REGIONAAL Wanneer wordt de Zottegemse Lippenhovestraat hersteld? 'De Ledebaan' opendeurt te Aalst Lentewandeling Picarrencomité Godveerdegem "Voor Allen" - 30 mei 1997 - 13 Een deel van de Lippenhove straat werd op 19 maart 1996 definitief beschermd als mo nument. Monumenten en Landschap pen bracht dientengevolge be gin 1997 bij het Zottegemse stadsbestuur zijn advies uit op een ingediend voorontwerp. Het hele dossier betreffende de uit te voeren herstellings werken blijft evenwel aansle pen, dit ondanks herhaald aan dringen van de SP-fractie. Kennelijk zitten de besluite loosheid en het gebrek aan ini tiatief vanwege de huidige VLD/CVP-bestuurders daar voor een en ander tussen. Of is het soms ook een beetje kwa de wil, want de Lippenhove straat is een straat tussen Vel- zeke en Elene, niet tussen de Zottegemse Markt en het Sta tion? SP sinds jaar en dag op de bres voor de Lippenhovestraat en haar bewoners De Lippenhovestraat is één van de vele slechte straten die de Egmondstad nog 'rijk' is. Ze is bekend door de Ronde Van Vlaanderen en de Omloop het Volk. Het zijn trouwens deze klassiekers die de weg in de actualiteit brachten. Men zal zich kunnen herinne ren hoe, enkele jaren geleden, de inwoners fel protesteerden tegen het uitblijven van reno vatiewerken. Inmiddels is een eerste deel van de Lippenho vestraat hersteld, meer be paald het gedeelte tussen de Elene en de Lippenseweg. Het is een asfaltweg geworden. Het tweede gedeelte wacht evenwel op een andere en fat soenlijker herstelling: na de definitieve klassering op 19 maart 1996 werd beslist het gedeelte van de Lippenseweg tot aan de Pastorie te Velzeke te herkasseien, net als de Pad- destraat onder SP-bewind. Lippenhovestraat, een historische weg De Lippenhovestraat is één van de laatste voorbeelden van een geplaveide wegverhar ding, teruggaand op eeuwen oude technieken. De zeldzaam wordende kasseiwegen zijn zeer karakteristiek en geven aan het landschap een belang rijk, echt en onvervalst karak ter. De beschermde Lippenhove straat bestaat typologisch uit twee van elkaar onderschei den delen. Vanaf de Beugelstraat tot aan de Blarenhoek betreft het, met uitzondering van het deel van de Kerklandstraat, een holle weg. Kenmerkend zijn hier de hoge taluds die de weg langs beide zijden flankeren. Vanaf de Blarenhoek tot aan de Lip penseweg heeft de Lippenho vestraat een typische terras structuur. Nagenoeg evenwij dig met de hoogtelijnen werd de weg aangelegd, zodanig dat er aan de noordzijde een talud ontstaan is. De kasseibekleding heeft van af de Beugelstraat, over een lengte van ongeveer 165 me ter, een breedte van 5 meter. De breedte van de weg ver loopt dan naar 3 meter. Monumenten en Landschappen Op 17 februari 1997 bracht de dienst Monumenten en Land schappen advies uit op een voorontwerp tot herstelling door de Stad Zottegem inge diend. Het zal de lezers inte resseren te vernemen met wel ke opmerkingen zal moeten rekening worden gehouden. Wij beperken ons tot het voor naamste. De breedte moet bij de reno vatie behouden blijven, maar ter hoogte van de woningen kunnen zij stroken worden ver hard met kasseien. De SP- fractie opteert zeker niet om er een brede weg over 6 meter van te maken, maar is er toch voorstander van om langs bei de zijden een langsgreppel van 0,50 m. aan te leggen. Het moet immers mogelijk zijn dat twee wagens elkaar kunnen kruisen, maar over een breed te van amper 3 meter is dit niet mogelijk. Asverschuivingen worden aanvaard, maar ze mogen het bochtig verloop van de weg niet in het gedrang brengen. De bestaande