REGIONAAL Nog drie jaar kreunen te Zottegem Jongsocialisten streven naar een beter milieu in Zottegem 14 - 03 oktober 1997 - "Voor Allen" Reeds lang hebben wij voor speld dat Zottegem met VLD en CVP aan het roer een be- stuurloze gemeente dreigde te worden. Inmiddels is het zo ver. Vele diensten functione ren niet langer door de one nigheid die het schepencolle ge verdeelt. Jammer voor de stad, jammer voor haar inwoners, waarvan bijna de helft liever de SP- ploeg aan het bewind hadden gezien. Nog ongeveer driejaar scheiden ons van de volgende verkiezingen, het moment om orde op zaken te stellen. Hieronder enkele staaltjes van hoe het niet moet en mag. De meeste van deze punten wer den overigens door de SP- fractie op de jongste agenda van de gemeenteraadsverkie zingen gebracht, ze zijn dus "heet van de naald" en zullen ongetwijfeld tal van lezers in teresseren. Rondpunt Klemhoutstraat: nog erger dan voorheen De rotonde die gemaakt werd op het kruispunt van de Klem houtstraat en Pijperzele op de grens van Sint-Maria-Ouden- hove en Sint-Maria-Lierde, blinkt niet meteen uit in dui delijkheid en veiligheid. Alle buurtbewoners bevesti gen de gevaren die de rotonde veroorzaakt. Deze rotonde valt veel te groot uit. Vracht wagens kunnen niet passeren zonder over de fietspaden te Op zaterdag 27 september II. hielden de Jongsocialisten af deling Zottegem een provinci aal gecoördineerde actie voor een beter leefmilieu. Aan de hand Van een milieuvriendelij ke folder, welke naast nuttige tips om milieubewuster te handelen ook een broeikasme ter bevatte, trachten zij de be volking aan te sporen om er samen iets aan te doen. Het is inderdaad zo dat de belang- rijden die in rood afgelijnd zijn'. Het is er veel onveiliger geworden. Het gevaar blijft bestaan, maar nu voor voet gangers en fietsers. Een verkeersdeskundige zou wellicht soelaas kunnen bren gen, zoals de SP suggereerde. Egmontkasteel: gerestaureerd? Op sommige plaatsen bladdert de verf van de uitgevoerde werken al af. Dat kan toch niet! Zeker moet met de de finitieve oplevering worden opgelet. Werd wel voldoende kontrole uitgevoerd tijdens het uitvoeren van de werken zelf? Wij hebben er onze bedenkin gen bij Complex Sanitary Underwear: informa tie gewenst! Reeds lange tijd is het stil rond dit complex. Hoever staat het met het BPA, de overeenkomst met Ilva en het leasings- en .subsidiërings dossier? In de begroting 1997 is ook de aankoop van het Huis Mussely voorzien. Het is maar normaal dat de inwoners zich vragen stellen over wat met dit geld gaat gebeuren. Naar wij vernamen, moet Ilva een deel van het complex aan de stad verkopen, dit voor de inrichting van een administra tief centrum. Met Ilva zou in middels een akkoord bereikt zijn, maar de authentieke akte rijkste oorzaak van de toene mende milieuverloedering in de productiesystemen van de industrielanden zit. Maar moeten wij ons, wanneer het gaat. over de vernieling van ons milieu, steeds blijven ver stoppen? Door het veranderen van onze leefgewoonten kunnen we zelf een deel van de problematiek oplossen. Wij dienen met ons allen een voorbeeld te zijn. moet nog worden verleden. Ook het voorontwerp van het BPA zou klaar zijn. Verder zou Ilva klaar zijn met het af braakdossier, waarvoor subsi die verleend wordt. Het grote knelpunt is evenwel het Zotte- gemse subsidiedossier. Wel licht is het niet afgerond bin nen de gestelde termijn. Deze is waarschijnlijk verstreken. Verdere uitleg overbodig! 