Woonwikel in het stadhuis te Aalst Socialistische Seniorenclub Aalst Centrum Wijkclubs steunpilaren van de SP-werking te Aalst "Voor Allen" - 13 juni 1997 - 13 De gemeenteraad van Aalst gaf op 27 maart zijn goedkeu ring aan de begroting voor het dienstjaar 1997 van de Regie voor Grond- en Bouwbeleid. De begroting van de vorige dienstjaren werd afgesloten met een heraan te wenden re serve van ongeveer 82 mil joen. De concrete projecten van het stadsbestuur op het gebied van sociale huisvesting sluiten aan bij het beleid van de Vlaamse Regering. Deze heeft de ver betering van de kwaliteit van het leven in de steden tot één van haar topprioriteiten ge maakt. Er is immers vastge steld dat een aantal maat schappelijke problemen zich inderdaad verhoudingsgewijs meer voordoen in de stedelij ke agglomeraties. Voor Leo Peeters, de Vlaamse Minister van Binnenlandse Aangelegenheden, Stedelijk Beleid en Huisvesting, is de renovatie van woningen hier bij een belangrijk element. In Aalst is Patrick De Smedt, schepen van Openbare Wer ken, Patrimonium en Huisves ting van mening dat het stads bestuur moet verder gaan met de renovatie van het gedeelte verouderde stadswoningen. Dit jaar wordt geopteerd voor de vernieuwing van de wonin gen in de Pastoor Lauwereys- straat met subsidies van het Vlaams Gewest. In functie van het nieuwbouw project in de Louis Paul Boon straat en de volledige restaura tie van 40 woningen in de Be vrijdingsstraat worden de be trokken gezinnen tijdelijk ge herhuisvest. Dit is een delica te opdracht die tot een goed einde werd gebracht. De begroting 1997 voorziet ook de nodige kredieten voor de verbouwingswerken van stadslokalen en voor aange past meubilair in functie van een "Woonwinkel". De op richting van deze Woonwinkel is volgens schepen De Smedt zowel voor de dienst als voor het publiek toe een dwingende noodzaak. Na de appartemen ten op de Moorselbaan zijn nu ook de 90 appartementen van het Domus Flandriaproject Sint-Elisabeth verhuurd. Het aantal huurwoningen dat door de stadsregie beheerd wordt is daarmee gestegen tot bijna 300, zijnde een verdubbeling ten opzichte van 1995. De Woonwinkel wordt geves tigd in het niet-geklasseerde deel van het stadhuis in de huidige burelen van de Dienst Volksgezondheid. Deze bevin den zich onder de gaanderij die het stadhuis verbindt met Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening. De Dienst Volksgezondheid verhuist naar de binnenkoer van het stadhuis. Bedoelde ruimte be slaat ongeveer 60 m2. Aan de buitenkant worden 3 ramen tot op de grond doorgetrokken om het open karakter van de Woonwinkel te benadrukken. De grootste plaats zal ingeno men worden door een centrale infobalie. Er komt via een draaitrap een rechtstreekse verbinding met de bovenlig gende burelen. Dit is een noodzaak gelet op de prakti sche werking van 4 perso neelsleden beneden en 3 bo ven in ondersteuning. Zonder deze verbinding zou men voortdurend onderweg zijn met dossiers van boven naar beneden en omgekeerd. Op die manier vormen de dien sten Patrimonium, Huisves ting en de Woonwinkel één geheel en wil schepen De Smedt de drempel naar bege leiding en informatie m.b.t. huisvesting zo laag mogelijk maken. Het project werd voor 1,3 mil joen betoelaagd door het Vlaams Fonds voor de Inte gratie van Kansarmoede i.f.v. personeels- en werkingskos ten. Het Sociaal Impulsfonds beoogt naast de ondersteuning van de kansarmoede ook het herstel van de leefbaarheid in achtergestelde buurten. Het S.I.F. is derhalve meer omvat tend en de ondersteuning langdurig. Op die basis werd het toelagedossier van het Woonwinkelproject toekomst gericht sterk uitgebreid. De dienstverlening van de Woonwinkel omvat naast be geleiding, informatie en pro motie i.v.m. huisvestingspre mies ook het bijhouden van een centrale inschrijvingslijst. Mensen die op zoek zijn naar een sociale woning en die daarvoor in aanmerking ko men, kunnen zich hier laten inschrijven op de wachtlijst. De criteria zijn ook wettelijk vastgelegd in het Sociaal Huurbesluit, zodat van enig favoritisme bij de toewijzing geen sprake meer kan zijn. Verder wordt een technische adviesstructuur voorzien. Om kandidaat-huurders en kopers te informeren over de bouwfy sische toestand van een wo ning en waar nodig een sum miere opgave en raming ma ken van noodzakelijke kosten. De technische ondersteuning is