Open brief aan het college van Burgemeester en Schepen van Herzele Bond Moyson Geraardsbergen zet zijn deuren open Bond in Denderleeuw viert voder en moeder Erkenning van een schuldbemiddelingsdienst bij OCMW te Denderleeuw "Voor Allen" -13 juni 1997 - 15 Tijdens de maandelijkse ver gadering van 2 juni jl. werden in Denderleeuw bij de Bond der Gepensioneerden de va ders en de moeders op een passende wijze gevierd. Op het menu stonden een rijkge- vulde koude schotel, gevolgd door een koffie met koek en als afsluiter een fijn geschenk je voor elke aanwezige. Marcel, de voorzitter, samen met de dames Simonne en Marie-Paule verdienen een pluim voor de puike organisa tie. Tussen de maaltijden in on derhield OCMW-raadslid Fir- min Verbrugge de leden met een toespraak over de terug betaling op de elektrische energiefaktuur, een initiatief van Intergem, waarbij het OCMW een onderzoekende rol speelt. Het feest werd afgesloten met een fijne babbel en een partij tje bolling. (TV) De motor achter het feest, Simonne De Leeuw, Marcel Van den Steen en Marie-Paule Van Isterdael. Tijdens de zitting van het OCMW op 5 juni werd het punt ingediend door onze SP- fractievoorzitter omtrent de erkenning van een schuldbe middelingsdienst bij het OCMW te Denderleeuw be handeld. Bedoelde dienst werd in het leven groepen om de alsmaar groter wordende financiële familiale proble men, als gevolg van een slecht geldbeheer, in te dijken. Om enige spoed te zetten tot de oprichting van een dergelijke service bij het OCMW te Den derleeuw werd volgende vraag geformuleerd door onze fractievoorzitter Concretisering en bekendma king van de schuldbemidde- lingsfunctie van het OCMW; indienen aanvraag tot erken ning. Toelichting Reeds bij een vorige gelegen heid werd door mij de vraag gesteld om binnen de diensten van het OCMW ook actief op te treden als schuldbemidde laar. In de uitgave van OCMW-fo- cus 1-15 mei wordt hieraan heelwat aandacht besteed. Een bewijs dat het aanbieden van de schuldbemiddelingsdien sten niet zomaar een luxe is maar pure noodzaak. In het marginale sukkelen ten gevolge van financiële proble men, al dan niet het gevolg van een onkundig geldbeheer of ondoordachte financiële handelingen, is een fenomeen dat meer en meer de kop op steekt. Om de groep der minst-bedeelden, spijtig ge noeg meestal de groep die aan voornoemde handelingen het snelst ten prooi vallen, uit de financiële problemen te halen, dringt zich de concretisering en bekendmaking van een schuldbemiddelingsdienst bij het OCMW op. Ik zou het dan ook weten te waarderen mocht dit aange brachte punt kunnen aanvaard worden en een aanvraag tot er kenning bij de bevoegde ad ministratie van de Vlaamse Regering worden ingediend. Firmin Verbrugge Naar ik verneem loopt er momenteel een aanvraag voor de bouw van een rund- veestal en aardappelmachi- neloods op de kadastrale percelen sectie A,nr.580a en 581a, gelegen aan de Ka merstraat te Ressegem-Her- zele, op naam van De Schuymer Willy en Mare. Bij nazicht blijkt dat deze percelen op het gewestplan ingetekend zijn als natuur gebied, zodat ik ten sterkste wil protesteren tegen deze plannen. De voorschriften inzake natuurgebieden zijn immers zonneklaar: artikel 13 van het KB van 28/12/72 betreffende de inrichting en toepassing van de gewest plannen bepaalt "de groen gebieden zijn bestemd voor het behoud, de bescherming en het herstel van het na tuurlijk milieu" en de toe lichting bij dit KB verbiedt uitdrukkelijk het oprichten van gebouwen, behalve ja gers- en vissershutten. Ik ben dan ook van mening dat de enig mogelijke be slissing in dit dossier een weigering