't Is onze schuld niet! Spiegel Pastorie straat: meer dan een noodzaak Een spiegel ter hoogte van de bocht in deze smalle holle weg zou zeker bijdragen tot een veiliger verkeer. Ziet het College dat zelf niet? Sint-Jansweg: verwaarloosd Grachten liggen er dichtge slibd en de takken en de strui ken hangen er zo laag dat er nauwelijks een personenwa gen door kan. Electoraal wei nig interessant voor VLD en CVP om hier wat te doen want er woont maar één enkel ge zin. Nochtans voerden VLD en CVP kwistig asfalt rond tij dens de laatste verkiezingspe riode, bv. in de Knutsegem- straat. Beken verontreinigd: schoon Zottegem? De provinciale metingen naar ook al lossen we de problema tiek zo maar voor een stuk op. Het heeft daarenboven ook een psychologische werking: het maatschappelijk draagvlak voor een dynamisch milieube leid is veel breder wanneer een groot deel van de bevol king achter een andere manier van leven staat. Er is een he melsbreed verschil tussen zeg gen "het milieuprobleem aan pakken door een mentaliteits- de kwaliteit van het water in de omgeving van natuurgebie den voor Zottegem zijn erg negatief uitgevallen. Lozingen van rioolwater, uitspoeling van meststoffen en olie- en mazoutlozingen zijn de boos wichten. De Zottegemse mi lieuambtenaar weet er het zij ne van. Hij noemt met naam: de Wallenbeek, de Zwede- beek, de Passemarebeek, de Karnemelkbeek en de Mare- beek. Bestaat er te Zottegem wel een milieubeleid?? Rioleringen: wan neer? Ook met de verdere uitbouw van het Zottegemse riolerings- net wordt getalmd. De Vlaam se Milieumaatschappij vraagt in een omzendbrief dat de stad voorstellen formuleert voor het subsidiëringsprogramma 1998-2002. Het afvalwater van Elene moet bv. nog gesa neerd worden en heel wat Vel- zeekse straten zoals het Son- seide, de Pierkenstraat en de Kernemelkstraat wachten nog op een riolering. Als geen konkreet voorstel komt, gaan de subsidies naar andere ge meenten. "Ring van Beislo ven": vriendjespoli tiek? Deze laatste rubriek is nog het beste bewijs van de politiek van het gezond verstand van de huidige VLD/CVP-coali- verandering" en doen (je ei gen mentaliteit veranderen met het oog op een beter mi lieu)!!! Hierbij bezorgen wij ook U een aantal tips om milieube wuster te handelen: - geen zwerfvuil achterlaten, alles netjes deponeren in de vuilnisbak - plastiekzakken meerdere maken gebruiken bij het win kelen teit. Dwars door een zone die pas nu begint te renderen als bufferbos gaat men een weg trekken, een weg naar een par keerplaats dan nog: achter het Egmontkasteel als "alternatief om het centrum van de stad en het lastige kruispunt van de Heldenlaan met de Desiré Van Den Bosschestraat en Graaf van Egmontstraat te vermij den" aldus de huidige be- stuursmeerderheid. Als men het ons vraagt, een dubieus dossier, of, om het met de woorden van Herman De Loor op de laatste gemeen teraadszitting te zeggen: "Wij krijgen hier de indruk dat de Zottegemse burgervader en de zijnen iemand een plezier wil len doen om bouwgrond te creëren op kosten van de ge meenschap". Hoe dan ook, dat hier alle lo gica zoek is en willekeur troef, is nu voor elkeen duidelijk. Besluit Zottegem zit in de puree met de CVP en de VLD en zo kan en mag het niet verder. Wan beleid en geruzie overal. Het rommelt en alles laat voorzien dat het nog erger zal worden vooraleer de kiezers de kans krijgen hen van het stadhuis weg te jagen! Jammer voor de Zottegemse bevolking, want zij is uitein delijk de grote dupe. Wordt uiteraard vervolgd! - glazen flessen i.p.v. weg werpverpakkingen - gebruik maken van ozon vriendelijke spuitbussen - vaatwas of wasmachine steeds volledig vullen v- energie besparen d.m.v. iso latie, spaarlampen, dubbele beglazing,... Wij hopen dat deze tips mo gen bijdragen tot een beter en gezonder leefmilieu!

Voor Allen | 1997 | | pagina 14