Kinderen en het Onbekende te Aalst S.P.-lid loopt halve marathon met 3 overbruggingen Verhuis bejaarden van het rusthuis Sint-Lieven naar het nieuw rusthuis Mijlbeke te Aalst 14 - 13 juni 1997 - "Voor Allen" Op initiatief van de Stedelijke Adviesraad voor Gezin werd in de trouwzaal van het stad huis een debat georganiseerd over "Kinderen en het Onbe kende", Voorzitter Marie- Hélène Van Audenhove (echt genote Roger D'Hondt) ver welkomde ca. 60 mensen. Zij lichte eerst de werking van de gezinsraad toe. De gezinsraad is een adviserend orgaan dat zelf adviezen kan ontwikkelen en dat anderzijds door het schepencollege gevraagd kan worden om adviezen te vers trekken. Zo waren er kontakt- vergaderingen met buurtwer- kers (ACRO) en werden the ma's aangesneden zoals "om gaan met kinderen uit andere relaties". "Kinderen en het Onbekende" zo verklaarde Marie-Hélène Van Audenhove, "is een lo gisch debat voortvloeiend uit de vele vraagstellingen rond de talrijke verdwijningen en mishandelingen van onze kin deren die de laatste tijd aan het licht zijn gekomen". An Savoye en V. Van Der Helst, beide werkzaam in de stedelijke preventiedienst, zorgden voor een even duide lijke als boeiende uiteenzet ting over hoe kinderen weer baar kunnen worden gemaakt tegenover allerlei vormen van misbruik en geweld. Uit de talrijke vragen van het publiek bleek dat het debat zijn doel niet heeft gemist. Naast Ma- rie-HQl£ne Van Haudenhove zetelden voor de SP ook Go- delieve Neirinckx, Sonja Wau- ters en Margot De Leeuw in deze raad. JAARLIJKSE BARBECUE GRACIENNE VAN NIEUWENBORGH EN PATRICK DE SMEDT ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1997 NOTEER DEZE DATUM ALVAST IN UW AGENDA Gemeenteraadslid Roger D' Hondt, Godelieve Neirinckx en CSC SPKontakt nodigen u uit om deel te nemen aan de derde AALST FIETST op ZONDAG 29 JUNI. Langs fietspaden en holle we gen in de Faluintjes. Vertrek om 14 uur aan het Sta tionsplein te Aalst. Vieruurtje aangeboden door CSC SP Kontakt. Terug in Aalst omstreeks 18 uur. Alle deelnemers zijn verze kerd tegen gebeurlijke onge vallen Deelnemen is gratis Opeeletinschrijven is niet verplichtmaar als je nu reeds beslist, geef ons dan een seintje. Tel. 77.94.03. Fietsen moet plezierig blij ven. Op woensdag 4 juni 11. werd de 55-jarige Denderleeuwe naar Pierre Bucque in het A.S.Z. in de bloemetjes gezet. De man slaagde er in om na een opmerkelijke snelle reva lidatie, met 3 overbruggingen de twintig kilometer van Brus sel te lopen. Dat was voor hem niet alleen een belangrijke sportieve prestatie, maar ook een stevi ge mentale opkikker want, en kele maanden voordien vrees de hij dat hij nooit meer zou kunnen lopen. Op 11 oktober 1996 onder ging hij in het A.S.Z. een hart operatie waarbij 3 overbrug gingen werden aangebracht. Twee maanden later begon de revalidatie. Dank zij de uitstekende sa menwerking tussen de chirur gen, de cardiologen, de dok ters van de dienst fysiothera pie en de kinesisten (revalida- tieteam) van het A.S.Z. verliep de revalidatie bijzonder vlot. Er werd een zeer gericht oe fenschema gevolgd, waarbij de heer Bucque bijzonder snel revalideerde. "Wie na een hartoperatie met drie overbruggingen erin slaagt om minder dan acht maanden later twintig kilome ter te lopen, levert een opmer kelijke prestatie" stellen de dokters van het revalidatie- team van het A.S.Z. werd nauwkeurig in het oog gehouden, om de 5 kilometer werd even halt gehouden om te drinken. De mensen in mijn omgeving verklaarden mij gek, maar de De heer Pierre Bucque, O.C.M.W.-voorzitter Eddy Dierickx en dokter Carlos Immesoete, diensthoofd fysiotherapie A.S.Z., tijdens de korte huldiging. Pierre Bucque liep de twintig kilometer in het gezelschap van de kinesist-begeleider van het A.S.Z. Die zag erop toe dat de hartslag de 160 niet over schreed. Daartoe had hij een hartslagmeter om de borst ge gord. Ook het vochtgehalte dokters vonden dat het kon op voorwaarde dat ik ontspan nend en recreatief liep, zei de sportieveling achteraf. Pierre Bucque is reeds jaren lang trouw actief S.P. lid. Na lang wachten was het ein delijk zover! Op dinsdag 3 juni 11. werden de 122 ingezetenen van het rusthuis Sint-Lieven (pavil joen Hertshage en de diensten 400 en 500 van het vroegere Sint-Elisabethziekenhuis) ver huisd naar het nieuw rusthuis Mijlbeke aan de Albrechtlaan. Voor deze verhuis werd door het Rode Kruis logistieke steun verleend zowel voor het liggend als het zittend vervoer. Er werden ook autobussen in geschakeld voor het vervoer van rolstoelpatianten. De 33 zelfredzame bejaarden wer den overgebracht met een au tobus van "De Lijn". Twee maatschappelijk assis tenten van de dienst gezins- en bejaardenhulp stonden in voor de begeleiding van de gedes oriënteerde bejaarden in het rusthuis Mijlbeke. Eén verpleegster en 2 schoon maaksters van de dienst ge- zins- en bejaardenhulp bleven na vertrek van de laatste inwo ners in Sint-Lieven om er te zorgen voor de laatste bedden aftrek. Na haar toezichthoudende taak in Sint-Lieven bracht de hoofdverpleegster rond 11 uur de medische fiches en de dag medicatie naar Mijlbeke over. Bij het onthaal in het nieuw rusthuis Mijlbeke kregen de bejaarden een attentie aange boden waarna zij hun middag- In de namiddag kregen de be jaarden die dat wensten een rondleiding in het rusthuis. O.C.M.W.-voorzitter Eddy Dierickx dankte het personeel dat instond voor de organisa tie van de verhuis van harte, en wil tevens doen opmerken dat dat sinds 1 maand de keu- O.C.M.W.-voorzitter Eddy DIERICKX was aanwezig op het eerste middagmaal van de bewoners in het nieuwe rusthuis Mijlbeke. maal voor de eerste maal in het Mijlbeke rusthuis gebruik ten. ken van het rusthuis Mijlbeke de warme maaltijden bereidt voor het rusthuis Sint-Job. (Voorzitter Marie-Hélène Van Audenhove met de sprekers A. Savoye en V. Van Der Eist)

Voor Allen | 1997 | | pagina 14