Kiezen voor Kunst te Ronse 35 beeldende kunstenaars stellen hun werken tentoon te Geraardsbergen CSC-Ninove voor de eerste maal met 'Kiezen voor Kunst' 10 - 30 mei 1997 - "Voor Allen" Educatief medewerker In- grid Masure bedankt het talrijk opgekomen publiek en geeft uitleg over het pro ject "Kiezen voor Kunst". Op vrijdag 23 mei 1997 had de vernissage plaats van "Kie zen voor Kunst" te Ronse. Al hoewel het project aan de zes de uitgave toe is, is het voor de eerste maal dat CSC-Ronse optreedt als lokaal organisa tor. En met succes blijkbaar, want van 23 mei tot en met 26 mei kon in de polyvalente zaal van de stadsbibliotheek het werk bewonderd worden van niet minder dan 30 plaat selijke kunstenaars, die samen 60 werken tentoonstelden. De gelegenheidstoespraak werd gehouden door de heer Michiel Vandenbussche, Vlaams Volksvertegenwoordi ger en Nationaal Voorzitter van CSC-Vormingswerk. Hij belichtte het belang van de kunst en de cultuur in onze sa menleving en de rol die CSC- Vormingswerk te vervullen heeft. Kiezen voor Kunst werd offi cieel geopend door de Sche pen van Cultuur mevrouw Su- zy Arijs. Zij legde de nadruk op het belang van projecten zoals "Kiezen voor Kunst", déze laten toe heel wat men sen die actief bezig zijn met kunst, zij het dan niet op een De heer Michiel Vandenbus sche, Vlaams Volksvertegen woordiger en Nationaal Voorzitter CSC-Vormings- werk, belicht het belang van de kunst en de cultuur in zijn toespraak. commerciële basis, met hun werken naar buiten te treden. De weg van het atelier naar de tentoonstellingszaal is vaak lang en moeilijk. Door het wegnemen van drempels wil "Kiezen voor Kunst" vermij den dat veel talent verloren gaat bij gebrek aan tentoon stellingsmogelijkheden. De polyvalente zaal van de stads bibliotheek leent zich uitste kend voor dergelijke projec ten. Op deze lokale tentoonstelling werd door een deskundige ju ry, namelijk mevrouw Moniek E. Bucquoye (voorzitster re gionale jury), de heer Roger Cnudde, de heer Jean-Pierre Mevrouw Suzy Arijs, Sche pen van Cultuur van de stad Ronse, opent na haar toe spraak officieel de tentoon stelling. Mesquin en de heer André Bruylandt (eindlaureaat Kie zen voor Kunst 1993), van el ke kunstenaar één werk gese lecteerd voor de regionale ten toonstelling. De verschillende regionale tentoonstellingen hebben plaats tijdens de maand oktober die heel toe passelijk werd uitgeroepen tot Maand van de beeldende kunstenaar. Onze regionale tentoonstelling heeft plaats in het "Koetsenhuis" te Ge raardsbergen van 23 oktober tot 26 oktober 1997. Tijdens deze regionale tentoonstelling beslist een deskundige jury welke drie kunstenaars naar het nationale niveau mogen. Het tentoonstellingsproject "Kiezen voor Kunst" is dit jaar aan zijn zesde editie toe te Geraardsbergen. Met dit project wil CSC- Vormingswerk de creatie- ven onder ons de gelegen heid geven met hun werken de confrontatie aan te gaan met een ruimer publiek en zodoende de kunst toegan kelijk te maken voor iedereen. De kunstwerken van alle deelnemers worden zonder enige voorselectie opge hangen. Deze lokale ten toonstelling is een eerste stap op weg naar de regio nale tentoonstelling die ook te Geraardsbergen zal plaatsvinden in de maand oktober voor deze gelegen heid uit te roepen tot "Maand van de Beeldende Kunstenaar". Voor de tentoonstelling te Geraardsbergen gaven 35 beeldende kunstenaars ge volg aan deze oproep. Het zijn Jean Beeckman, Geert Be let, Jacqueline Bonnier, Er na Cromphout, Gerda De "Kiezen voor Kunst" is voor CSC-Vormingswerk én nationaal én voor de af delingen van het Gewest Aalst - Oudenaarde - Ron se uitgegroeid tot een heus begrip. Bij de 7de editie stapt ook CSC-afdeling Ninove, en dit voor de eerste maal, mee in de organisatieboot. Wanneer vrijdag 5 t.e.m. zondag 7 september 1997. Waar Buurthuis te Pol- lare. Hoe deelnemen Inschrijven voor deelname aan "Kiezen voor Kunst" kan ofwel bij CSC-Ninove t.a.v. Jacky Schuermans, Pauwstraat 3 te 9400 Nino ve (054/32.06.33) of bij Gewestelijk CSC-Secreta- ris Chris Vancoppenolle, Clercq, Willy De Cubber, Luc Dehenau, Jelske De Jong, Lucette De Mecheler, Cecile De Nayer, Marnic De Lange, Hermine De Pel seneer, Kathleen De Rycke, Stef Deruyver, Line De Ta- eye, Freddy De Vits, Ann Dhaenens, Catharina Duyck, Maurice Geeroms, Henri Victor, Yvette Im- pens, Bernadette Lalle- mand, Eric Lancksweert, Maria Le Noir, Emilienne Marckx, Julia Paeleman, Ronny Panis, Dany Per- soons, Rudi Ronsyn, Lut- garde Scheir-linckx, Marie- Rose Suys, Marleen Van De Mergel, Remi Van Der Stockt, Marie-Paule Van de Veire en Peggy Wauters. De tentoonstelling heeft plaats in het "Koetsenhuis" van de St.-Adriaansabdij, Abdijstraat 10 te Geraards bergen van donderdag 5 ju ni tot en met zondag 8 juni 1997. De officiële opening heeft plaats op donderdag 5 juni 1997 om 20 uur. De tentoonstelling is toeganke lijk telkens van 14 tot 19 uur. Centrumlaan 46/9 te Nino ve (053/33.00.00). Ze ge ven graag supplementaire info, volledig reglement op aanvraag, enz. De inschrijvingen lopen tot maandag 9 juni e.k. Info-avond Deelnemers en belangstel lenden worden alvast uitge nodigd op een specifieke info-avond waarop project, practische aspecten, enz. worden toegelicht door de Heer Jonny Lampens (re gionaal coördinator) en Mevr. Annita De Grauwe (nationaal project-coördi nator "Kiezen voor Kunst". Deze info-avond vindt plaats op maandag 16 juni 1997 om 20 uur in zaal "De Roos" (Volkshuis), Geraardsberg-sestraat 119 te Ninove. Een zicht op de tentoonstellingszaal met het talrijk publiek dat aandachtig toeluistert. Een zicht op de tentoongestelde werken. II i

Voor Allen | 1997 | | pagina 10