vooral belangrijk om pro blemen van technische aard in de 300 verhuurde sociale woongelegenheden gecoördi neerd te behandelen. Men kan in de Woonwinkel eveneens terecht voor info i.v.m. kamer wonen, crisisopvang, sociale bouwmaatschappijen, onge zonde woningen e.d.m. Vermeldenswaard is zeker de intentie om te gaan werken met een rollend voorschotten fonds op de huursubsidie en de verbeterings- en aanpas singspremie. In de Woonwin kel zullen ook de zitdagen ge houden worden van het Vlaams Woningfonds, van de Dienst Huisvesting van Ge west- en Provinciebestuur en van de plaatselijke Huurders- bond. Door dit samenwer kingsverband tussen de ver schillende aanbodverstrekkers wordt aan de zwakke groepen op de woningmarkt een ge bundeld dienstenpakket aan geboden op één en hetzelfde duidelijk herkenbaar adres. Dit gegeven vormt volgens Patrick De Smedt alleszins een meerwaarde voor de kwa liteit en de intensiteit van de bemiddeling en de informatie verstrekking naar de kansar men toe. Barbecue SP Nieuwerkerken De SP-Nieuwerkerken en Dai sy Van Gheit, OCMW-raads- lid nodigen U en Uw familie vriendelijk uit op hun 6de gro te Barbecue op zondag 15 juni 1997 van 11.30 tot 19 uur in de "Polyvalente zaal", Schoolstraat te Nieuwerker ken. Prijs: 300,- frank voor volwas senen en kinderen betalen 200,- frank. Opnieuw de grote opkomst vanwege onze senioren voor de traditionele jaarlijkse kou de schotel, want het bestuur kon bijna 150 inschrijvingen noteren. Ook waren alle aanwezigen eens te meer uiterst tevreden zowel over kwaliteit als kwan titeit van de aangeboden scho tel. Tijdens deze bijeenkomst werd ook het ontslag als be stuurslid van Clementine Tho mas medegedeeld. Omwille van haar gezondheid de jong ste weken en ook wel de jaren, die stilaan beginnen te wegen, vond zij het geraadzaam om het wat kalmer aan te gaan doen. Zij nam dan ook de verstandi ge beslissing om, als bestuurs lid van de Seniorenclub Aalst Centrum, haar ontslag aan te bieden. Clementine is terecht van oor deel dat, als zij zich voor de job niet meer voor de volle honderd percent kan inzetten, het beter is het bestuur hiervan in kennis te stellen en plaats te maken voor jongeren. Zij hoopt evenwel nog vele jaren als gewoon lid de maandelijk se bijeenkomsten te kunnen bijwonen. De socialistische wijkclubs blijven steunpilaren in de ver dere ontwikkeling van de par tijwerking Aalst Centrum. Tijdens de laatste algemene vergadering hield Jeanine Ca- booter in dit verband een op gemerkte tussenkomst. De vier voorzitters werden hier samengebracht met de uitbaters van het Volkshuis, Miel en Georgette. Geïnteresseerden kunnen kon- takt opnemen met de voorzit ters Drievelden Jeanine Cabooter Tel. 053/78.94.55 Secretaris Paul Van de Meers- sche dankte haar dan ook van harte voor de 14 jaar dat zij zich tenvolle voor de club heeft ingezet. Hij wees er te vens op dat nooit tevergeefs op Clementine beroep werd gedaan en steeds paraat stond om te helpen. Het bestuur had dan ook be slist aan deze trouwe mede werkster voor al deze jaren een klein aandenken aan te bieden. Dit werd door een fel ontroerde Clementine in ont vangst genomen, waarop zij door de ganse zaal op een warm en welgemeend applaus werd onthaald. De rest van de namiddag werd opgeluisterd door "Berry- grim", die zoals gewoonlijk met een goede muziekkeuze voor de nodige animatie zorg de. De dansvloer was eens te meer te klein en onze senioren beleefden nogmaals een on vergetelijke namiddag. Volgende maand is het alweer de laatste bijeenkomst van het lopende seizoen en wel op dinsdag 24 juni met als gast spreker Gracienne Van Nieu- wenborgh, lid van de Vlaamse Raad. Marcel Boelaert Henri Flips Paul Van de Meerssche Tel. 053/21.55.05 Soc. Trefpunt (Zandput) Prosper Van der Schueren Tel. 053/70.33.56 Dewaco Luc Van der Haeghen Tel. 053/77.49.80 De onderafdeling Aalst Cen trum werkt ook aan de ver nieuwing van de werking van de bestuursorganen. Geïnteresseerden in de wer king van het partijbestuur ne men kontakt op met de secre taris Patrick De Smedt, tel. 053/78.31.90. SP Hofstade Vrijdag 13 juni 1997 om 20 uur In De Rode Roos, Blektestraat 41 - Hofstade GESPREKSAVOND: HET RUIMTELIJK STRUCTUURPLAN VLAANDEREN Inleiding: Dirk De Meerleer, Schepen van Leefmi lieu, Ruimtelijke Ordening en Juridische Zaken. Iedereen van harte welkom!

Voor Allen | 1997 | | pagina 13