^ACTIVITEITENKALENDER^ C.S.C. Ronse op bezoek in de 'Rode Galerij' Gezocht: jonge durvers met scherpe pen 12 - 03 oktober 1997 - "Voor Allen" CSC Faluintjes Meldert-Baardegem Vrijdag 10 oktober 1997 om 20 uur Zaal 'Ons Huis', te Baardegem Opstarten nieuwe CSC-afdeling Inleidingen door: - Robby Deboelpaep, voorzitter CSC-Studiekring Aalst - René Van der Speeten, politiek secretaris SP-Aalst Patrick Jacobs, schepen van de stad Aalst - verkiezing van het bestuur - voorstelling activiteitenkalender en programma voor de nabije toekomst - mogelijkheid tot vraagstelling en discussie. Kandidaturen voor het bestuur dienen schriftelijk bezorgd vóór 7 oktober aan Dylan Casaer, Putstraat 5 - 9310 Meldert of Paul De Plecker, Kokstraat - 9310 Moorsel. De vergadering zal besloten worden met een natje en een droogje voor alle aanwezigen. Iedereen is hartelijk welkom. CSC Zottegem Zaterdag 11 oktober 1997 Daguitstap: Westmalie - Essen - Oudenbosch Programma: - geleid bezoek aan koffiebranderij en chocolaterie te Westmalle - geleid bezoek aan stoom- en bakkerijmuseum te Es sen - geleid bezoek aan de prachtige basiliek van Ouden bosch (Ned.). Vertrek om 7.45 uur op het Kerkplein te Grotenberge. Deelname: - volwassenen 800,- frank - kinderen tot 12 jaar 600,- frank. Inschrijven: Wim Ysebaert, Rododendronstraat 2 - Zotte gem, tel. 09/360.76.81. CSC Ronse Vrijdag 17 oktober 1997 om 20 uur Zaal Academie, Zuidstraat 19 - Ronse Groepsbezoek toneel: 'De Zetel' Een dialoog van auteur Paul Coppens en actrice Monique Buys. 'De Zetel' is een volksstuk met een lach en een traan. Vele zaken en schrijnende getuigenissen zijn uit het leven ge grepen. Het is een verzet tegen sociale uitsluiting en armoe de. CSC Stookt Ronse Vrijdag 17 oktober 1997 om 20 uur Zaal Academie, Zuidstraat 19 - Ronse Groepsbezoek toneel: 'De Zetel' Een dialoog van auteur Paul Coppens en actrice Monique Buys. CSC Dender Geraardsbergen i.s.m. SP-Schendelbeke Zaterdag 18 oktober 1997 om 17.30 uur Buurthuis, Dagmoedstraat - Schendelbeke Politiek Café: 75 jaar SP-Vlag - Verwelkoming door de voorzitter, Gilbert Van Mello - Drie jaar gemeentebeleid met de SP te Geraardsber gen - De politieke actualiteit door Louis Tobback, SP-Voor- zitter - Breughelbuffet Gelegenheid tot vraagstelling en discussie. Inschrijven tot uiterlijk 13 oktober 1997 bij de bestuursle den en in alle Bond Moyson-lokalen van Geraardsbergen. De CSC-afdeling Ronse bracht op zaterdag 27 septem ber een bezoek aan de 'Rode Galerij' in het Zuiderpershuis te Antwerpen. Niet minder dan achttien orga nisaties uit de socialistische beweging hadden deze dag op touw gezet. De waaier aan ac tiviteiten en actiemiddelen die hier werden aangereikt, be streken zowat alle domeinen die in een moderne, sociale en democratische samenleving belangrijk zijn. Zij waren het waard om uitgedragen te wor den. Het is nu aan ons om de instrumenten mee te nemen waarmee wij morgen in onze afdelingen, centrale, stad of dorp de richting kunnen aan geven voor een nuttig en zin vol werkingsjaar. Om 11 uur greep de vernissa ge plaats van de tentoonstel ling 'GAL Spuwt' met Kathy Lindekens, Johan Anthierens en Jan De Smet van de Nieu we Snaar. Hier spuwt Gerard Alsteen, alias GAL, zijn gal in tekenin gen over vijf thema's die de socialisten nauw aan het hart liggen: Armoede sociale uitsluiting, Verdraagzaam heid, Milieu, Europa en Inter nationale solidariteit. Deze tentoonstelling is er niet voor de show, maar voor ons. Elk thema wordt immers geïl lustreerd met een aantal teke ningen, een minitentoonstel ling op afdelingsmaat dus. Bij elk onderdeel hoort een pas sende typeactiviteit. Kant-en- klaar materiaal waarmee je zo aan de slag kan. In de grote zaal van het Zui derpershuis, op gewone dagen het kloppend hart, nu de rug- gegraat van de Rode Galerij, gaf Leona Detiège het start schot en ro/idden Mia Devits, Guy Peeters en Louis Tobback af. Om 14.15 u. werden enkele acts uit 'Fietsen zonder fiets' een stuk over armoede en so ciale uitsluiting, met Tiny Beitels en Guido Van Camp van de Internationale Nieuwe Scène voorgesteld. Om 15.30 u. was