KULTUUR Kiezen voor Kunst overweldigend su«es te Gernnrdsbergen 10 - 13 juni 1997 - "Voor Allen" door C.S.C.-VORMINGSWERK GEWEST AALST - OUDENAARDE - RONSE 'Kiezen voor Kunst' De 6e editie van de lokale ten toonstelling "Kiezen voor Kunst" te Geraardsbergen is andermaal een enorm succes geworden. genodigden te mogen verwel komen tijdens de openings plechtigheid. Ze beklemtoon de in haar inleiding dat "Kie zen voor Kunst" in Geraards- Voorzitter Francine Van Der Maelen verwelkomt het zeer talrijk opgekomen publiek tijdens de openingsavond. Aan de tentoonstelling namen niet minder dan 35 Geraards- bergse kunstenaars deel die ruim duizend kijklustige be zoekers over de vloer kregen. Het Geraardsbergse organisa- bergen is uitgegroeid tot één van de top-evenementen in het Cultuurgebeuren. Regionaal Projectleider Jonny Lampens belichtte tijdens zijn toespraak de technische kant" Burgemeester Freddy De Chou en tevens voorzitter van CSC-Vormingswerk Geraardsbergen hecht veel belang aan het sociaal karakter van het project "Kiezen voor Kunst". tiecomité van het tentoonstel- linngsproject "Kiezen voor Kunst" had niets onverlet ge laten om er opnieuw een prachtig geheel van te maken. Voorzitster Francine Van Der Maelen was dan ook terecht fier om de talrijk opgekomen van het tweejaarlijks tentoon stellingsproject "Kiezen voor Kunst". Via de lokale en re gionale tentoonstellingen doorlopen alle deelnemers twee trappen van het project. Tijdens de regionale tentoon stelling wordt door een des- Een blik op ruim driehonderd aanwezigen op de openingsplechtigheid. kundige jury, die dagdagelijks in de kunstwereld of zelf cre atief bezig zijn, een eerste schifting doorgevoerd. Uiteindelijk wordt tijdens de nationale tentoonstelling, wel ke dit jaar plaatsvindt van 6 tot 21 december 1997 in het Ato- nium op de Heyzel te Brussel, één laureaat aangeduid met als hoofdprijs 100.000 frank. Sa men met 4 andere finalisten wordt hij uitgenodigd voor een tentoonstelling in Parijs en Keulen en een nog nader te bepalen Nederlandse stad. Onderhandelingen zijn reeds vergevorderd voor een uitno diging naar Praag. Nieuw dit jaar is dat de laureaat wordt uitgenodigd voor een ten toonstelling in de gebouwen van de ASLK te Brussel. De lokale tentoonstelling werd officieel geopend door Freddy De Chou, enerzijds als burgemeester van Geraards bergen, maar anderzijds ook als voorzitter van CSC-Vor mingswerk Geraardsbergen. Hij legde de nadruk op het be lang van het project "Kiezen voor Kunst", die grensover schrijdend aan alle beeldende kunstenaars de gelegenheid Het organisatiecomité "Kiezen voor Kunst" samen met Burge meester Freddy De Chou en Cultuurschepen Patrick Flamez. kelijk te maken voor iedereen. Op deze lokale tentoonstelling werd er door een deskundige jury o.l.v. mevrouw Moniek E. Bucquoye en samengesteld met de heren André Bruylandt (eindlaureaat 1993), Rob De- lange (kunstschilder) en Rik Van Damme (kunstcriticus), raardsbergen) plaats heeft tij dens de "Maand van de Beel dende kunstenaars". Tijdens de regionale tentoon stelling beslist een uitgebreide jury welke vier a vijf kunste naars er naar het nationaal ni veau mogen doorstoten. geeft om met hun werken naar buiten te komen, om op deze manier de confrontatie aan te gaan met het ruimer publiek en zodoende de kunst toegan- van elke deelnemer één werk geselecteerd voor de regionale tentoonstelling, welke van 23 tot 26 oktober 1997 (evenens in het Koetsenhuis te Ge- s

Voor Allen | 1997 | | pagina 10