Geraardsbergen Gemeenteraad SP Ministers bezoeken Oudenaarde Nieuw uitvoerend bestuur SP - Zottegem Over Nieuwe Politieke Cultuur te Zottegem Traditioneel fijn etentje in Schendelbeke 16 -13 juni 1997 - "Voor Allen" De Geraardsbergse raad ver gaderde dinsdag 3 juni om te beslissen aangaande een kal me agenda. Als belangrijkste punt werden de stadsrekeningen van 1996 aan de raad ter vaststelling voorgelegd. Schepen Boelaert gaf de nodi ge verduidelijking. De reke ning sluit met een positief be grotingsresultaat, wat dus be tekent dat de voorzichtige eif~ weloverwogen aanpak van de stadsfinanciën resultaten be gint op te leveren. De perso neelsuitgaven blijven stabiel, de werkingskosten stijgen en de schuldenlast vermindert. De positieve resultaten zijn mede te wijten aan het feit dat door de GFT ophaling de wer kingskosten voor het huisvuil met bijna 14 miljoen dalen. Ook de vermindering van de OCMW toelage met 15 mil joen is hieraan niet vreemd. De evolutie van deze cijfers laat het beste verhopen voor de toekomst. Als deze gunsti ge tendens zich verder zet, kan er gedacht worden aan struc turele bijsturingen, lees belas tingsvermindering. Het werkingsverslag voor 1996 van het Sociaal impuls fonds werd zonder opmerkin gen door de raad unaniem goedgekeurd. Binnenkort zullen de sociale woningen aan de Hunnegem- straat in gebruik worden geno men. Het nieuwe adres wordt Brouwershof residentie St.- Anna of residentie Concordia. De volgende raadszitting is voorzien voor dinsdag 1 juli a.s. (GH) Traditiegetrouw nodigen het bestuur en de mandatarissen van de SP afdeling Schendel beke - Ophasselt iedereen uit voor hun jaarlijks fijn etentje. Burgemeester Freddy De Chou, schepen Erwin Fran- ceus en raadslid Michèle Van Mello verwelkomen u graag op vrijdag 27 en zaterdag 28 juni van 18 tot 21 uur en op zondag 29 juni van 11.30 tot 15 uur. U heeft de keuze uit steak of kippenfilet, telkens met diver se sausen voor de democrati sche prijs van 350 ff. Verzorg de en snelle bediening zijn verzekerd. Volksvertegenwoordiger Ju- lien Verstraeten had na de 14 daagse stage in de firma San- tens (1996) "Bedrijf en Poli tiek" vanuit de bedrijfsleiding alsook van de syndikale bewe ging de vraag gekregen, wan neer brengt een SP Minister eens een bezoek aan het bad- stoffenbedrijf. De belofte werd ingewilligd en maandag 9 juni 1997 was het zover. Minister van Bui tenlandse Zaken, Erik Deryc- ke en Staatssecretairs voor Veiligheid, Maatschappelijke Integratie en Leefmilieu, Jan Peeters waren op de afspraak. Om 16 uur was er een ont vangst op het Stadhuis met de Burgemeester en Schepenen, evenals de SP mandatarissen. Rond 17 uur werden we opge wacht door de top van de fir ma Santens en een goed voor bereide rondleiding met prima uitleg in de firma brachten verduidelijking hoe een pro- dukt vervaardigd wordt. Vele vragen werden na de rondgang gesteld aan de be drijfsleiders. De syndikale or ganisaties werden eveneens, zoals gevraagd door de Minis ters bij de besprekingen be trokken. Het was een uitge breide bespreking waar de Mi nisters een duidelijk antwoord kregen zowel van syndikale organisaties als van de pa troons over werkgelegenheid, veiligheid, 4/5 werk (hoe ge organiseerd). De Ministers waren vol lof over dit werkbezoek en na de uitgebreide receptie werden ze door de bedrijfsleiders uitge wuifd. SP Oudenaarde was tevreden met het bezoek van de Minis ter en de Staatssecretaris. Maurice Van Den Heede SW Geraardsbergen De SVV-afdeling Geraards bergen nodigt al zijn leden uit tot het bijwonen van de Alge mene Ledenvergadering op zondag 22 juni 1997 om 15 uur in de lokalen van Bond Moyson, Vredestraat 41 te Geraardsbergen. Op de agenda -Demonstratie sieijuwelen -Uitbetaling spaarkas -Koffie en gebak voor alle aanwezigen. Iedereen is hartelijk welkom. SP Kluisbergen De SP-afdeling Kluisbergen organiseert zitdagen voor het invullen voor de belastings aangiften 1997 in het café 'tVosken, en dit op dinsdag 24 en donderdag 26 juni 1997, telkens vanaf 19 uur. De kd. Arthur Claeren en René Ceuterick zijn ter uwer beschikking. Gelieve alle nodige documen ten mee te brengen. De afdelingsstatuten schrijven om de twee jaar een gedeelte lijke herkiezing van het partij bestuur voor. Tijdens de algemene SP-le- denvergadering van 14 maart 1997 was de helft van het SP- bestuur uittredend en herkies