van de bouwver gunning kan zijn. Bovendien wil ik er bij het college op aandringen om het betrokken gebied voor de toekomst volledig te vrijwaren van enige bebou wing. Het gaat immers om een open ruimte die be grensd wordt door de dorpskern van Ressegem, de bebouwing langs de Borsbekestraat, de spoor weg Brussel-Kortrijk en de dorpskern van Burst. In die zin is deze ruimte van on schatbare waarde op vlak van landbouw, landschaps waarde en rekreatieve bele ving voor de omliggende bewoners. Elke penetratie van "harde" bestemmingen is hier zonder meer uit den boze, temeer omdat de kwa liteit van deze ruimte reeds aangetast is door drastische kappingen van het bomen- bestand. Ik dring er dan ook op aan dat het college zich bij zijn beslissingen terzake laat leiden door de wettelijke bepalingen terzake en de bekommernis over het be houd van onze Herzeelse open ruimte. DIRK VAN MELBEKE BOND MOYSON Ter gelegenheid van de offi ciële ingebruikname van de vernieuwde gebouwen van Bond Moyson te Geraards bergen, zet de Socialistische Mutualiteit het komende weekend zijn deuren wage- wijd open. Voor de verbouwing Het gebouw was modern voor zijn tijd, getuigend van een streven naar harmonie. Volledig gedateerd, maar zeer sterk opvallend waren evenwel enkele architectuur elementen zoals: De toegang schuin uitsprin gend in de voorgevel met een afwerking in keramiektegels. De gevelpanelen boven de toegang en aan de trappen- zaal waren afgewerkt met faiencetegels. Het gebouw was ontworpen als een betonskeletbouw, technisch waren al deze ele menten van goede kwaliteit en perfect te herbruiken. De binnenafwerking was volledig verouderd. De tech nieken zoals de centrale ver warming, sanitair, enz. had den hun dienst gedaan en waren dringend aan vernieu wing toe. De ruimteverdeling was door de steeds gewijzigde noden absoluut niet meer functio neel. De verbouwing Rekening houdend met alle voorgaande gegevens werd gekozen voor een grondige renovatie. Teneinde de func tionaliteit ervan te verbete ren werd in de Bokerstraat een tweede toegang gereali seerd, die een afzonderlijke toegang verleent, zowel via een lift als via de trappen- zaal, tot de polyvalente zaal, de kook- en naaicursussen, e.a. Op de gelijkvloers in de wachtzaal was een muur vol ledig uitgewerkt als kunst werk, een glasmozaïek, ge realiseerd door de Aalsterse kunstenaar Frits Kieckens. Dit kunstwerk was represen tatief voor het socialistisch gedachtengoed. Het werd uitgevoerd in een stijl die best te omschrijven valt als een gestileerd sociaal realis me. Door een gepaste keuze van materialen, kleuren en ver lichting, en als band met het verleden, blijkt dit kunst werk zich wonderwel te inte greren in zijn nieuwe omge ving. Het vormt in het overigens volledig modern ingericht gebouw een harmonische band van het verleden naar het heden en naar de toe komst. Programma Vrijdag 13 juni 1997 - 19.30 uur: korte verwelko ming voor het gebouw met doorknippen van het lint gevolgd door een vrije rondgang - 20.00 uur: Gelegenheids toespraken door: - Erwin Franceus, voorzitter Gewest Geraardsbergen -Pierre Franceus, Provinci aal Secretaris Bond Moys on Oost-Vlaanderen - 20.30 uur: Opening ten toonstelling Natalino Pri- mavera door Freddy De Chou, Burgemeester. Zaterdag 14 en zondag 15 juni 1997 Opendeurdagen met: - een kijkje achter de scher men van Bond Moyson - tentoonstelling van Aqua rellen, Pentekeningen en Olieverf door Natalino Pri- mavera, i.s.m. CSC-Ou- denberg Geraardsbergen. Tijdens uw bezoek wordt U een versnapering en drankje aangeboden door Bond Moyson Geraardsbergen.

Voor Allen | 1997 | | pagina 15