Viering 25 jaar CSC start van grootse 1 mei-feesten te Geraardsbergen 14de Mattentaartentochten te Geraardsbergen Gemeenteraad Geraardsbergen «Sr "Voor Allen" - 18 april 1997 - 15 De 1 Mei-feesten 1997 wor den te Geraardsbergen al op zaterdag 26 april gestart met de viering van het 25-jarig be staan van CSC-Vormings werk. Tijdens een academi sche zitting op het Stadhuis komt Patrick Leunens, natio naal secretaris CSC-Vor- mingswerk, de afdeling letter lijk in de bloemetjes zetten. Onze oudste Geraardsbergse burger "Manneken-Pis" wordt officieel lid van "CSC-Ge- raardsbergen" en na de procla matie van de literatuurwed strijd "Literair Beproefd" wordt deze academische zit ting afgesloten met een recep tie, aangeboden door het Stadsbestuur. De feestviering wordt daarna verdergezet in de feestzaal restaurant "Hemelryck". Op woensdag 30 april 1997 heeft het Mei-avondfeest plaats in het Arj aan theater. Op het programma het optreden van Guido Belcanto met in het voorprogramma de "Krieksk- es" een Antwerpse mandoline club met Socialistische strijd liederen. De 1 Mei-toespraak wordt gehouden door Volks vertegenwoordiger Dirk Van Der Maelen. Aanvang om 20 uur. De raadsleden kwamen voor de derde maal dit jaar samen en dit dan nog op 1 april. Financiën De gemeentebegroting 1997 werd door de Bestendige De putatie goedgekeurd op 27/2/97. In tegenstelling tot andere jaren is dit vrij vroeg. Dit betekent ondermeer dat er nu niet langer moet gewerkt worden met voorlopige twaalfden en dat er investerin gen kunnen gebeuren. Daar er op 24 december 1996 nog nieuwe richtlijnen inzake gemeentebelastingen zijn ver schenen en de begroting reeds op 17 december was goedge keurd dienen er enkele ge meentebelastingen aangepast te worden. Een eerste, technische, begro tingswijziging stond eveneens op de agenda. De extra inkom- Toegang 300 frank en 200 frank in voorverkoop bij de SP-bestuursleden. Donderdag 1 mei 1997 trekt de traditionele 1 mei-optocht door het Geraardsbergse Cen trum. Samenkomst en start aan het Volkshuis om 15 uur. Vanaf 18 uur serveert de wijk- afdeling Idegem "Kop met boerenbrood" in feestzaal "Paraplu", Bareelstraat te Ide gem. Del Mei-feesten worden be sloten met de "Traditionele Mei-boomplanting te Schen- delbeke op zondag 4 mei 1997 om 15 uur. Samenkomst aan de burelen van Bond Moyson, Dagmoedstraat te Schendel- beke. Na de "boomplanting" volgt de jeneverworp en gezellig sa menzijn. De SP-afdeling Geraardsber gen heeft samen met CSC- Vórmingswerk een bijzondere inspanning gedaan om een prachtig programma te serve ren aan zijn leden. Daarom durven we hopen U allen ook dit jaar massaal te mogen temgzien. We wensen U alvast een bijzondere fijne 1 Mei 1997 Jonny kampens sten uit de aandelen van het Gemeentekrediet en het ko mende Belgisch kampioen schap cyclocross waren hier toe de aanleiding. Schepen van financiën Martine Boela- ert en schepen van de sport Patrick Flamez gaven hierover meer uitleg. Bestuur Het beleidsplan 1997-1999, in het raam van het Sociaal Im pulsfonds, werd unaniem door de gemeenteraad goedge keurd. Later volgt hierover meer. Enkele nieuwe initiatie ven werden door schepen van sociale zaken Erwin Franceus aan de raad voorgesteld. Later op de maand volgt er een uit gebreide voorstelling aan de verzamelde pers. Openbare werken Heel wat werken, werden ter Op zondag 20 april 1997 orga niseert de Geraardsbergse wandelclub "De Padstappers" voor de 14de maal de "Mat- tentaartentochten" in de Ou- denbergstad. Na het succes van de voorbije jaren, met telkens meer dan 5.000 deelnemers, willen ze ook dit jaar, ter gelegenheid van de provinciale wandeldag niet onderdoen. De korte afstanden worden zoals steeds bijzonder ver zorgd. Een aaneenschakeling van betonwegen is volledig uit den boze. Daar waar nodig worden alternatieve parcours voorzien waar men gemakke lijk met kinder- en rolstoelwa gens doorheen kan. De start gebeurt telkens vanuit het scholencomplex van het Ko ninklijk Technisch Atheneum. Er zijn afstanden van 6-8-12- 16-22-32 en 42 km waarbij telkens de meest pittoreske plekjes van de Oudenbergstad worden aangedaan. Zo komen alle wandelaars