Fusie Aalsters Stedelijk Ziekenhuis en Emmanuel- Ziekenhuis Wetteren Wat met herziening BPA Ressegem-Dorp? Bal schepen Patrick Jacobs loopt uit tot in de vroege uurtjes "Voor Allen" - 03 oktober 1997 15 SGB Aalst-Centrum in rouw - Op 3 september 1997 be reikte ons het bericht van het overlijden van onze voorzitter Leon Van den Broeck. Hij was sedert vele jaren bestuurslid en gedu rende 14 jaar voorzitter van de seniorenclub en dit tot op de dag van zijn overlijden. Gedurende die lange periode wist hij zijn bond door goe de en slechte tijden steeds in goede banen te brengen. Niettegenstaande zijn licha melijke toestand snel acch- teruit ging, na het overlijden van zijn echtgenote Colette, wilde hij nog steeds aanwezig zijn op de bestuursvergade ringen en de maandelijkse bijeenkomsten van de senioren- bond. De laatste tijd was dat zelfs in zijn rolstoel. Het bestuur en de leden van de seniorenclub Aalst-Centrum zullen voorzitter niet vergeten en trachten zijn werk verder te zetten. Langs deze weg bieden wij dan ook onze oprechte deelname bij het verlies die de familie komt te treffen. Paul Van De Meerssche Op 29 september jongstleden bereikten de O.C.M.W.'s van Aalst en Wetteren en hun re spectieve voogdijgemeenten een finaal akkoord voor fusie van hun respectieve zieken huizen, het Aalsters Stedelijk Ziekenhuis en het Emmaniel- ziekenhuis Wetteren. De be sprekingen verliepen in een constructieve sfeer. Dit akkoord werd bezegeld met de ondertekening van een fusieplan en een bijhorende protocolovereenkomst. Het fusieplan regelt de doel stellingen van de fusie, een vereniging met eigen rechts persoonlijkheid maar blijvend onderworpen aan de bepalin gen van de wet op de O.C.M.W.. Aldus wordt onder meer het behoud van het openbaar karakter van de uit bating van beide campussen extra gewaarborgd. Het plan voorziet verder in Wie meent dat een bal niet meer van deze tijd is, slaat de bal duidelijk mis. Schepen Pa trick Jacobs deed zijn intrede in het Gerstenhof op een spet terende wijze. Het Aalsterse trommelkorps deed heel Er- embodegem trillen, en lokte nog meer mensen naar het bal dan ooit. 500 mensen zakten af, en een aantal zakten later dan ook nog eens door. Orkest Vocation met prins carnaval "De Foef' zorgde ervoor dat de dansvloer constant gevuld stond. De openingsdans werd ingeleid door de Aalsterse so cialistische dansclub, waarna Patrick en echtgenote Marijke een lange zware nacht inluid den. Heel wat Fred Astairs en Ginger Rogersen herrezen. Ook keizer Kamiel Sergeant gaf een live act weg en maak te velen warm voor een lange een eenheid van concept rond een nieuwe beheersstructuur met een Algemene Vergade ring en een Raad van Bestuur. Afspraken werden vastgelegd rond investeringen, perso neelsstatuut, en financiële aangelegenheden. Dit laatste omhelst vooral een regeling voor ten lastenneming door de respectieve besturen van ge beurlijke tekorten, die moge lijks kort na fusie zullen ont staan door omwille van de met fusie gepaard gaande ver plichte afbouw van bedden en het hieraan gekoppelde budget voor beide campussen. Belangrijk is dat de werkze kerheid op beide campussen gewaarborgd blijft. Het perso neel komt over met behoud van verworven rechten. Een taakverdeling op het vlak van het aanbod van medische diensten en complementariteit werd vastgelegd. plezante nacht. De gar§ons hadden het zwaar te verduren tot grote blijd schap van de penningmeester. Tal van mandatarissen waren op het appel getuigen van de huldiging van Erembodegems 450ste lid Carina Buelens. Zij werd hiervoor uiteraard in de bloemetjes gezet. Patrick wil allen danken die het bal deden slagen: trommelkorps, dans club, orkest, gar$ons, be stuursleden en alle andere me dewerkers. Daarom zong hij als slot nog enkele songs uit zijn bekende repertoire. Zijn drukke politieke kalender laat Patrick echter een bijkomende job als zanger bij Orkest Voca tion, die hem uiteraard pol sten, niet toe. Het najaar van '97 kon op geen mooiere wijze worden ingeluid. Jan Van Wesemael. SW Geraardsbergen De SVV-afdeling Geraards bergen nodigt zijn leden uit op de Algemene