Nieuw voor senioren in Zottegem Het rapport Dutroux de gevolgen Comité ex-Joegoslavië Geraardsbergen onderhoudt sportieve band met Bosnië 14 - 30 mei 1997 - "Voor Allen" Geniet van het leven! Beweeg! Je bent 50+ en... je wil wel wat! Je houdt van een uitdaging, je leert graag nieuwe erva ringen, het samen sporten in een gezellige sfeer, het uit wisselen van ideeën en het omgaan met leeftijdsgenoten zie je wel zitten... Dan heb je alle ingrediënten bij elkaar om deel te nemen aan één van onze S-Sport- activiteiten voor senioren. U overtuigen dat beweging voor senioren noodzakelijk is hoeft waarschijnlijk niet meer. Sporten en bewegen in uw omgeving kan vanaf nu. In Zottegem werd op 5 mei een turnclub voor 50 plus- DEBAT met Piet Van Eeck- haut (bekend strafpleiter) en met Prof. Brice De Ruy- ver (expert in de Dutroux- commissie). Moderator Stefaan Thijs (SP-gemeenteraadslid en advocaat) op vrijdagavond 30 mei om 20.30 uur, Ont moetingscentrum Leeuwer- gem. Organisatie CSC-Studie- kring Zottegem i.s.m. SP- Leeuwergem-Oombergen Sinds de zomer van vorig jaar is ons land in beroe ring. Het Dutroux-dossier gaat zonder enige twijfel de geschiedenis in als één van die dossiers die zaken op gang heeft gebracht en uit eindelijk tot fundamentele veranderingen heeft geleid. Het is het afschuwelijke onderwerp van deze zaak dat de nodige portie emo tionaliteit bij de mensen heeft opgewekt waaruit uit eindelijk een politieke kracht is ontstaan om het politiek en gerechtelijk establishment tót afdoende actie te bewegen. Welke nu de concrete resul taten zullen zijn van het commissie-werk is nog niet duidelijk. De commissie heeft haar rapport neergelegd met een heleboel aanbevelingen om sers en senioren opgericht. Om de 14 dagen komen een groep senioren samen om op ontspannende wijze aan be weging en sport te doen. Dit gaat door om de 14 da gen op maandag van 14 tot 15 uur in de zaal van het Volkshuis, Markt 8 te 9620 Zottegem. De lessen worden gegeven door Monique De Witte, ge diplomeerd lerares senioren sport van het Bloso. Dat het er prettig aan toegaat kan u zich wellicht inbeel den, na de les is er bovendien mogelijkheid om een drankje te nuttigen. De lessen zijn aangepast aan ieders mogelijkheden.Leef tijd kent bij ons geen gren zen. wetgevend werk te verrich ten. Het rapport werd in de Kamer van Volksvertegen woordigers met een histori sche unanimiteit aangeno men. Maar nog vóór die goedkeuring was er al heel veel politiek gekibbel voor al omtrent één van de wel licht meest controversiële voorstellen, nl. de oprich ting van een éénheidspoli- tie. Het rapport noemde ook namen van mensen die ver antwoordelijkheid droegen in het dossier en die vol gens de commissie fouten hadden gemaakt. Het be treft vooral mensen uit de gerechtelijke en politionele wereld. Eén politicus, nl. toenmalig minister van Jus titie en nu rechter in het Hof van Justitie, Melchior Wathelet, werden persoon lijk fouten aangewreven. Als sanctie werd o.a. door commissievoorzitter Ver- wilghen voorgesteld de ver lenging van het mandaat van Wathelet bij het Hof van Justitie terug te trek ken. Bij monde van Eerste Minister Dehaene wenste de regering op dat voorstel niet in te gaan. Het feit al leen al dat de heer Wathelet in het rapport werd ge noemd, betekende reeds Sommigen van onze zeventig jarigen zijn immers fitter of leniger dan bvb. dertigers. De lessen gaan door op vol gende data: 2 juni, 16 juni, 30 juni en vanaf 8 september om de 14 dagen. De prijs be draagt slechts 400 fr voor 10 lessen voor S-Sportleden. U wordt lid van S-Sport door 200 fr supplement te betalen. Hiervoor