CODEP S.P. blijft de toon aangeven te Zottegem Ook in Brakel een weekend om niet te vergeten Pinnrentomité Godveerdegem «Voor Allen» - 2 juni 1995 - 17 Sinds ongeveer 15 jaarmis de SP te Zottegem de aller sterkste partij bij elk soort verkiezingen voor de kamer, de senaat, de Vlaamse Raad, de provincie en de gemeente. Ook met de wetgevende ver kiezingen van 21 mei jl. heb ben de Zottegemse socialis ten beslist niet ontgoocheld, integendeel Dit dan nog in weerwil van de oppositierol waarin ze in de Egmontstad door een aantal duistere CVP- en VLD- krachten gemaneuvreerd zijn. Hierbij moet men dan ook nog bedenken dat Zottegem noch door ekonomische, noch door andere omstandigheden van oudsher een socialistisch bolwerk zoals Ronse of Ge- raardsbergen kan worden ge noemd. Een prachtig resultaat alweer dus Niet minder dan 18 mandata rissen, gemeentelijke, provin ciale en gewestelijke, is de Zottegemse SP nu rijk Dat is meteen het grootste aantal in de nieuwe kieskring Aalst- Oudenaarde-Ronse. In deze kieskring deden wij het overi gens bij deze verkiezing alge meen gezien goed, hoewel niet kan worden ontkend dat bij de zetelverdeling het lot ons biezonder gunstig gene gen wastegenover onze 4 vertegenwoordigers vroeger (Crucke, Timmermans, Van der Maelen en De Loor), heb ben wij er nu 5 2 in de Kamer (Van der Maelen en Verstrae- ten), 3 in de Vlaamse Raad (Van Nieuwenborgh, Tim mermans en De Loor). Dat resultaat hebben we al weer te danken aan de volle dige inzet van onze kandida ten en tevens aan de belange loze medewerking van onze zeer talrijke militanten, die wij dan ook langs deze weg van harte willen danken en in de bloemetjes zetten. Sterk ondanks de druk van de VLD Door een kampagne met bar- numreclame, was het DE CROO-effect in de nieuwe kieskring duidelijk voelbaar. Daardoor wordt de VLD nu de eerste partij in het arron dissement Aalst-Oudenaar- de-Ronse. Met dit resultaat kunnen wij uiteraard niet erg gelukkig zijn De Croo mag wel beweren een sociaal-libe raal te zijn, de VLD is en blijft de partij van het patronaat, van het individualisme, het egoïsme en de «elk voor zich zelf» maatschappij. Het zul len immers wel steeds achter de schermen kapitalistische krachten zijn die de VLD zul len doen dansen zoals zij dat willen. Jammer dat vele gewone men sen uit onze streek dat nog steeds niet beseffen en hun stem eigenlijk vergooien aan de hun natuurlijke politieke vijand. Wat de nationale uitslag van de SP betreft, is er uiteraard reden tot grote tevredenheid. Wij waren de laatste 3 maand besmeurd door de manipula ties rond de Augusta-affaire, maar de kiezers hebben ge lukkig massaal ingezien dat de inzet van de verkiezingen niet Augusta was, maar wel de so ciale zekerheid. Laat ons ho pen dat de SP deel zal uitma ken van de regering, zodat het sleutelen aan de sociale ze kerheid niet ten koste zal gaan van degenen die het meest dienen beschermd te worden. Vlaamse Raad boegbeeld Herman De Loor Zottegem leverde in totaal negen kandidaten voor de verkiezingen van 21 mei. De meeste onder hen behaalden een behoorlijke uitslag, maar met kop en schouders steekt één kandidaat boven alle an deren uitHerman De Loor, die in het nieuwe arrondisse ment 17.717 rode bolletjes naast zijn naam kreeg. Even vergelijken zijn naaste rivaal J.P. Schietecatte (C.V.P.) moest vrede nemen met amper 3.612 stemmen in het arrondissement. Te Zot tegem haalde de SP 6.140 stemmen; waarmee onze par tij niet minder dan 35,3 pro cent van de stemmen binnen rijfde. De CVP behaalde er 22,3 de VLD, ondanks de burgemeestersjerp, 20,9 de VU 9,2 het Vlaams Blok 6,1 en Agalev 4,4 Senaatbenjamin Sabin Van Crombrugge rijzende ster Voor de Senaat kreeg de SP te Zottegem 31,3 procent van de stemmen, precies 4 minder dan voor de Vlaamse raad. Ook hier waren wij voor Zot tegem de sterkste partij. Dat resultaat was te danken, naast Louis Tobback, aan Sa bin Van Crombrugge. Deze jonge Zottegemse socialiste en bekende judoka, behaalde in de Egmontstad alleen al 1.274 en in het kiesdistrict 4.431 voorkeurstemmen. In het Vlaams landsgedeelte kreeg zij niet minder dan 14.209 rode bolletjes achter haar naam, dit bij haar natio naal debuut. Een formidabel resultaat en het bewijs dat de Zottegemse jongsocialisten wind in de zeilen hebben Kamerook hier de sterkste met Dirk Van Herzeele Voor de Kamer konden de re sultaten voor Vlaamse Raad en Senaat niet worden ge ëvenaard. Toch bleven wij ook hier met de Zottegemse jurist Dirk Van Herzeele de sterkste formatie 28,3 der stemmen,, waarmee wij de VLD met 1,2 achter ons la ten en de CVP met 4,1 Hierbij mag toch worden ge steld dat ingevolge de