het tijd om de Euroquiz te volgen. Drie ploegen namen het tegen el kaar op en toonden hun kennis over Europa. Al-Harmoniah, een fanfare van de nieuwe generatie Bel gen bracht opwindende schla gers en volksmuziek uit de Magreb. Nadat we de uitslag kregen van de JS-poppoll was het tijd voor het grote debat. Mia De vits (ABVV), Louis Tobback (SP) en Guy Peeters (SM) kre gen het woord over de 5 the ma's van GAL en vertelden wat de socialisten ermee van plan zijn de komende maan den. Terwijl de ene activiteit na de andere plaats had in de grote zaal, waren er nog op verschil lende andere plaatsen activi teiten voorzien, zoals in het 'atelier', de fototentoonstel ling 'Gemeentelijk emancipa tiebeleid in beeld' van de So cialistische Vrouwen, deze toont hoe emancipatie con creet gestalte kan krijgen. Daar was ook het politiek café ingericht van het Vormings centrum Herman Vos en de workshop van de Coöperatie ve verbruikersbeweging. In het 'Atelier 13' verschuil den zich in het donker de me diamensen van de Socialisti sche Omroep, de Socialisti sche Filmactie en SFFC, deze verzorgden er doorlopend pro jecties. Je kon er o.a. de cy clus 'Weten Waarom' zien, de typeactiviteit bij het luik 'Ver draagzaamheid' van het GAL- project. In de vergaderzaal kon je sur fen op Internet of electronisch grasduinen in de archieven van de socialistische bewe ging. De Culturele Centrale van het ABVV en het Archief en Museum van de Socialisti sche Arbeidersbeweging (AMSAB) toonden je de weg. Was je op zoek naar een vrouw, een gemiste geliefde of een vredesvogel? Dan zat je goed op de tentoonstelling 'Vrouwen over-leven'. Dit was niet zomaar een relaas over kansen of geen kansen. Het ging hier over: het 'heb ben' en het 'zijn'. Kunst een rijke kijk op kansarmoede! Hoorde je veel lawaai, dan was je bij de Jongsocialisten, de ambetante wespen van de SP. In hun 'speakers corner' kon je stoom afblazen over verschillende onderwerpen: Drugs, Skeeleren, Techno, Graffiti. Om 16 u. was het tijd voor het optreden van 'Les Baudouins Morts' en in de gang naast de grote zaal stond het ballenkot van de JS. Had je zin om Filip Dewinter om ver te kegelen of Verhofstad ten val te brengen? Dit paste in het ballenkraam van de JS. Met de slogan 'Geen schanda len aan mijn voeten' lanceerde de derdewereldbeweging en de arbeidersbeweging in Vlaanderen een protestactie aan het adres van de grote sportschoensector. Na nogmaals Al-Harmoniah, die de gehele activiteit afsloot, te hebben beluisterd, keerden we vol inspiratie naar Ronse terug. Emile Zola-prijs voor het beste politieke essay Ben jij jonger dan 25? En weet je het allemaal beter? Haal dan je scherpe pen boven en doe mee aan de Emile Zola-prijs voor het beste politieke essay. Deze prijs is een initiatief van het tijdschrift Samenleving en politiek en Boekhandel De Groene Water man. Is er een politiek, sociaal, econo misch of cultureel thema dat jou nauw aan het hart ligt? Schrijf dan een artikel van maximaal 10 pagina's. Kom origineel uit de hoek, schuw de controverse niet en zorg ervoor dat je argumenta tie stevig onderbouwd is. Alle inzendingen worden beoor deeld door een 9-koppige jury, bestaande uit Geert Van Istenda- el, Liesbeth Walckiers, Ruddy Doom, Bart Brinckman, Jan Van den Bulck, Kris Deschouwer, Jan Vermeersch, Marina Bruele- mans en Koen Raes. Deze laat ste, hoofdredacteur van Samen leving en politiek, zit de jury voor. De jury zal drie artikels nomine ren en uiteindelijk de winnaar bekendmaken op vrijdag 6 maart 1998 in boekhandel De Groene Waterman. De drie genomineerde artikels worden gepubliceerd in Samen leving en politiek. Daarnaast krijgt de winnaar boekenbons ter waarde van 25.000 frank; num mer twee krijgt 10.000 frank en nummer drie 5.000 frank. Manuscripten voor deze prijs worden verwacht vóór 30 no vember 1997, onder vermelding van: Emile Zola-prijs, bij Sa menleving en politiek, Gras markt 105/37 te 1000 Brussel. Voor meer informatie en het re glement kan u terecht op het re dactiesecretariaat van Samenle ving en politiek (Tel.: 02/552.03.20)

Voor Allen | 1997 | | pagina 12