Oudenaardse Gemeenteraad OCNIW-Oudenaarde Het 3* verdiep van het ziekenhuis wordt gesloten Een dagje Brusselen vanuit Maarkedal C.V. VOORUIT-NINOVE ZOEKT VOOR UITBATING VANAF 1 JULI 1997 Info-avond Chronische vermoeidheid te Oudenaarde S.G.B.-Ninove "Voor Allen" -13 juni 1997 - 77 Wat heeft zoiets te betekenen, is het tijdelijk of. Men raadpleegt voor zo een belangrijk gebeuren niet eens de Raad. De meerderheid be slist zelf en dan nog in een versneld tempo, niet iedereen was aanwezig van de meer derheid maar ze zullen wel volgen, verklaart een lid van de meerderheid. De VLD-voorzitter maakt zich geen zorgen over de werkgele genheid van het verplegend personeel. Trouwens, het was de VLD-voorzitter en de CVP-VU-meerderheid welke voorheen reeds hadden ten doorschemeren, "we zullen verplicht worden een afdeling te sluiten". Het verplegend personeel is op 22 mei jl. door de hoofd verpleegkundige en de zieken huisdirectie ingelicht over een tijdelijke sluiting met als re den vakantieperiode veelal een dieptepunt; de grootste groep van het Het socio-cultureel centrum SVV i.s.m. de SVV-afdeling Oudenaarde, nodigen u harte lijk uit op een info-avond met als thema "Chronische ver moeidheid" (ME), een nog (te) weinig gekende aandoe ning M.E. (chronische vermoeid heid) is een "onzichtbare" ziekte, d.w.z. een ziekte die nog niet d.m.v. laboratoriu monderzoek kan worden vast gesteld. De SP-afdeling trekken samen de CSC-Maarkedal en JS Ronse voor een dagje naar de hoofdstad Brussel op zaterdag 5 juli 1997. Programma Vertrek met de bus met stop plaatsen te Schorrisse (Kerk plein) om 7.30 uur, te Etikho- ve (Gemeentehuis) om 7.45 uur en te Ronse (Feestpaleis) om 8 uur. 09.30 uur: onthaal in de café- taria van het Federaal Parle ment 10.00 uur: rondleiding in het personeel neemt vakantie; tijdens die periode zullen on derhoudswerken uitgevoerd worden. Zo meldde de meerderheid. Zoiets noemt de CVP-VU- VLD een techniek. De SP- raadsleden zullen met veel aandacht deze technieken vol gen. Trouwens, twee jaar geleden werd deze verdieping volledig opnieuw geverfd en afge werkt, ook aan het sanitair is gewerkt. Heeft de meerderheid reeds nagedacht hoe het komt dat er een geringe bezettingsgraad is Men moet de werkelijke oor zaak van de voortdurende ver minderde bezettingsgraad aanpakken, zegt het personeel, de maatregelen welke thans genomen worden treffen al leen de patiënten en het perso neel. De sluiting van het derde ver diep en het plaatsen van pa tiënten op andere verdiepin- Zij wordt voornamelijk ge kenmerkt door een allesover heersende moeheid en uitput ting. Ondanks intensief weten schappelijk onderzoek is men het nog niet eens over de oor zaak van deze ziekte. Vaak ook (h)erkennen artsen deze aandoening (nog) niet. M.E.-patiënten hebben het dikwijls erg zwaar en worden niet altijd au sérieux geno men Federaal Parlement 12.00 uur: middagmaal in Grieks Restaurantje 13.15 uur: rondrit door Brus sel. Begeleiding door Herman Vos Instituut 14.30 uur: wandeling door het stadscentrum o.l.v. een gids 16.00 uur: even verpozen op een terrasje,... 18.00 uur: terug richting Ron se en Maarkedal. Onderweg wordt de mogelijkheid voor zien om even te ontspannen. We zijn terug thuis tussen 20 en 21 uur. gen heeft nefaste gevolgen voor de beeldvorming van het gehele ziekenhuis naar de be volking toe. Volgens het ver plegend personeel is het niet verantwoord dat men geen scheiding meer maakt tussen steriele chirurgie (orthopedie, oftalmologie) enerzijds en de niet steriele chirurgie (alge mene heelkunde) anderzijds. De kansen op postoperatieve infecties mogen niet in de hand gewerkt worden. Door deze voorgestelde slui