2 jaar Jongsocialisten Brakel-lierde Oprichting JS-Ronse j «Voor Allen» - 2 juni 1995 - 19 SP-Lede: «21 mei voorbij, de strijd goot verder» 21 mei is voorbij, en Iaat ons toe te zeggen dat de SP en ook onze afdeling Lede het goed hebben gedaan. Franky Van Gijseghem scoorde zeer goed met 2.618 stem men, een fraai resultaat. Wij wensen dan ook al diegenen van harte te bedanken, die zich belangeloos hebben ingezet om tot dit fraai resultaat te komen. Ondanks alle persartikelen en afgunstige berichten is gebleken dat het SP afdelingsbestuur puik werk heeft geleverd tijdens de voorbije kiescampagne, die overigens in Lede veruit tot de beste van alle partijen kan genoemd worden. 21 mei is voorbij, maar de strijd gaat verder. Ons afde lingsbestuur en haar mandatarissen zullen ook na 21 mei zich verder blijven inzetten, een eerste blijk daarvan is reeds de realisatie van een totaal vernieuwd dienstbetoon waarover U verder in dit blad alle info kunt terugvinden. Inzake Gemeente- en OCMW beleid, zal alles op de voet gevolgd worden. Trouwens een eerst evaluatie van de nieuwe meerderheid zal opgemaakt worden in het najaar 1995. Dus ook na 21 mei blijft het werken geblazen. Nogmaals dank aan iedereen voor de inzet van de voor bije weken. Norbert Osselaer Voorzitter SP Edwin Brantegem Fractieleider 't Is géén cafépraat! Voor de uitslag van de verkiezingen verwijs ik graag naar de andere bladzijden in «Voor Allen». Belangrijk voor de uitslag in ons kanton Ninove is het onderzoek naar het kiesgedrag in zowel Denderleeuw als Ninove. De verdere vooruitgang van het Vlaams Blok tot 12,4% voor de Kamer tot 12,1% voor de Senaat en tot 12,3% voor de Vlaamse Raad, mogen wij niet ongemoeid laten! Verder scoort de C. VP. inde Vlaamse Raad 3 tot 4% méér door het «Vander Poorten-effect» in Denderleeuw dan voor Kamer en Senaat. Een politieke ontleding en aanpassing van onze werking is aan de orde. Nog met méér mensen dicht bij de bevolking en aktief en aanspreekbaar zijn, is het enig mogelijke antwoord. Uiteraard is de aanwezigheid van de SP in de Ninoofse bestuursmeerderheid een gedroomd aktiemiddel. Met onze coalitiepartners hebben wij een degelijk beleidsprogramma te realiseren, dat op de gewone mensen moet gericht zijn. Ons programma voor sociale woningbouw en degelijke huis vesting is daar een voorbeeld van. Daar alleen al maakt de SP het verschil met het vorige bestuur. Hetzelfde is geldig voor openbare werken. Stads- en dorpskernvernieuwing waar Fons Schoreel het programma 's uitpakt, gericht op de renovatie van arbeiders wijken. Vervolgens heeft Marie-Paule De Leeuw de mogelijkheid een waarachtig gemeentelijk sociaal- en welzijnsbeleid gestalte te geven. Samen met onze OCMW-vertegenwoordigers Eddy Braem en Christel Van Den Bossche is er werk aan de plank ten voordele van de minderbedeelden en zwakkeren in onze samenleving. Jacques TIMMERMANS SP Groot-Ninove Zondag 11 juni 1995 van 11.30 u. tot 15 u. Feestlokaal «De Roos» Geraardsbergsestraat 119 - Ninove GROOT EETFESTIJN Menu: - Kalkoen 300 F - Steaks 350 F - Kindermenu 150 F met garniering, sauzen, en frietjes. De bestuursleden en mandatarissen heten U allen hartelijk welkom. Reeds twee jaar zijn de Jong socialisten actief in Brakel- Lierde. Hoewel de afdeling vroeger heeft bestaan, is er geen enkele binding met het vorig bestuur van de JS. Jong en dynamisch, zo kan men hen noemen want in die korte 2 jaar werkten ze zich meermaals in de kijker. Eerst zag een milieuactie het le venslicht en zagen zij de smur rie die onze prachtige streek bezoedelde. De aangetroffen rommel werd gesorteerd in de containers die door de ge meentebesturen werden be zorgd. Deze actie werd zowel in Brakel als in Lierde succes vol uitgevoerd. Ieder jaar pro beren ze een actie te organise ren in verband met het milieu. Een beetje in dezelfde lijn maar nog geslaagder was de actie van het Comité Tegen Kernafval, Lierde. Met Jurgen Van Cleemputte als coördinator en vier andere JS'ers zitten ze goed vertegen woordigd in het comité. Van deze actiegroep zul je in de toekomst wellicht nog horen. Het is dan ook logisch dat de JS kandidaten bij de vorige verkiezingen goede resulta ten behaalden binnen de par tij- Els Van Damme wordt bin nen 4 jaar zelfs Schepen te Lierde! Inzet dat is het sleutelwoord binnen de JS. Dat bleek ook uit de aanwezigheid van JS'ers bij de Cultuurraad, Roefeldag, Jeugdwerkbe leidsplan, Festival van Vlaan deren, Ópen Monumenten Dag, Beiaarddag en het Vaste Na een relatief lange rustpe riode worden de Jongsocialis ten Ronse terug nieuw leven ingeblazen door een nieuwe generatie jongeren die zich willen inzetten voor de socia listische gedachte. De Jongsocialisten vormen de politieke jongeren organisatie van de Socialistische Partij. Ze streven naar de kritische opvolging van en steun aan de S.P.