ledenwerving federale SP-prioriteiten C SP-Federatie Aalst-Oudenaarde-Ronse i.s.m. Vormingscentrum H. Vos Federale bijeenkomst, SP-ledenwerving EDITORI AAI CODEP J Het hoofd koel houden li Politiek bepaalt uw leven. Bepaalt u met ons de politiek? "Voor Allen" - 30 mei 1997 - 3 SP-Ledenwervingsactie, een onthaalpakket van nieuwe le den, speciale wervingsfolder, doelstellingen en realistische streefcijcers via een federaal gecoördineerd plan,. Dit alles wordt een toppriori teit bij de afdelingswerking. Met als introductie daartoe een specifieke werkvergade ring voor alle betrokken afde lingsverantwoordelijken op 7 juni e.k. in het Ninoofse Volkshuis. De batterijen even (her-)opla- den, motiveren en sensibilise ren. Het ledenaantal bepaalt immers de sterkte, de slag kracht van de Partij. Leden werven, de SP-Federatie Aalst - Oudenaarde - Ronse rekent ook op Uw inzet. Net als die voor de inhoudelijke vernieu wing van de SP. Doe een in spanning en wees erbij op 7 juni. ONDER DE MENSEN Morgen kan de klok 100 jaar teruggedraaid zijn... Waarsm b ui SP-iid raoet worden. Zaterdag 7 juni 1997 van 12 tot ca. 17 uur Zaal "De Roos" (Volkshuis), Geraardsbergsestraat 119 te Ninove 12u - 13.30u receptie en middagmaal 13.30u - 17u vormings- en werkvergadering (m.m.v. D. De Block, H. De Loor en C. Vancoppenolle) Inschrijven voor deelname tot 2 juni e.k. op het Federaal SP-Secretariaat, E. De Malanderplein 7 te 9600 Ronse (055/21.48.50, kantooruren) Vorige week stelde ons Euro-parlementslid Freddy Wil- locks aan de pers zijn alternatieve nota voor betreffende het al dan niet splitsen van de sociale zekerheid bij de vol gende fase van de staatshervorming. Hieromtrent is al één en ander te doen geweest, hebben sommige partijgenoten naar buitenuit reeds verregaande verklaringen afgelegd en standpunten ingenomen waar door is komen vast te staan dat de meningsverschillen in de schoot van de partij verre van klein zijn. In het Vlaams Parlement lieten sommige SP-ers zich reeds op sleeptouw nemen omtrent de overheveling van de ge- zondsheidszorg en de kinderbijslag naar de gemeenschap pen. Wij zijn blij met de stellingnamen van kd. Willocks en kun nen deze volmondig onderschrijven. We mogen immers niet vergeten dat de sociale zekerheid de basispeiler is van onze sociale democratie en van de fede rale solidariteit in ons land. Daarenboven is dit sociale zekerheidsstelsel een collectief verzekeringssysteem gesteund op solidariteit tussen peso- nen: werkenden met werklozen, gezonden met zieken, ac tieven met gepensioneerden,... De federalisering van onze sociale zekerheid zou indruisen tegen onze rechtsvaardigheidsgevoel en het zou onbillijk zijn dat kinderbijslagen, pensioenen en werkloosheidsuit keringen die vandaag dezelfde zijn in het ganse land, mor gen verschillend zouden zijn voor Vlamingen, Walen en Brusselaars. Een kind is een kind, een zieke is een zieke, een werkloze een werkloze, waar hij ook woont. De taal of de regio mag bijgevolg geen basis zijn voor een sociaal ver schil. Achilles Van Acker, de grondlegger, vlak na de Tweede We reldoorlog, van ons sociaal zekerheidsstelsel zou zich in zijn graf omdraaien mochten socialisten meewerken aan het doorbreken van dit grote solidariteitsprincipe. Laten wij daarom het hoofd koel houden en in een serene sfeer het S.P. -vernieuwingscongres van 1998 voorberei den. Ronkende verklaringen worden in deze voor de werkende bevolking gevoelige materie, best achterwege gelaten. Herman De Loor Het ziekenhuis niet binnen als u er geen aparte verzekering voor hebt, geen pensioen als u er zelf niet hebt kunnen voor sparen, Een samenleving waar - net als 100 jaar geleden - ieder voor zichzelf probeert te zorgen, lijkt niet meer veraf. Maar dat is buiten de SP gerekend. Wij geven de strijd voor recht vaardigheid en solidariteit immers nooit op. Word lid van de SP en vecht met ons mee. Voor als u ziek wordt, gepensioneerd bent, uw job verliest, Als het uw buurman overkomt, of diens buurman. Word nü lid. Dan zorgen we er samen voor dat de klok geen minuut wordt teruggedraaid Louis Tobback Voorzitter SP BANQUE NAGELMACKERS 1747 ï1

Voor Allen | 1997 | | pagina 3