De Thuisverpleging van Bond Moyson De 12 uur van de gehandicapte o Een lange traditie van kwaliteit en professionaliteit O p BEHANDELINGEN 6 - 13 juni 1997 - "Voor Allen" De dienst Thuisverpleging van Bond Moyson staat allang niet meer in zijn kin derschoenen. In het verle den besteedde het zieken fonds heel veel tijd en ener gie aan het uitbouwen van meerdere diensten die deze, voor het publiek zeer belangrijke service, moeten mogelijk maken. Eerstelijnsdirecteur Guido Van Hoolst: "Onze dienst Thuisverpleging heeft vooral in de jaren 1995 en 1996 een sterke evolutie doorgemaakt. In de eerste plaats werd in Oost-Vlaanderen een provinciaal samenwerkings verband opgestart. In een tweede fase werden in de Gentse stadsregio en in het Waasland een aantal loontrekken de verpleegkundigen aangewor ven om een efficiëntere hulpverle ning mogelijk te maken. Op dit ogenblik hebben we meer dan 100 loontrekkende verpleeg kundigen in dienst die maandelijks zo'n 2200 patiënten bedienen. Daarnaast wordt er ook nog samengewerkt met een 30-tal zelf standige verplegers." Alle leden van Bond Moyson kun nen, indien nodig, beroep doen op de dienst Thuisverpleging. Guido Van Hoolst: "Wij staan garant voor een hulpverlening op zeer hoog niveau. De betreffende kosten worden rechtstreeks met het ziekenfonds afgerekend." Men kan op de dienst Thuisverpleging terecht voor vol gende behandelingen: - inspuitingen - verbanden - wondverzorging - hygiënische zorgen (toilet) - lavementen - sondevoeding - blaasspoelingen - vaginale spoelingen op doktersvoorschrift. Mits een kleine vergoeding kan men op de dienst ook beroep doen voor het opnemen van de bloed druk en oogindruppelingen. Je kunt een aanvraag voor verzor ging indienen via je plaatselijke BM-kantoor of op een van onze centrale secretariaten: Gent Vrijdagmarkt 10 09/265.59.00 Sint-Niklaas Leopold ll-laan 20 03/760.35.00 Zottegem Godveerdegemstraat 38 09/364.98.98 Al deze telefoonnummers zijn 24u. op 24 bereikbaar. Ook op zon- en feestdagen. Op 21 juni organiseert de Vlaamse Federatie voor Gehandicapte Jongeren (VFGJ) de "12 uur van de gehandicap te" in het prachtige natuurkader van het Domein Puyenbroeck te Wachtebeke. Het centrale thema van dit unieke evenement is gezondheid. Gezondheid voor jong en oud, voor validen en gehandicapten, voor mannen en vrouwen, kortom voor iedereen. PROGRAMMA s Morgens, infostands van de deelnemende organisaties, een tentoon stelling rond gezondheid, een debat rond een actueel thema, een film voorstelling: "Le huitième jour", boetseren, een verkeerspark, muziek 's Namiddags: film, sport met o.a. een avonturencircuit, een hindernispar- cours voor rolstoelgebruikers, een mountainbikeparcours, fietstochten, wandelzoektochten, minigolf, petanque, sjoelen, zaklopen, boogschieten 's Avonds: een grootse fuif De 12 uur van de gehandicapte" is een VFGJ-evenement in samenwer king met alle socio-culturele diensten van Bond Moyson. Prijzen. 325 fr. (maaltijd inbegrepen), 425 fr. (maaltijd en busvervoer inbegrepen) Inlichtingen en inschrijvingen bij de Vlaamse Federatie voor Gehandicapte Jongeren, Vrijdagmarkt 10, 9000 Gent, tel. 09/265.58.72.

Voor Allen | 1997 | | pagina 6