taluds moeten zoveel mogelijk worden gere specteerd. Het wegdek wordt aangelegd met herbruikkassei- en, uit het huidige wegdek en elders aangekocht. Het boven ste deel van de taluds moet worden beplant met hazelaar, gewone es, haagbeuk en zo- mereik. Het electriciteitsnet wordt on dergronds aangebracht, maar de inplantingen van verlichts- armaturen moeten op het grondplan bij het restauratied ossier worden aangeduid. Tot hier de opmerkingen en onderrichtingen van Monu menten en Landschappen. En nu? Hopelijk talmt het Zottegemse Stadsbestuur nu niet meer te lang en stelt zij Monumenten en Landschappen voor haar verantwoordelijkheid. Wij vinden het in elk geval niet verantwoord de Zottegemse belastingbetaler te laten op draaien voor een uitgave van om en bij de 60 miljoen indien de mogelijkheid niet wordt geschapen opdat twee wagens mekaar zouden kunnen krui sen. Zo'n weg zou niet meer van deze tijd zijn. Wij naderen immers de 21ste eeuw, of geeft men zich daar bij Monu menten en Landschappen geen rekenschap van. De nodige centen zijn voor zien en uit het bovenstaande blijkt dat men nu weet waar aan zich te houden. Met be langstelling en waakzaam kij ken wij toe wat VLD en CVP er zullen van bakken. Als ze de zaak op de lange baan schuiven, zullen wij niet aar zelen in te grijpen en over te gaan tot acties. Voor de men sen van de Lippenhovestraat, die het wachten kotsbeu zijn, hopen wij het beste. Samen met hen houden wij ons klaar om op te komen voor wat reeds lang hun recht was. Wat wil je echter met een stief moeder als het huidige stads bestuur? Roger Serbruyns en zijn Picarren comité nodigen u allen uit op de jaarlijkse gezinswandeling, die dit keer plaatsheeft op zondag 8 juni. De wandelaars krijgen een tiental kilometer goed bewandelbare we gen onder de wandelschoenen ge schoven en dit te midden van een pittoresk natuurkader. Deze keer zijn de schijnwerpers gericht op de Zottegemse deelge meenten Godveerdegem en Leeu- wergem. Als vanouds is halverwe ge een oponthoud gepland om de wandelaars even op krachten te la ten komen. Na de wandeling wordt alweer een gezellig samenzijn geserveerd. El ke sportieveling betaalt 100,-frank en krijgt in ruil daarvoor naast een verkwikkende zondagse wandel tocht, twee stevig belegde boter hammen en verfrissingen. Het vertreksein weerklinkt om 14 uur aan het ontmoetingscentrum van Godveerdegem. Inschrijven doe je het liefst vooraf bij R. Serbruyns, Tweekerken- straat 30 of P. Cornil, Langestraat 89. Stuur jezelf alvast wandelen op 8 juni. Luc Solemé De Middenschool 3, KTA 2 en LTO 1 opendeurt op zater dag 31 mei 1997 van 13 tot 18 uur in de Ledebaan 101 te Aalst. Kom kennis maken met een waaier van briljante beroepen. Programma Spaanse geréchten en Belgi sche desserten in de Midden school, Russische gastrono mie in Hostellerie "Ter Lin den", Schotse vleesgerechten enb palingbereidingen in res taurant "L.P. Boon", Papasbar in restaurant "Vilain XIIII", toppers uit onze traiteurdienst in de "Selfservice", Interna tionale vleeswaren in de afde ling "Slagerij", Ambachtelijke Belgische specialiteiten in de afdeling "Bakkerij". Dit is Belgisch in de afdeling "Kleding", informatica met haar tijd mee in de afdeling "Kantoor", kinderopvang in de afdeling "Verzorging", Kaas van noord naar zuid in de afdeling "Huishoudkunde", Parijse creaties in de afdeling "Haartooi Schoonheidsver zorging" en Zuiderse bestem mingen (in de polyvalente zaal) bij de afdeling "Etalage- Publiciteit-Beeldende Kun sten-Fotografie. Iedereen is van harte welkom.

Voor Allen | 1997 | | pagina 13