krijgt u een sport- pas, een verzekering en een fikse korting op al onze S- Sportactiviteiten. S-Sport staat voor senioren- sport en is een sportfederatie door het Bloso erkend en ge subsidieerd. S-Sport heeft een werking over gans Vlaanderen. Wij organiseren sportdagen, lessenreeksen in diverse sportdisciplines, een voldoende straf, aldus de regering. Ondertussen hebben de mi nisters Vande Lanotte en Declercq de tuchtprocedu- res in gang gezet tegen de namen vermeld in het rap port van politie-, rijks wacht- en justitiemensen. U ziet, het rapport Dutroux heeft reeds heel wat losge weekt. Het blijft in de actu aliteit en het ziet ernaar uit dat dit nog een poosje zal duren omdat al de aanbeve lingen nu in concrete wet ten moeten worden omge zet. Daarnaast is de com missie nu ook begonnen met haar onderzoek naar mogelijke 'hoge' bescher ming van de hoofdverdach ten. Veel stof dus om dieper op in te gaan met een specia list uit de praktijk Piet Van Eeckhaut, vooral bekend omwille van zijn optreden als welbespraakt advocaat in heel veel assisenproces- sen. Ook prof. De Ruyver neemt deel aan het debat. Hij had als specialist zitting in de commissie Dutroux en kan dus van binnenuit een licht op de zaak werpen. Iedereen is welkom, toe gang gratis sportieve uitstappen, vakan ties, blijf-fit-weken, bijscho lingen, infodagen en vor ming. Wij kunnen u nu al verklap pen dat de nationale ontmoe tingsdag voor dansliefheb bers doorgaat op dinsdag 30 september in de feestzaal Bevegemse Vijvers te Zotte gem. Welke dacht u van volgende dansen? Rumba, wals, aller lei volksdansen, samba, sir- taki, tango, huckle buck, cu- caratcha, macarena, letkiss, chachacha, rock and roll en nog veel meer. Zowel begin nelingen als gevorderden kunnen deelnemen. S-Sportleden kunnen deelne men voor slechts 100 fr Tijdens hun reis naar Bretag- ne, Frankrijk voor een ander voetbaltornooi van 8 tot 11 mei werden de knapen van de voetbalploeg Bosna uit Sa rajevo, Bosnië-Herzegovina (ex-Joegoslavië) ontvangen op de terreinen van K.S.V.-Ge- raardsbergen voor een vriend schappelijke wedstrijd. Tij dens een gezamenlijk etentje achteraf werden de banden aangehaald en beloofde de ploeg uit Sarajevo zeker aan wezig te zijn op de Thomps- on-Cup ingericht door de Ge- raardsbergse Verstandhou ding. Tezamen met 17 andere binnenlandse en buitenlandse ploegen worden zij opgewacht voor terug een gesmaakt tor nooi welke doorgaat van 15 tot 17 augustus op de terrei- (dansles voor beginners en gevorderden, koffie en ver snaperingen en een aanden ken inbegrepen). Een dag die u nu al in uw agenda mag noteren en die u zeker niet mag missen. Wie graag met ons wil bewe gen en turnen of meer infor matie wenst over onze activi teiten kan een kijkje komen nemen in het Volkshuis op de Markt te Zottegem of kan vrijblijvend contact opne men met: VFSG afdeling Zottegem: Laurent Stalpaert: 09/360.15.76. S-Sport en VFSG regio Aalst-Oudenaarde: Peggy De Moor: 09/364.99.12. S-Sport nationaal: Lieve De Schijver: 02/515.06.12. nen van K.S.V.-Geraardsber- gen. Daar het Comité zich opnieuw inzet voor de opvang van deze Bosnische ploegen tijdens hun driedaags verblijf durven wij dan ook een warme oproep naar de Geraardsbergse bevol king te richten om overnach ting te vinden voor deze 54 buitenlandse 9- tot 14-jarige jonge sportievelingen zodat zij terug net als de twee vorige jaren kunnen terugdenken aan een gulle ontvangst in onze stad. Verdere inlichtingen kunnen ingewonnen worden bij Bruno Demil op nr. 054/41.74.66 of op het kantoor van Dirk Van der Maelen op het nr. 054/41.02.03.

Voor Allen | 1997 | | pagina 14