over stap van Herman De Loor van de Kamer (1991) naar De Vlaamse Raad (1995) De Croo ons heel wat stemmen heeft weten te ontfutselen. Jammer, als men weet welke ideeën hij in Brussel verde digt. AlgemeenSP wint deze verkiezingen In de kieskring Aalst-Oude- naarde-Ronse hebben wij niet minder dan 3 verkozenen voor de Vlaamse Raad Her man De Loor (17.717 stem men), Jacques Timmermans (8.815 stemmen), Gracienne Van Nieuwenborgh (6.519 stemmen). In de Kamer hebben wij 2 ver tegenwoordigers Dirk Van der Maelen (16.261 stemmen) en Julien Verstraete (6.499 stemmen). Bekijken wij even de politieke kaart van het Vlaamse lands gedeelte, dan merken wij nog steeds een groot overwicht van kantons waar de CVP de nummer één is. In Oost-Vlaanderen staat ook de VLD nog vrij sterk. In de kantons Antwerpen en Kapellen geeft helaas nu het Vlaams Blok de toon aan. De SP staat zeer sterk in Zuid-Oost-Brabant (Leuven, Tienen en Diest) en Limburg (Sint-Truiden en Hasselt) en ook aan de kust (Oostende). In Zuid-Oost-Vlaanderen is de SP de sterkste te Ronse, Geraardsbergen en Zotte gem. Enorm veel werk ligt dus nog voor de boeg. Wij zijn echter op de goede weg. Deze verkiezingen heb ben vooral onze partij, zowel in stemmen als moreel, als overwinnaar uit de stembus gehaald. Onderstrepen wij nogmaals de onverdroten inzet van on ze kandidaten en militanten, die zeker te Zottegem alweer voor een prachtig resultaat hebben gezorgd. Dank U en proficiat, kamera den, hand in hand vooruit en zo vol vertrouwen de toe komst tegemoet Op zondag 11 juni organiseert het picarrencomité van God veerdegem haar jaarlijkse ge zinswandeling. De formule komt grotendeels overeen met die van de vorige jaren. Dat betekent dat het startsein om 14 uur zal weerklinken aan café De Melkboer, Tweeker- kenstraat. Elke deelnemer betaalt 100 frank en krijgt als tegenprestatie van het comité daarvoor 2 consumpties, 2 gul besmeerde boterhammen en wie weet nog een extraatje. Inschrijven doe je overigens best vooraf bij de voorzitter, R. Serbruyns, Tweekerken- straat 30 of de secretaris, P. Zaterdag 20 mei: afspraak aan het A.B.V.V.-gebouw op het marktplein met alle plaat selijke S.P.-militanten. Er heerst een vermoeide stem ming! Want niemand weet wat er ons diezelfde dag nog alle maal te wachten stond bij het uitdelen van het pamflet «Laatste slag». Een grote verrassing was de aanwezigheid van Dirk Van Der Maelen en burgemeester Freddy De Chou uit Ge raardsbergen (van inzet ge sproken!!!) Naargelang de straten werden aangedaan, hoorden we niets dan bemoedigende geluiden, en hoe verder we gingen, hoe hoger onze moraal werd. Deze aktie «Laatste dag» werd dan toch een succes. La ten we niet vergeten dat deze campagne de moeilijkste was de laatste jaren. Toch konden we na weken en maanden bang afwachten op nieuw onze glimlach boven halen op 21 mei. De kiezers toonden namelijk aan dat ze blijven vertrouwen op de so cialisten, en ze willen dat we mee rond de tafel zitten als er over sociale zekerheid onder handeld wordt. Maar laten we niet vergeten dat de toekomst even moeilijk Cornil, Langestraat 89. Het comité stippelde ook dit jaar een tocht uit van zowat 10 km en die leidt de wandelaars langs de mooiste en rustigste plekjes van Erwetegem en St.-Goriks Oudenhove. Er is uiteraard ook voor een oponthoud gezorgd voor een welgekomen verfrissing en/of sanitaire stop. En na de wan deling is een gezellig samen zijn gepland om zijn of haar wedervaren kond te maken. Zet alvast je wandelschoenen klaar. De zon is reeds inge schreven. Luc Solemé zal zijn! U zal ongetwijfeld de uitsla gen reeds vernomen hebben via de pers, maar toch zou ik onze twee kandidaten uit het Brakelse, met name Wilfried Tortelboom (3.338 stemmen) en Thomas Johan (1.870 stemmen) willen feliciteren met het behaalde resultaat. Laten we niet vergeten dat we hier met De Croo in Brakel in een blauwe burcht zitten, waar het zeker niet gemakke lijk is om hoge scores te halen. Maar toch hebben onze twee kandidaten een mooie uitslag verkregen en zo hun steentje bijgedragen tot een goede verkiezingsuitslag. Als slot willen we ook vanuit Brakel onze voorzitter, Louis Tobback, danken om zijn blij vende overtuiging om alsnog een goed resultaat te behalen en zo iedereen binnen de S.P. te motiveren in deze moeilijke tijden! Ook willen we de kiezers hier in Brakel danken voor hun blijvend vertrouwen in de S.P. Laten we blijven vechten om onze plaats te behouden en te verstevigen! Een veldslag winnen is nog geen oorlog winnen. We hebben nog veel werk voor de boeg. De Clercq Hedwin O O O O O O O O O O O O O O O 1 O O O O 1 G

Voor Allen | 1995 | | pagina 17