Socialistische Seniorenbond Ninove SP Denderleeuw belegt persconferentie C 't Is géén cafépraat "Voor Allen" - 03 oktober 1997 De CVP/VLD coalitie heeft sedert het begin van haar le gislatuur reeds meermaals en op meerdere terreinen het be wijs geleverd dat het principe van een goed beheer niet aan hen besteed is. Een staaltje hiervan zijn de naamgeving van de gemeente lijke sportaccommodatie, de overtollige ondoordachte mil joenen uitgaven aan prestige projecten en het ongecoördi neerd werken bij de uitvoering van openbare werken. Met betrekking tot deze pro blematiek organiseerde de SP afdeling Denderleeuw op woensdag 17 september 1997 een persconferentie. Op deze conferentie werd door de SP afdeling duidelijk gemaakt dat: - ze de naamgeving op het sportstadium verwerpt, een vraag op de gemeenteraad, aangebracht door onze afde ling, moet hier omtrent een duidelijk standpunt uitlokken bij het college van burgemees ter en schepenen; - ze afstand neemt van alle prestige projecten die het maatschappelijke nut niet die nen. De schuldenberg bereikt zo stilaan het miljard. Wie zal hiervoor opdraaien? Juist, U en ik via verhoogde gemeen tebelastingen en waarom, juist voor enkele bouwpromotoren die nu de kans rijp zien om een centje te verdienen. Waar om moesten burgers hun tot krotwoning verheven woning binnen de drie maanden verla ten? Juist, om ze nu leeg te la ten staan. Als er nu geen ratten komen, zullen er nooit komen. Ronduit schandalig de paniek die ze bij deze bewoners te weeg gebracht hebben om wat? Juist, om niets om presti ge om zaken klaar te maken voor (on)nodige bouwprojec ten. De gemeente stevent af op een regelrecht failliet. De SP afde ling achtte het dan ook nodig hieromtrent zijn standpunt duidelijk te bepalen en deed dit langs de persconferentie en de uitgave van een voor waarts. Firmin Verbrugge mm Arnxm Deze bestuursleden zijn het ervast over eens: dit is het sportstadion Armand De Pelsmaeker en niets anders! De (bestuurs)leden van de Ni- noofse Bond van Socialisti sche Gepensioneerden worden langs deze weg verzocht on derstaande activiteiten te note ren. - maandag 6 oktober om 14.30 uur: bestuursvergade ring - dinsdag 7 oktober om 14.30 uur: koffietafel - zondag 19 oktober eveneens om 14.30 uur: gezellig samen zijn. Jaarlijks eetfestijn Nog in oktober grijpt het jaar lijks eetfestijn van de Senio renbond plaats, en wel op za terdag 11 oktober vanaf 17.30 uur in zaal 'De Roos' (Volks huis), Geraardsbergsestraat te Ninove. Een must voor de lief hebbers van smakelijke pensen en koteletten met garnituur en ovenvers boerenbrood. Alle leden en sympathisanten zijn uiteraard van harte welkom en kunnen traditiegetrouw reke nen op een goede bediening. Met CSC St.-Lievens- Houtem naar Rudes- heim Op 24-25 en 26 oktober 1997 trekt de CSC-afdeling St.-Lie- ven-Houtem naar de wijnfees ten in Rudesheim. Vertrek op 24 oktober 1997 om 17 uur te St.-Lievens-Hou- tem en terug op 26 oktober 1997 om 21 uur. Prijs vervoer hotel 2x ont bijt welkomstaperitief fooi bus rondleiding in de wijns treek en bezoek aan de wijn kelders bezoek aan de alom- gekende wijnfeesten bedraagt 5.500 frank. Inschrijven kan via het tel. 053/62.96.36 of 09/362.74.83. Het gebouw Edmond De Deynstraat 6 te Ninove werd vroe ger door de Stad aangekocht, omdat het stadsbestuur toch een schade-eis moest voldoen ten gevolge van de bouw van de aanpalende Stedelijke bibliotheek. Dit gebouw staat nu volledig te verkrotten. Het stadsbe stuur zelf mag hierin zelf niet het slechte voorbeeld geven. Daarom keurde de gemeenteraad een voorontwerp van verbouwingswerken goed waarbij het gelijkvloers zou wor den omgevormd tot kantoor voor de V.D.A.B. en de lste en zolderverdieping tot huisbewaarderswoning voor het Cul tureel Centrum en de bibliotheek. De tuin van deze woning paalt aan de toneeltoren (podium) van het Cultureel Centrum, zodat hierop een nieuwe bijko mende bergplaats kan worden gebouwd. Het voorontwerp van de verbouwingswerken wordt ge raamd op 7.780.300 Bef, incL BTW. Indien dit gerealiseerd wordt dan kan het huidige kantoor van de V.D.A.B. op de Centrumlaan (binnenplein nieuw stadhuisde bestemming krijgen waarvoor het werd ge bouwd: een aangenaam café als ontmoetingsplaats voor de vele bezoekers aan het administratief centrum. In het Doornkwartier zal een niet te grote bouwgrond (5a 13ca) worden verkocht door de Stad. Het betreft een open bebouwing aan de Doornweg (laatste perceel linksmet de Kievitlaan. Het zal openbaar worden verkocht. Door de gemeenteraad werd het ontwerp BPA-Brugge- meersch te Okegem (grens met Denderleeuwvoorlopig aanvaard. De Streekcommissie van de provincie had op 11.4.97 gunstig advies verleend. Het openbaar onderzoek zal nu door het Schepencollege worden georganiseerd over het bestemmingsplan met bij komende voorschriften én een studie omtrent recreatie als verantwoordingsnota. Het gaat hem immers om een groen BPA Aan het bedrijf N. V. Eurocoating op de ambachtelijke zone te Appelterre-Eichem, wordt voor uitbreiding een bijko mend perceel grond verkocht met oppervlakte van 30a lOca. Deze verkoop geschiedt tegen de prijs van 2.414.000 Bef. Het is één der nog resterende percelen in deze ambachtelij ke zone. Twee discussiepunten op de gemeenteraad inzake straatna men: de Ring (vanaf Tramstatie tot Den Doorn) zou Bou- dewijnlaan noemen en een nieuwe straat (verkaveling in Kloosterstraat te Outer) zal Hector Planquaertstraat ge noemd worden. Voor de Ring was er discussie of het al-dan-niet "Koning" Boudewijnlaan zou noemen. Een amendement van Jean- Luc Franchet werd goedgekeurd om enkel de naam Bou- dewijn te gebruiken. Het advies van de Culutrele Raad wordt aldus gevolgd en ook de overige delen van de Ring noemen slechts Elisabethlaan, Leopoldlaan, Albertlaan. De nieuwe straat te Outer zal dus worden genoemd naar Hector Planquaert. Deze werd geboren in 1863 en overleed te Outer op 3 juni 1953. Deze advocaat was één van de belangrijkste voor mannen van de Daensistische beweging. Hij verbleef sinds 1929 tot aan zijn dood in Outer op de hoeve van zijn goede vriend Denis Ceuterick, met wie hij trouwens hetzelfde graf deelt op het kerkhof aldaar. Jacques Timmermans N tzmswMM Bwsmgmm Vb!,KS- nmmmmam Kpf Kf*Kgf ïfr M±kll±lc^tlcil±e>Ctklltlc yf* Vf* "èp"êp'

Voor Allen | 1997 | | pagina 17