CODEP Wordt Zottegems stadspersoneel met kluitje in het riet gestuurd? Spreekuren Herman De Loor Debatavond over Justitie te Zottegem Godveerdegems Picarrencomité verbroedert 18 - 27 juni 1997- "Voor Allen" Reeds geruime tijd rommelt het opnieuw op en rond het Zottegemse stadsbestuur. Naast de alombekende one nigheid binnen de coalitie zelf (zowel binnen de CVP als VLD) zouden de oude barsten nu wel eens definitief voor een heuse aardverschuiving en hertekening van het landschap kunnen zorgen, laat het stads personeel steeds meer zijn tanden zien. Terecht, volko men terecht, want opnieuw werden zij met lege handen en zonder concrete garantie van een fatsoenlijke invulling van de nieuwe CAO-enveloppe wandelen gestuurd. Een kort verslag daarom van wat er tot nu toe gebeurde en in de toe komst gebeuren kan. Zottegems bestuur lapt CAO aan zijn laars In heel wat Vlaamse gemeen ten wordt de CAO-Kelchter- mans reeds toegepast. Te Ge- raardsbergen gebeurde dit on der de vorm van gen loonsver hoging met 4%. De CAO om vat evenwel ook andere posi tieve elementen: klare bevor- derings- en aanwervingsvoor- waarden, navorming en evalu atie. Uit berekeningen blijkt dat de Zottegemse begrotingscijfers 1997 die instap in de CAO mogelijk maken. Zo sluit het eigen dienstjaar bijvoorbeeld af met een positief resultaat van om en bij de 80 miljoen frank. Toch hebben de Zottegemse CVP- en VLD-bestuurders onderleiding van burgemees ter De Maesschalck geen oor naar de eisen en rechten van hun personeel. Het blijkt alle maal hun probleem niet te zijn. Als het van hen afhing, zou in de nieuwe CAO nooit moeten worden ingestapt. Ge lukkig zijn de vakbonden er echter. Gelukkig vooral is ook de SP er, krachtiger en sterker dan welke politieke formatie ook te Zottegem. Door haar gesteund is het Zottegemse personeel dan ook al op straat gekomen en werd op elke ge meenteraadszitting de vinger op de wonde gelegd. Nadat het gemeenschappelijk vakbondsfront enkele weken geleden een eerste demonstra tie hield, werd opnieuw be toogd in het centrum op maan dag 26 mei. Gemeenteraadszit ting 26 mei Het personeel heeft nu al zijn vertrouwen verloren in het huidige CVP/VLD-bestuur. Zo hadden zij het trucje van het College door om drie uur vóór de gemeenteraad te gaan onderhandelen. Aldus wilde het College alsnog de beto ging vermijden. Het viel even wel anders uit. Het Zottegem se stadspersoneel liet integen deel zijn tanden zien! Door Herman De Loor aan de tand gevoeld tijdens de ge meenteraadszitting over de re sultaten van de gesprekken met de vakbonden, antwoord de burgemeester De Maes schalck dat het College dan toch de verbintenis heeft aan gegaan om met ingang van 1 januari 1998 in de CAO te stappen. Het College sprak evenwel niet de belofte uit in tegraal in de CAO te stappen. Wel zal de instap "substan tieel" zijn, zei de burgemees ter. Wat dat precies betekent (de 4% zoals in Geraardsber- gen?), kon echter niemand van het stadsbestuur verduidelij ken. Roger Serbuyns vroeg toen of het College een loutere mede deling deed aan de vakbonden of dat er een akkoord werd be reikt, waarvan dan een proto col zal worden opgemaakt. Concrete cijfers kon de bur gervader evenwel niet noe men. Tijdens de maanden juli en augustus houdt Herman De Loor geen spreekuur te Sint-Lievens-Houtem (lokaal Bond Moyson) en te Herzele (lokaal Germinal): Hij is wel tijdens deze periode iedere vrijdag aanwezig in het Volkshuis te Zottegem, van 16.15 u. tot 18.30 u. Vanaf 1 september 1997 hervat hij zijn spreekuur te Sint- Lievens-Houtem en te Herzele respectievelijk om 20 uur en 20.30 uur. V. Het is dus een overeenkomst geworden als een lege doos, zo merkte Herman De Loor gevat op. Daarom drong hij andermaal aan op een over eenkomst met inhoud en be loofde het Zottegemse bestuur dat de SP waakzamer dan ooit is. Stefan Thijs wees op zijn beurt op de mogelijkheden tot arbeidsherverdeling en vroeg waarom het College geen pre mies verleent aan personeels-, leden die hiervan gebruik ma ken. Een totaal onwetende schepen D'Hondt gaf hierop toe dat hij van dat soort pre mies