Ledenvergade ring op zondag 12 oktober 1997 om 15 uur in de lokalen van Bond Moyson, ingang Bokerstraat te Geraardsber gen. Gratis koffie en gebak voor al le aanwezigen. Uitdelen van de gele dozen aan diegenen die ingeschreven zijn. Iedereen is van harte welEom. Fotokring De Krakeling Geraardsbergen De fotokring "De Krakeling" Geraardsbergen nodigt ieder een uit op zijn jaarlijkse foto- en diasalon, welke dit jaar voor de 30e maal wordt inge richt. De opening heeft plaats op vrijdag 10 oktober 1997 om 20 uur in de zaal St. Bavo, Ho ge Buizemont te Geraardsber gen. Gastexposant is de heer Erik Molitor van E. Fiap-PSA. Het salon is open op de zater dag 11 en 18 oktober 1997 van 15 tot 19 uur en op de zondag 12 en 19 van 10 tot 12.30 uur en van 15 tot 19 uur. Op de zaterdagen 11 en 18 ok tober 1997 is er telkens dia projecties waarop U telkens wordt verwacht. Begin om 20 uur stipt. Eetfestijn VFSG-Lierde Het bestuur van onze senio ren-afdeling nodigt iedereen vriendelijk uit op hun eetfes tijn op zaterdag 11 oktober 1997 van 18 tot 20 uur en op zondag 12 oktober 1997 van 11 tot 15 uur in het Hof ter Lierde, Kwaadstraat 8 te Lier- de. Op het menu: - Kalkoenroulade met fruit en kroketten - Koetong in madeirasaus en kroketten De aperitief wordt U gratis aangeboden. Deelname in de kostprijs be draagt 350 frank voor volwas senen en 200 frank voor kin deren. SW Aalst De SVV-afdeling Aalst nodigt U allen uit op haar clubavond van 27 oktober 1997 met als onderwerp "Rechten van de vrouw na Amsterdam" door Euro Parlementslid Anne Van Lancker. Aanvang om 20 uur in Bond Moyson (vergaderzaal 2e ver dieping), Geraardsbergs- estraat 69 te Aalst. Noteer alvast deze datum in uw agenda en... hopelijk tot dan! Graag had ik vernomen wat voor verder gevolg er gegeven wordt aan de conclusies die de tijdens de laatste bijeenkomst van de commissie Ruimtelijke Ordening werden getrokken, i.v.m. de herziening van het BPA Ressegem-dorp centrum. Er bestond consensus over het feit dat de huidige vrijliggen- de weiden maximaal moeten gevrijwaard worden, mits een beperkte inname als bouw grond van de weide (eigen dom Londerzeel) ten zuiden van de lijn gevormd indien men de Walstraat zou door trekken naar de Blauwstraat. Daar tegenover stond dat de gemeente een billijke vergoe ding moet voorzien voor de ei genaars en overgaan tot de aankoop van de gronden op basis van een schattingsver- slag. Ik wil er dan ook op aandrin gen om zonder verdere vertra ging dit schattingsverslag aan te vragen zodat de gemeente raad terzake een spoedige be slissing kan nemen op basis van gegevens die toelaten de juiste financiële gevolgen voor de gemeenschap in te schatten. Bovendien wens ik van de ge legenheid gebruik te maken om de aandacht van het colle ge te vestigen op de mogelijk heden tot subsidiëring voor de realisatie van dit project die de Vlaamse regering op voorstel van minister Baldewijns vorig jaar goedkeurde (het besluit van de Vlaamse regering hou dende de tegemoetkoming van het Vlaamse Gewest voor maatregelen in het kader van het grond- en pandenbeleid dd. 24/7/'97). Dit besluit voorziet in een mo gelijkheid van 50% subsidie ring voor de verwerving van goederen die tot doel hebben om de groenvoorziening uit te breiden of te verbeteren en de woonomgeving te verbeteren. Dit in het kader van de uitvoe ring van een BPA. Ik meen dat de aankoop van de weiden in de Ressegemse dorpskom door de gemeente hiervoor in aanmerking komt. Dit zou een aanzienlijke ver lichting van de financiële last voor de gemeente met zich mee brengen. Eerste vereiste is dan wel dat er werk gemaakt wordt van het BPA in de richting zoals door de commissieleden in consensus werd aanvaard. Ik dring er dan ook op aan om de procedure verder te zetten om tot een spoedige besluitvor ming te kunnen overgaan en de door de Vlaamse overheid geboden kansen maximaal te benutten. Dirk Van Melkebeke SP Aalst Centrum Zaterdag 18 oktober 1997 - 21 uur JAARLIJKS BAL SP-MANDATARISSEN Disco-bar: M.J.M. Zaal: Volkshuis, Houtmarkt 1 - Aalst Toegang: 150,- frank WK: 100,- frank

Voor Allen | 1997 | | pagina 15