Serviceflatgebouwen «Kareeloven» officieel in gebruik genomen te Hofstade Praatcafé met Norbert De Batselier Viering in het OCMW-rusthuis Hopperank te Erembodegem C Een dagje Brugge me* S.V.V. Aalst «Voor Allen» - 2 juni 1995 - 15 Op 16 januari 1991 werd het Ministerieel Besluit genomen houdende voorafgaandelijke vergunning voor het bouwen van een Serviceflatgebouw met 90 wooneenheden te Hofstade. Nadien werd de bouwvergunning aange vraagd en de financierings overeenkomst gesloten met het Gemeentekrediet. De be slissing werd genomen om met een onroerende leasing de financiering te doen voor de bouw. Op 7 februari 1992 werd het definitief ontwerp tot oprichting goedgekeurd door de Raad van het O.C.M.W. Kort daarop werden de bouw werken gestart. Het complexaanleg omge ving kost om en bij de 225 miljoen frank en is voor 60% betoelaagd. Het werd gebouwd in een rus tige landelijke omgeving en telt 3 verdiepingen. De 90 ap partementen zijn voorzien van het nodige comfort en be antwoorden aan alle veilig heidsvoorschriften. Elke flat telt een oppervlakte van 50 m2 en is voorzien van een leefruimte, volledig inge richte keuken, slaapkamer, badkamer met toilet en dou checel. Tevens is er permanent een personeelslid ter beschikking waarop, in geval van nood, via een speciaal oproepsysteem een beroep kan gedaan wor den. De bewoner staat zelf in voor de inrichting van de flat en kan op de O.C.M.W.-diensten beroep doen voor: poetshulp, warme maaltijden enz. Vanaf 1 februari 1995 werden de eerste bewoners opgeno men in de Serviceflats. Wij kunnen stellen dat de vraag naar dergelijke initiatie ven vrij groot is, daar wij van daag, na ongeveer 2 maand, een volledige bezetting kun nen voorleggen; temeer om dat een serviceflatgebouw met 90 wooneenheden het grootste project is in Vlaande ren. Ondertusseen werd al een be wonersraad opgericht en me vrouw Camilla De Schrijver verkozen tot voorzitter. Binnen deze periode werd reeds op een aantal vragen vanuit de bewonersraad gun stig gereageerd: er werd o.a. een wassalon en fietsstalling ingericht. De tuin wordt momenteel aangelegd, er zullen tuinban ken aangebracht worden, als mede het opstarten van de procedure voor de inrichting van een cafetaria (via conces sie). In de toekomst zal een petan- quebaan aangelegd worden. Aan de architect werd de op dracht gegeven om na te gaan of een bouwvergunning kan bekomen worden om autoga rages te bouwen voor de be woners. We kunnen dus stellen dat on danks de kritiek die sommige gemeenteraadsleden in de ge meenteraad maakten over Kareeloven, dit initiatief/pro ject wel aanslaat bij de bevol king want op minder dan 2 maand is er een volledige be zetting. Tot slot kunnen wij stellen dat zowel het bestuur als de be woners zeer tevreden zijn over de verwezenlijking van dit project. Wij hopen dan ook dat iedereen hier nog een gelukkige tijd mag doorbren gen. Eddy DIERICKX Zaterdag 24 juni 1995 organi seert S.V.V. Aalst een uitstap naar Brugge. Wij vertrekken om 8.30 u. aan het Volkshuis en zijn er terug rond 20.30 u. Wij bezoeken de stad Brugge onder de leiding van de stads- gidsen en maken eveneens kennis met de Brouwerij van het Brugstarwebier (het Brug se Witteke - proeven is er ze ker bij. De prijs voor dit dagje uit kost U: 460 fr. Daarin is inbegre pen: reis - fooi van de chauf feur - de begeleiding van de gidsen - het bezoek aan de brouwerij met degustatie. Middags kunnen we U tegen de prijs van 350 frank een lek ker menu aanbieden in één van de gezellige restaurants. Het menu bestaat uit: groen- tensoep, 1/2 kip met saus en garnituren of zalm op Nor- mandische wijze, koffie. U kunt inschrijven ten laatste tegen 15 juni bij de bestuurs leden. Wij hopen U alvast te mogen ontmoeten. Op vrijdag 5 mei hadden de Jongsocialisten minister De Batselier, verantwoordelijk voor milieu en huisvesting in de Vlaamse regering, op be zoek. De opkomst in het Volkshuis bleef wat onder de verwachting, maar het mooie weer en het theaterstuk: 'Vrij en met dieren' dat diezelfde avond door de Blauwe Maan dag Compagnie in de Werf werd gebracht, zaten daar on getwijfeld voor iets tussen. En zeg nu zelf, 'Vrijen met dieren' of De Batselier, de keuze is snel gemaakt. In een eerste ronde sprak De Batselier voor de vuist weg over de inzet van de verkiezin gen op 21 mei, het milieube leid in Vlaanderen en het pro ject Coppieters. In een twee de ronde was er dan mogelijk heid