REGIONAAL Aalst voorziet 2 miljard investeringen in meerjarenplan O.C.M.W.-Aalst: Seniorea Gijzegem r 12 -13 juni 1997 - "Voor Allen" Het plan om Aalst aantrekkelijker, autovrijer, veiliger, groener en socialer te maken is gebaseerd op de algemene principes van de beleidsverklaring en nu gedetailleerd uitgewerkt in een fi nanciële meerjarenplanning. In de komende 5 jaar worden hier in 2 miljard investeringen voorzien. De investeringsuitgaven moeten gecompenseerd worden door aanzienlijke besparingen in personeels- en werkingskosten. Schepen van Openbare Wer ken, Patrimonium en Huisvesting, Patrick De Smedt geeft een overzicht van de geplande projecten. Wegeninfrastructuur en rioleringen Naar wegen en rioleringen gaat 1,1 miljard a rato van 225 miljoen nieuw politiecommissariaat krijgt de omgeving van de Keizershal- len nieuwe impulsen. De vernieuwing van de expohal- len met bijkomende parkeerin- i L.P. Boonstraat: 8 oudere woningen worden gesloopt en ver vangen door 12 woongelegenheden. gemiddeld per jaar. De hoofd doelstelling is om vóór 2004 alle vuilwaterlozingspunten af te voe ren naar het zuiveringsstation. De grootste happen uit het budget verdwijnen in functie van de wa terzuivering letterüjk onder de grond. Deze investeringen heb ben tot doel de kwaliteit van het oppervlaktewater voor de volgen de generaties te verzekeren. Ie dereen, niet in het minst het stads bestuur, beseft hiervan de nood zaak. In de uitvoering zal de her- aanleg van wegen en straten stel selmatig gekoppeld worden aan rioleringswerken. De meeste van deze werken situeren zich in de deelgemeenten. In 2004 zullen de beken terug proper zijn en kan het visbestand zich langzaam herstel len. In de binnenstad trekken 2 pro jecten de aandacht. Er is vooreerst de verkeersvrije aanleg van de omgeving van de Sint-Martinus- kerk. Hiertoe behoren o.m. de Kerkstraat en de Oude Vismarkt. Het tweede project dat in het 5-ja- renplan voorzien wordt, is de vol ledige herinrichting van het Sta tionsplein. Met de herbestem ming van de voormalige brouwe rij Safir èn de bouw van een frastructuur opent perspectieven op de herinrichting van Boter markt en Hopmarkt als groen marktplein. Ondertussen wordt vatie van dorpskernen voortgezet. De vernieuwing van Stations straat, Denderstraat en Vrede- straat zullen in Erembodegem de kroon op het werk zetten. De doortochten van gewestwegen in sommige dorpskernen blijven een probleem omdat het stadsbestuur hier afhankelijk is van de iniüa- tiefname van het Vlaams Gewest. De nieuwe KMO-zone Hoge Ves ten wordt dit jaar gerealiseerd, terwijl nog bijkomende bedrij venterreinen voorbereid worden. Wagenpark en machines technische diensten De voortschrijdende veroudering van materieel en wagenpark is een structureel probleem dat nu planmatig in een afzonderlijk in vesteringsprogramma aangepakt wordt. Bij de vermelde vernieu wing van het wagenpark wordt resoluut gekozen voor milieu vriendelijke brandstof en wordt een experiment opgezet met elek trische wagens. De bouw van een nieuwe loods op de terreinen van de stadsmagazijnen moet zorgen voor een betere bewaring. Schepen Patrick De Smedt ziet ten slotte in de meeijarenplanning de mogelijkheid om de vooropge zette doelstellingen binnen de ge stelde termijn te bereiken. Bevrijdingstraat te Aalst: woonblokken, daterend van begin de jaren '50 worden volledig gerenoveerd. de systematische vernieuwing van het straatmeubilair inclusief de bushaltes en sierverlichting voorzien en wordt het jaarlijks krediet voor aanleg van voetpa den, buurtwegen en landbouwwe- gen aangevuld met een nieuwe post fietspaden, Fietsrouteplan, verkeerscirculatieplan en signali satieplan worden systematisch in gevoerd. Buiten Aalst-stad wordt de reno- Besparingen op de werkingskos ten moeten onder meer gereali seerd worden door een rationeler energieverbruik in de stadsgebou- wen en het volledig geautomati seerd opvolgings- en controlesys teem van de dienst uitvoering van Openbare Werken. Hiermee wil schepen De Smedt op korte ter mijn de kosten beheersbaar ma ken en de efficiëntie verhogen d.m.v. meetbare gegevens. Geen supplement van 3% op de technische verstrekkingen door de geneesheren in het A.S.Z. voor erkende laagste sociale cate gorieën!! De beslissing van de over heid tot lineaire verminde ring met 3% op de artsenho noraria voor technische ver strekkingen in ziekenhuizen heeft reeds heel wat stof doen opwaaien. Getuige daarvan zijn de recente art senstakingen. De meeste artsen in alle ziekenhuizen rekenen dan ook deze 3%- vermindering door als sup plement aan alle patianten. Op het beheerscomité van het Aalsters Stedelijk Zie kenhuis van woensdag 4 ju ni 11. werd het voorstel (de eis!) van O.C.M.W.-Voor- zitter Eddy DIERICKX goedgekeurd, houdende dat de aanrekening van het sup plement van 3% op de tech nische verstrekkingen door de geneesheren in het A.S.Z. niet zou toegepast worden op de patianten die zich bevinden in de catego rie met verhoogd terugbet alingstarief zoals: De categorie WIGW's: - Weduwen, weduwnaars - Invaliden - Gepensioneerden - Wezen Aangevuld met: - personen die het bestaans minimum trekken - personen met een gewaar borgd inkomen voor bejaarden - personen met uitkering voor gehandicapten - personen die rechthebben op verhoogde kinderbij slag - langdurig werklozen het huidige WIGW-tarief bedraagt: 456.082 fr. voor een alleenstaande, te verho gen met 84.433 fr. per per soon ten laste. Eddy DIERICKX meent dat het A.S.Z. als openbare in stelling toch de waarborgen moet blijven bieden opdat de toegankelijkheid op fi nancieel vlak niet in het ge drang zou komen voor die categorie patianten die het nu reeds financieel moeilijk heeft. De maatregel zal ingaan 1 juli a.s. Op die manier wil het A.S.Z. tegemoet komen aan de sociale opdracht die het als openbare instelling moet kunnen blijven uitoefenen. Eddy DIERICKX vindt dat er dringend een overeen komst moet getroffen wor den tussen de Regering en de artsen over de toe te pas sen tarieven; de patianten mogen niet langer het slachtoffer worden van de tariefonzekerheid. De uitslagen en standen van de bakschieting en kaarting van de maand mei 1997 Bakschieting 1Buyl Jeanine 720 2. Lewtschenko Olga 580 3. Van Sande Christiane 570 4. Van Eetvelde Simone 520 De Winne Simone 520 Rangschikking 1Buyl Jeanine 2.740 2. Van Sande Christiane 2.560 3. Lewtschenko Olga 2.510 4. Van de Velde Monique 2.390 5. Van Geit Angele Kaarting 2.350 1Van Wesemael Simone 303 2. Bruyland Roger 286 3. Everaert Marcel 284 4. Buyl Christiane 283 5. Van der Henst Roger 263 Rangschikking 1Van der Henst Roger 1.544 2. Buyl Christiane 1.482 3. Van der Helst Alois 1.380 4. De Cremer Georges 1.327 5. Eeckhout Jeanine 1.322 V

Voor Allen | 1997 | | pagina 12