geen kennis had. En verder? In het najaar zal nu moeten bliken wat "substantieel" is. De Maesschalck liet zich en kel ontvallen dat het wel meer dan 0,5% zal bedragen, maar of het de richting uitgaat van Geraardsbergen, kan hij niet bevestigen. Feit is dat het Zot tegemse stadsbestuur zelf al vast geen enkel initiatief zou genomen hebben ten gunste van zijn eigen personeel en dat dit nu enkel gebeurt onder druk van dit personeel, de vakbonden en de SP. Vooral nog het politieperso neel en het verplegend perso neel van het OCMW lijkt het slachtoffer te zijn van de ver traagde toepassing van de ar beidsovereenkomsten. De be trokken personeelsleden ver richten immers al lang onbe zoldigd zaterdagwerk. Het College heeft toch be loofd voorlopige duidelijkheid te scheppen en een dienstnota te maken voor haar personeel. Tot nu toe hebben zij, meer dan een maand later, daar ech ter nog niets van gemerkt! Ontsnappen kunnen CVP en VLD evenwel niet meer. Het personeel, de vakbonden en de SP als politieke fractie zullen er samen over waken dat ge rechtigd eerlang geschiedt. Seniorenbond Eine- Heurne-Mullem Het bestuur van de Senioren- bond Eine-Heurne-Mullem la ten ons weten dat er op maan dag 7 juli 1997 geen maande lijkse bijeenkomsten zal plaatsvinden voor onze senio ren. De wegenwerken ter hoogte van zaal café Casino, zorgen ervoor dat ons lokaal moeilijk te bereiken is. We verwachten U opnieuw op de volgende afspraak op maandag 4 augustus 1997. Zaterdag 5 juli wordt een hoogdag voor het Godveerde- gemse Picarrencomité. Die dag verbroedert het opnieuw met de inwoners van La Faloi- se uit het Noord-Franse Picar- dié. Waarom precies verbroederen met Picardié? Welnu, voor ve le Godveerdegemnaars was seizoenarbeid pakweg een halve eeuw geleden een eco nomische noodzaak om in het onderhoud van hun kroostrijk - gezin te voorzien. De meesten onder hen vonden werk in de landbouwsector, vooral in het Noorden van Frankrijk. Brugge, die scone, is de tref- plaats waar het comité zijn Franse broeders en zusters zal verwelkomen. De voorzitter van het comité, Roger Ser- bruyns, zal er de feestelijke dag inzetten met een eerste heildronk. Voor en na het middagmaal wordt maar kennis gemaakt met Brugge, het Venetië van het Noorden. Een parel van een stad waar elke liefhebber van kunsthistorisch schoon ongetwijfeld zijn gading vindt. Voorts kan natuurlijk ook een boottocht op de Brugse reien niet ontbreken. In de vooravond zet het co mité dan koers richting Eg- montstede om daar één of meerdere verres de l'amitié te drinken. Hoogtepunt van de dag is ui teraard het verbroederings feest zelf, dat dit keer plaats heeft in de feestzaal van café Gasthof in Erwetegem. Beslist een absolute aanrader voor ee nieder die graag herinneringeh ophaalt uit grootmoeders tijd of die eens een vlot mondje Frans wil spreken of die ge woon een allergezelligste avond en nacht wil meema ken. U komt toch ook? Voor meer inlichtingen kunt u terecht bij R. Serbruyns (09/360.33.22). Binnen het kader van de Zot tegemse Culturele Week orga niseren CSC-Zottegem en de Culturele Centrale Zottegem een debatavond over de wer king van het gerecht. Er is geen democratie zonder goed werkende justitie. Even wel stellen sommigen zich vragen over de werking van het gerecht. De zaak Dutroux, de Bende van Nijvel, de ach terstand van het gerecht. Welke maatregelen zijn nodig om de werking van justitie te optimaliseren Biedt een éénheidspolitie een oplossing Genoeg stof dus voor een grondig debat met als thema "Voor een goede justitie". De sprekers zijn - Dirk Van Herzeele, advocaat te Zottegem en lid van de Domino-groep voor de her vorming justitie; -Patrick Jacobs, advocaat te Aalst en burgerlijke partij voor de slachtoffers van de Bende van Nijvel. Moderator voor deze debat avond is de heer Luc Both, di recteur van het Koninklijk Atheneum te Zottegem. Deze debatavond waarop we iedereen uitnodigen heeft plaats op donderdag 3 juli 1997 om 20 uur in de Rid derzaal van het Egmontkas- teel. Heldenlaan 92 te Zotte gem. BANQUE NAGELMACKERS 1747?»

Voor Allen | 1997 | | pagina 18