ting wordt de werkreorganisa- tie van een willekeurige groep personeelsleden ervoor aange pakt. Deze hebben een ernsti ge weerslag op het sociale en familiale leven van de betrok ken personeelsleden. Onze OCMW-raadsleden vol gen het geheel op de voet en ze zullen niet nalaten de meer derheid CVP-VU en VLD op de onjuistheden te wijzen. Julien Verstraeten Tijd dus om deze ziekte onder de aandacht te brengen Deze info-avond heeft plaats op vrijdag 13 juni 1997 om 19.30 uur in zaal Breughel, Nederenamestraat 9 te Ouden aarde en wordt begeleid door Mevrouw Marijke Merckx (gezondheidstherapeute). Toegang 100 frank (onthaal infomapje inbegrepen) ter plaatse te betalen. Het volledig programma (bus vervoer en middagmaal inbe grepen) wordt U aangeboden tegen de kostprijs van 700,- frank (Leden JS-Ronse beta len 500 frank). Inschrijven voor deze unieke kans om Brussel en het Fede raal Parlement te bezoeken kan tot 20 juni 1997 bij de be stuursleden van SP/CSC- Maarkedal of JS-Ronse. Na de inschrijving wordt U nog een informatiebrochure bezorgd. Burgemeester Santens wordt terug op de vingers getikt (ge klopt) door de gouverneur Herman Balthazar. Hij wijst erop dat er bij een aanwerving of bevordering binnen het po- litiekader aangewezen is dat de korpschef geen deel uit maakt van de examenjury. De brief dateert al van begin dit jaar, maar werd dankzij de op positie pas recent opgediept uit de brandkast. Bovendien stak het dokument niet in het dossier ter voorbereiding van de Gemeenteraad. En dan maar spreken "CVP - VU - VLD" over openheid van het beleid of zoals de meerderheid destijds voorlegde dat het een modelexamen was. Het Oudenaardse lei dingwater verdubbelt in prijs Vanaf de 16 kubieke meter lei dingwater die de Oudenaarde naar vanaf 1996 verbruikt be taalt hij 81 frank, dit is precies De aktiviteitenkalender van de Socialistische Gepensioneer- denbond Ninove ziet er voor de maand juni als volgt uit: Dinsdag 17 juni: koffietafel in het café Zondag 22 juni: gezellig sa menzijn in de zaal Maandag 23 juni: hobbyclub en kaartnamiddag Maandag 16 juni is er hobby en bezoek aan het OCMW. Al deze aktiviteiten beginnen om 14 uur en iedereen is van harte welkom. het dubbele van wat het drink water nu kost. Zoiets is toch wel erg duur, de stad zal geld verdienen op de rug van de verbruiker en te vens is het de hoogste prijs klasse die in Vlaanderen wordt aangerekend en er bo venop ook nog het jaarlijks abonnementsgeld van 1.200 frank. De oppositie kan hier niet mee akkoord gaan, trouwens de CVP - VU - VLD heeft het zo opgelost. IMWV waar de bur gemeester (CVP) voorzitter is, beslist alleen en de prijsverho ging wordt niet ter stemming gelegd voor de Gemeenteraad, integendeel, de Voorzitter durft zelfs zeggen dat in het jaar 2000 het drinkwater 110 frank per kubieke meter zal kosten. De SP heeft tegen gestemd, gebruik maken van een socia le maatregel om de prijs hoger te brengen is onrechtvaardig. Julien Verstraeten Tijdens de maand juli is het vakantie en zijn er geen aktivi teiten, in augustus is iedereen opnieuw uitgenodigd. Zondag 3 augustus: gezellig samenzijn met zangwedstrijd. Maandag 11 en 25 augustus: hobbyclub en kaartnamiddag. Woensdag 13 augustus: dag- uitstap naar Brussel. Het vol ledig programma zal voorge steld worden tijdens het gezel lig samenzijn van 3 augustus 1997. A) Nieuwe gerant(e) op basis van een be- diendenkontrakt, of B) Een zelfstandig uitbater of uitbaatster Kandidaturen dienen uitsluitend gericht aan: Kd. Etienne SCHOUP Voorzitter CV Vooruit-Ninove Geraardsbergsestraat 119 9400 NINOVE De kandidaturen worden ingewacht vóór 30 juni 1997.

Voor Allen | 1997 | | pagina 17