinden... De verhoging gaat slechts om 1% voor pensioenen die in gingen na 1973 en 2% voor pensioenen die ingingen na 1983. Te weinig als je bedenkt dat de solidariteitsbijdrage meer dan 4200 miljoen opbrengt en er nog geen 400 miljoen ge bruikt wordt om de laagste pensioenen op te trekken. De Vlaamse Federatie van Socia listische Gepensioneerden vraagt dat er verder inspan ningen in deze richting gebeu ren. I I VLAAMSE FEDERATIE SOCIALISTISCHE GEPENSIONEERDEN

Voor Allen | 1995 | | pagina 13