tot vragen. De minister wees er in zijn betoog op dat ook inzake leef milieu de liberalen vinden dat de overheid zich zo weinig mogelijk moet moeien. De be drijven regelen dat wel onder elkaar, is hun opvatting, ter wijl de socialisten daartegen over stellen dat om de volks gezondheid en het algemeen belang te beschermen, de overheid wel degelijk moet in grijpen, via heffingen en sub sidies. De VLD is gekant te gen iedere vorm van subsidie, maar pleit wel voor allerlei belastingverlagingen in de mi lieusector. Nochtans is het re sultaat hetzelfde, alleen ver schilt de techniek. De Batselier is ervan over tuigd dat als het socialisme in de volgende eeuw nog een toekomst wil hebben, men ook van het ecologisch be wustzijn een prioriteit moet maken. Waar wij als socialis ten er de vorige tientallen ja ren van uitgingen dat het ver groten van de koek (het bief- stukkensocialisme) alle pro blemen kon oplossen, moeten wij nu inzien dat de economi sche groei bepaalde grenzen kent. Om aan te tonen dat het vergroten van de koek niet meer werkt, haalde hij het voorbeeld van de onderne ming BASF aan die 25 miljard investeert, zonder dat dit ook maar één job meer oplevert. Vandaar ook het belang van dat Sociaal-Ecologisch Pakt dat de SP op 1 mei bepleitte. Bovendien is de Dendermon- denaar ervan overtuigd dat ook de milieusector jobs kan opleveren. Dit in tegenstel ling tot wat vakbonden vaak geloven. In Duitsland bv. wer ken 700.000 mensen in die sector, in België blijft dat be perkt tot 20.000. Als antwoord op een vraag toonde De Batselier zich ook erg verontrust over het Vlaams Blok dat met haar simpele slogans ook aan onze basis vreet. Als minister van huisvesting heeft hij althans zijn uiterste best gedaan om de woonsituatie van heel wat mensen te verbeteren. Maar het drama is natuurlijk dat de resultaten van dit beleid pas jaren later zichtbaar worden. Als hij het had over het 'pro ject Coppieters', een project dat op termijn poogt een aan tal progressieve krachten in Vlaanderen te bundelen, was hij vrij kritisch t.o.v. een deel van de SP. Met name dat deel dat de mensen nog altijd wil doen ge loven dat de politiek alles kan regelen, van bouwvergunnin gen tot postjes allerhande. In Dendermonde weigert hij nog aan dienstbetoon te doen, maar tegelijk probeert hij zo veel mogelijk onder de men sen te zijn. Hij vraagt ook van zijn mensen dat zij voeling houden met het dagelijks le ven, van voetbal tot duiven- bond, en hem zorgvuldig rap porteren (echte KGB-stijl als het ware), wat er fout loopt. Dus niet enkel naar de voet bal een week voor de verkie zingen, maar het hele jaar door. Wat de concrete vor men van dat project betreft, bleef hij verder vaag, en met opzet. Zoiets moetje doen, en er niet oeverloos over lullen. Wel wist hij te vertellen dat er nu 40 professoren uit verschil lende richtingen hun mede werking hadden verleend en dat het de bedoeling was te gen het najaar met een begin seltekst naar de drie partijen (SP, Agalev, VU) en de twee vakbonden (ABVV, ACV) te stappen. Zo een avondje praatcafé, best vatbaar voor herhaling. Dylan Casaer Al wie interesse heeft in de Jongsocialisten Aalst, hel gerust naar Johan Van Biesen: 053/77.03.12. Kunst in KTA 2 te Aalst Van 9 tot 29 juni 1995 organi seert het KTA 2/MS3 een ten toonstelling «Kunst in KTA 2» in de zetel van de Bank Brussel Lambert, Nieuw- straat 27 te Aalst. De opening van deze tentoon stelling heeft plaats op vrijdag 9 juni 1995 om 20 uur. Het openingswoord wordt gespro ken door Dr. Mare Galle, ge wezen minister. Iedereen wel kom. Belastingsaangiften te Nieuwerkerken De SP-afdeling Nieuwerker ken stelt zich ten dienste voor het invullen van de belastings aangiften 1995 op de volgen de dagen en uren in het kan toor «Bond Moyson», Maal- dreef te Nieuwerkerken -Woensdag 31 mei 1995 van 18 tot 20 uur. -Vrijdag 9juni 1995 van 18 tot 20 uur. Iedereen is welkom. Gelieve U te voorzien van de nodige documenten. Op donderdag 27 april 11. werden in het OCMW-rusthuis «Hop perank te Erembodegem de 90- en 95-jarigen gehuldigd door OCMW-voorzitter Eddy Dierickx. Ze werden bij deze gelegen heid letterlijk in de bloemetjes gezet. Het zijn de 90-jarigen Clement Meganck, Hyppoliet Sedijn en Justine De Schrijver, en de 95-jarige Angèle Moerenhaut. Op de foto de gevierden samen met OCMW-voorzitter Eddy Dierickx en een delegatie van de OCMW-raad.

Voor Allen | 1995 | | pagina 15