-werking, dit o.a. als dra ger van nieuwe ideeën. Tus sen J.S. en de S.P. is een Pro tocol afgesloten. Het doel is hoofdzakelijk jon geren motiveren voor de poli tiek, jongeren moeten meer bij het beleid betrokken wor den. De nieuwe ploeg richt zich voorlopig hoofdzakelijk tot Ronse, maar wil en zal in de toekomst ook de jongeren van Maarkedal helpen met de op richting van een afdeling. Het bestuur is samengesteld uit een bureau dat instaat voor het dagelijkse bestuur en andere bestuursleden. Het JS-Bureau Ronse is sa mengesteld uit een voorzitter (Gunther Deriemaker), twee ondervoorzitters (Christophe Stockman en Pieter Duvi- vier), een secretaris (Batteau Iris), een penningmeester (Katty Vanhoecke), een tech- nieker (Lietaert Vincent) en een Public Relations (Decor- dier Stijn). Alle partij akkoorden, ge maakt tijdens de aanloop van de gemeenteraadsverkiezin gen van 1994, worden stap na stap ingelost. Na het reeds eerder gegeven ontslag van Gaston Van den Borre in het OCMW waar door Firmin Verbrugge kon zetelen, geeft nu ook Willy Cobbaert zijn ontslag om op die manier Betty De Scham- pheleer de kans te geven te zetelen in het OCMW. Eerder gaven zowel Frans Coppens als Pierre De Brabanter hun ontslag respectievelijk als ge meenteraadslid en opvolgend gemeenteraadslid zodat Lie ven Vernaillen als kersvers gemeenteraadslid kan zetelen tijdens de eerstkomende ge meenteraadszitting. Deze bewegingen pasten alle maal in een partijstrategie uit gezet vóór de gemeenteraads verkiezingen. Ik wens dan ook alle partijle den te danken voor de korrek- te invulling van de afspraken. Vanaf juni 1995 zien onze frakties eruit als volgt SP Denderleeuwpartij-nieuws Commissie van Advies in de Bibliotheek. Voor het vieren van hun 1-jarig bestaan, heb ben ze het Rood Feest inge richt. Dit met alle andere so cialistische nevenorgani saties. Staatssecretaris De- rijcke, Volksvertegenwoordi ger Dirk Van der Maelen en Senator Herman De Loor wa ren aanwezig. Op 8 juli 1995 zal in Lierde in het houden van de Kom op tegen Kanker-actie een pa pierslag georganiseerd wor den. Kanaal 3 en AVS zullen de nodige aandacht aan de actie besteden. Wil jij als actief lid daarbij helpen, neem dan kontakt op met Els Van Damme (055/ 42.68.20) of Jurgen Van Cleemputte (055/42.82.62). Je wordt vast en zeker uitgeno digd naar de algemene leden vergadering. Tot dan. De bestuursleden zijn Loren zo Provoyeur en Scherlynck James. Elke jongere die instemt met het doel en de beginselen (sta tutair bepaald) kan lid wor den op voorwaarde dat hij of zij niet jonger is dan 15jaaren niet ouder is dan 30 jaar. De nieuwe ploeg zal zich pro beren op alle S.P.-manifesta ties laten opmerken door hun aanwezigheid zoals op 1 mei laatstleden. De Jongsocialisten zijn te be reiken bij hun voorzitter De- riemaker Gunther, Europa straat 26 te 9600 Ronse (tel. 055/21.42.82). Decordier Stijn GemeenteCobbaert, Couck, De Leeuw (fraktieleider), De Pelsmaeker, Van den Eynde, Van der Straeten, Verleyzen, Vernaillen. OCMWDe Brabanter, De Schampheleer, Verbrugge (fraktieleider, lid Vast Bu reau). Firmin Verbrugge SP IDEGEM Michel MANGHEUNCKX, OCMW-roodslid Dirk VAN DER MAELEN, Volksvertegenwoordiger, schepen nodigen U alien uit naar hun GROOT EETFESTIJN Vrijdag 9 juni 1995 van 19 u. tot 22 u. Zaterdag 10 juni 1995 van 18 u. tot 22 u. Zondag 11 juni 1995 van 11 u. tot 15 u. Feestzaal «Paraplu» Bareelstraat - Idegem Menu: - Steak (natuur, bearnaise, champignons) 350 F - Kotelet (natuur, bearnaise, champignons) 300 F - Kindermenu 200 F ledereen is hartelijk welkom! 6bn

Voor Allen | 1995 | | pagina 19