VERKIEZINGEN '95 - VERKIEZINGEN '95 Dank voor uw stem sSjpli pii VOOR ALLEN 2-2 juni 1995 - «Voor Allen» Inleiding De voorbije maanden en we ken werd allicht de moeilijk ste en meest slopende verkie- zingskampagne voor de SP ooit, gevoerd. Dag in, dag uit werden we steeds opnieuw gekonfon- teerd met nieuwe onthullin gen, perfekt georkestreerde perslekken en steeds moeilij ker wordende diskussies met de man in de straat. En nochtans, hoe meer we het gesprek met de kiezer aangin gen, hoe sterker de overtui ging groeide dat we het gelijk ::->n Maotschappeliike zetel Administratie-Publiciteit Redactie Verantwoordelijk Uitgever Hoofdredactie Redactiesecretaris Teksten Alle teksten dienen ten laatste op maandagmiddag de week van verschijning, op het secretariaat ingediend. De Hoofdredactie houdt zich ten allentijde het recht voor bijdragen in te korten of aan te passen, zonder aan de essentie van de tekst te raken. Genaamtekende bijdragen vallen volledig onder de verantwoordelijkheid van de steller. aan onze kant kregen. Onze verkiezingsthema's - werk, pensioen, sociale zeker heid,... - bleken ook de grootste bekommernis van de bevolking. En de solidariteit, die reeds van bij de aanvang tastbaar aanwezig was bij al onze militanten, sloeg over op velen die door ons benaderd werden. Het resultaat van de verkie zingen overtrof dan toch nog de eerder pessimistische ver wachtingen. Niet alleen werd de bovengrens voor de SP van de 20% gehaald - en wie had daar iets durven op verwed den na de Agustaperikelen - maar tevens hadden we in de kieskring Aalst-Oudenaar- de-Ronse het geluk voor het eerst aan onze zijde en werd, via het apparenteringssys- teem, de maandag na de ver kiezingen snel duidelijk dat onze regio vijf parlementai ren zou leveren. Een droom beeld werd werkelijkheid! Een droom waar echter hard voor gewerkt is. De kampagne Vanaf de afkondiging van de vervroegde verkiezingen en het tegelijkertijd bekend ge raken van de Agustaverwik- kelingen, is men zowel op na tionaal en federaal vlak niet blijven stilzitten. Het besef groeide al zeer snel dat alleen een samenhorigheidsgevoel ons kon redden van een pijn lijke nederlaag. En, inder daad, de schouders werden tegen elkaar gezet en het werk werd aangevat. Onze uittre dende parlementairen, gerug- gesteund door plaatselijke kandidaten, trokken hun wan delschoenen aan en begon nen hun tocht door het grote, nieuwe arrondissement. Van wijk tot wijk, van deur tot deur. Soms ontgoocheld, maar meestal tevreden over de ontvangst die hen te beurt viel. Daarnaast werden met be perkte financiële middelen, maar met des te meer enthou siasme, gewerkt aan de tradi tionele elementen van een kampagne. Folders, affiches, brieven gingen de deur uit en werden maximaal aange wend. De inzet van de talrijke, meestal anonieme, helpers was voorbeeldig. En de op dracht in een arrondissement dat overspoeld werd door De Croo en Tant was niet een voudig. Nochtans zijn we blijven voortvechten, overtuigd van ons gelijk. Uiteindelijk heeft ook de kiezer, ondanks alle doemdenkers, zich aan onze zijde geschaard. In het kader van de eerste be schouwingen zou het ons te ver leiden om hier per kanton een analyse te maken. Het is trouwens de opdracht van het federaal bestuur om op basis van een gefundeerd doku- ment, dat binnenkort ter be schikking zal zijn, de politieke konklusies te trekken. In ons verkiezingsdossier vindt u echter reeds een eerste cijfer matige benadering van deze verkiezingen. Ongetwijfeld moet er hier en daar - de naakte cijfers zijn hiervoor aanwezig - nog har der gewerkt worden aan de organisatie van de partij en kan de inzet van sommigen in de verkiezingskampagne nog groter zijn. Anderzijds be schikken we nu in de regio over vijf parlementairen en zag de toekomst er nooit beter uit. De toekomst De stemmen zijn nu geteld, de resultaten gekend en de par lementairen aangeduid. Nor maal is er voor een periode van vier jaar de mogelijkheid om hard te werken aan een aantal regionale projekten en aan de verdere uitbouw van de socialistische beweging. De tomeloze inzet tijdens de ze kampagne van alle kandi daten in het algemeen en van onze uittredende parlemen tairen in het bijzonder, toont duidelijk aan dat we de inge slagen weg verder dienen te bewandelen. Onze vijf verkozenen, ge steund en geholpen door de plaatselijke mandatarissen en militanten, moeten er kunnen in slagen de socialistische aanwezigheid optimaal uit te bouwen. Dit geeft onze fede ratie de unieke kans om beter gewapend dan ooit de soci- aal-demokratie naar de 21ste eeuw te loodsen. Want het so cialisme heeft nog toekomst, dit is nu wel meer dan bewe zen. Onze regio geeft een nogal diffuus beeld qua sociaal-eko- nomische en politieke samen stelling. Verstedelijkte gebie den, landelijke entiteiten, ro de burchten met jarenlange traditie, nieuwe wingebieden, zwarte vlekken, blauwe en oranje verkleuringen. Binnen de grenzen van onze arrondis sementen tekent zich een ver scheidenheid af die wellicht op groter vlak in Vlaanderen ook aan de orde is. We be schikken echter over de mo gelijkheden om deze uitdag ingen aan te gaan en te win nen. Samen gaan we verder werken aan de weg bergop. In elk geval bedankt voor uw steun, uw stem en uw inzet: gisteren, vandaag en morgen. Freddy Verkruyssen Een droom werd werkelijkheid SMvIvê'tV Houtmarkt 1 - 9300 Aalst (tel. 053/70J1.51) De Malanderplaats 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.4850) Houtmarkt 1 - 9300 Aalst De Malanderplaats 7 - 9600 Ronse Chris VANCOPPENOLLE (Federaal Secretaris) Freddy VERKRUYSSEN (Adjunct-Federaal Secretaris) Jonny LAMPENS

Voor Allen | 1995 | | pagina 2