voorbij in de tuinen van de Pa ters Jozefieten en kruisen het goedkeuring aan de raad voor gesteld. Zo zal het openbaar verlichtingsnet in de Bever straat ondergronds worden ge bracht. Het waterleidingnet in de Gote' zal worden uitge breid. Onderhouds-, herstel- lings- en verbeteringswerken zijn gepland voor de Raspail- lebosstraat, Onkerzelestraat, Pachterstraat, Lessensestraat, kruispunt Oudenaardsestraat en Astridlaan, Dreef, Kapelle- straat, Brusselsestraat en zijstraten. Rioleringswerken zijn voorzien in de Kerkhof straat. Materieel Door de vroegtijdige goed keuring van de begroting zijn diverse aankopen van mate rieel mogelijk. De stedelijke Marktplein met zijn Manne ken-Pis. Vanaf 8 km wordt zelfs de enige echte "Muur" beklommen. Wie 12 km en meer wandelt is intussen uitzonderlijk door de Baronie van Boelare gestapt. Vanaf 16 km wandelt men doorheen de deelgemeente Schendelbeke en het provinci aal recreatiedomein "De Ga vers", een oord van rust en stilte. Vanaf 22 km volgt de overzet op de Dender. Het denderveer zet de wandelaars op weg door het 72 ha grote recre atiedomein "De Gavers" naar het wat verder gelegen Na tuur- en Milieueducatief Cen trum (NMEC) gelegen in een prachtig boscomplex. Via On- kerzele bereikt men het do mein van het kasteel Izegrim. Het prachtige private domein viel in het verleden reeds in de smaak en mocht bij de provin ciale wandeldag zeker niet ontbreken. De deelnemers aan de 32- en 42 km-tocht kunnen genieten van de landelijke rust in dorp- muziekakademie kan rekenen op de aanschaf van nieuwe piano's, een verlaagd plafond en meubilair voor de nieuwe afdeling in de Kollegestraat. Een nieuwe vrachtwagen voor de groendienst en een trilplaat zullen eveneens worden aan gekocht. Politie Burgemeester Freddy De Chou gaf uitgebreide informa tie aangaande het nieuw poli- tiereglement. Sommige artike len van het oude reglement waren enkel van toepassing in een bepaalde deelgemeente. Coördinatie drong zich dan ook op. Een greep uit de be langrijkste wijzigingen en aanpassingen: manifestaties moeten minstens 8 dagen op jes als Idegem, Smeerebbe- Vloerzegem, Zandbergen en Grimminge. De 42 km wande laars maken daarbij vanuit het Natuur- en milieueducatief Centrum een ommetje langs heen de Bosberg, zodat zij de echte finale uit de "Ronde van Vlaanderen" hebben gestapt. Dat tijdens de "Mattentaarten- tochten" maximaal de aanwe zige natuurtroeven zoals de heuvels, kleine landschapsele menten, kerkwegeltjes en weidse vergezichten worden aangedaan, hoeft niemand te verwonderen. Wie ooit in Ge raardsbergen wandelde, komt terug om er maximaal te ge nieten van de wondermooie natuurelementen. Eens de aankomst bereikt, kan men genieten van de heerlijke streekspecialiteiten, zoals de lekkere mattentaarten of het frisse Adriaansbier. De echte liefhebbers kunnen het bakproces aanschouwen en de lekkere geuren opsnui ven. Voor de Padstappers is de or ganisatie van de provinciale wandeldag de bekroning van 14 jaar hard werken. Ze hopen dan ook op zondag 20 april a.s. een ware wandel hoogdag te mogen beleven en meer dan 6.000 wandelaars te mogen verwelkomen tijdens de 14de Mattentaartentochten. Technische gegeven Start- en aankomstplaats: K.T.A., Papiermolenstraat 103 - Geraardsbergen. Afstanden: 6-8-12-16-22-32 of 42 km. Inschrijving: 40 frank. Vertrek: tussen 7 en 15 uur. Aankomst: voor 18 uur. Prijsuitreiking: 16 uur (groep- strofee vanaf 20 deelnemers). voorhand worden aange vraagd, wegnemen van voor werpen die in overtreding zijn op de openbare weg enz.. Op voorstel van de Kinderge meenteraad en de Adviesraad van de Derde Leeftijd zal in de toekomst iedereen die zijn hond uitlaat in het bezit moe ten zijn van een hondepoep- zakje. Normen inzake brand bestrijding, maatregelen voor ijzelbestrijding, neutraliseren van autoalarmen, het verplicht aanbrengen van huisnummers, het beperken van de verkoop en verhandelen van vuurwerk zijn eveneens terug te vinden in dit politiereglement. De volgende gemeenteraad is voorzien voor dinsdag 6 mei 1997. (GH) Al stappend de enige echte "Muur" beklimmen fu, f. iiu ':y% >s

Voor Allen | 1997 | | pagina 15