baar. Inmiddels hebben ook de wijkafdelingen hun afgevaar digden aangeduid, zodat het nieuwe SP-bestuur op vrijdag 6 juni werd geanstalleerd. Ook had de verkiezing van het uitvoerend bestuur plaats, dat volledig uittredend was. Dit nieuwe uitvoerend be stuur ziet er thans als volgt uit: voorzitter: André VAN DE CASTEELE ondervoorzitter: Guy DE VOS politiek secretaris: Dirk VAN HERZEELE administratief secretaris: Etienne UYTTERHAEGEN financieel secretaris: Patrick DIERAERT Twee uittredende leden waren geen kandidaat meer, Roger SERBRUYNS en Marleen HAELTERMAN. Langs deze weg willen wij beide militanten voor hun ja renlange inzit respectievelijk als voorzitter en financieel se cretaris van harte danken en de nieuwe titularissen "good luck" toewensen! De jongste tijd heeft elkeen de mond vol van de NCP, de Nieuwe Politieke Cultuur. Mooi, en soms wel ook niet onterecht. Hoewel het in de realiteit zo is, dat door het onfatsoen van enkele hoge politici nu veel te lichtvaardig de hele politieke wereld over dezelfde kam wordt geschoren. Veralgeme nen mag men immers nooit. De tegenspeler van de politi cus is trouwens de burger zelf, zo heet het. Het behoort even wel ook tot de taken van deze laatste positief mee te werken aan de NCP en zeker niet dwars te gaan liggen of zelfs helemaal onmogelijk te gaan doen. En jammer genoeg, ge beurt dat laatste maar al te vaak. Zover gaat het zelfs dat be langrijke agendapunten van gemeenteraadszittingen er door in de verdrukking gera ken, daar sommige raadsleden en niet in het minst CVP-frac- tieleider Haustraete, er te veel aandacht voor opeisen. Te Zottegem bijvoorbeeld con stateerde men de laatste tijd een aantal gevallen van pu blieke heibel rond het afschaf fen van voetwegen. Deze materie kan veelal op zichzelf tot een futiliteit wor den gereduceerd, maar blijk baar wekt ze zodanig de pu blieke belangstelling, dat ern stigere dossiers erdoor in de vergetelheid geraken en dat men het essentiale van het bij komstige niet meer weet ge scheiden te houden. De voetwegels op een rij Een eerste geval betrof de (te rechte) afschaffing van een voetwegel te Erwetegem (stuk doorgang tussen de Nelekou- ter en het Eekhout). Op ££n persoon na (die een vervalste petitie organiseerde) waren al le aanpalende bewoners voor de afschaffing, die er kwam, met de steun van CVP/VLD coalitie en SP-oppositie. Een goede beslissing. Het gaat trouwens niet op dat een voet- weg waar niemand meer naar omkijkt, behouden blijft en al dus door struikgewas en on kruid overwoekerd wordt en zelfs de criminaliteit in de hand werkt. Wat dacht je? Tegen de unanieme beslissing van de Zottegemse gemeente raad werd klacht ingediend bij de Gouverneur en bij het Mi nisterie van de Vlaamse Ge meenschap, Departement Leefmilieu en Infrastructuur, Administratie Ruimtelijke Or dening, Huisvesting en Monu menten en Landschappen (AROHM) en.... de voetwegel bleef uiteindelijk behouden! Waar is de autonomie van de gemeenten, kan men zich af vragen als onomstotelijk vast staat dat het algemeen belang niet wordt geschaad? Te Godveerdegem/Grotenber- ge stelde men soortgelijke scenario's vast. Ook daar heel wat herrie en getouwtrek rond de afschaffing van een voet wegel. Ook daar het (papie ren) optreden van de hogere overheid. De lijst is niet volle dig: ook te Sint-Goriks-Ou- denhove doet zich thans een soortgelijke situatie voor. Wanneer houdt de carroussel wel op, kan men zich afvra gen? Gezond verstand ge vraagd! Als SP zijn wij steeds zeer fer vente voorstanders van goed onderhouden publieke wan delwegen geweest. Onze Jan De Lichte pad - acties liegen er niet om. De gemeenschap vaart er alleen maar wel bij. Koken kost echter geld en mankracht. En daar moet men in de Egmontstad niet al te kwistig mee omspringen. Denken de voorstanders van het behoud van nutteloze en verwilderde voetwegels daar wel eens aan? Nog erger wordt het als men het behoud van voetwegels aangrijpt om buren- en fami lieruzies en andere vetes mee te beslechten, zoals bijvoor beeld dit te Sint-Goriks on langs het geval was. Hoe kleinmenselijk, hoe zielig, hoe klein-burgerlijk en anti- maatschappelijk! Hopelijk keert het tij en ziet men in Zottegem in dat het zo niet verder kan. De NCP is een mooi devies, maar zonder de goodwill en de medewer king van ons allen, blijft die een doodgeboren kind

Voor Allen | 1997 | | pagina 16