1997 tegen racisme Europees Jaar ATB Geraardsbergen viert 60-jarig bestaan Opendeurdagen brandweer Denderleeuw Anti-ra<istis<he thema-avond te Ninove 18 - 03 oktober 1997 - "Voor Allen" B. fl In het verlengde weekend van 10-12 oktober e.k. pakt het Vlaams Blok in het Ninoofse Cultureel Centrum uit met een overzichtstentoonstelling van 25 jaar bruin-zwarte activitei ten. Het Schepencollege vond het helaas niet opportuun (commotie!) op dezelfde ope ningsdag een anti-racisti- sche/anti-fascistische mani festatie te laten doorgaan, maar niet getreurd... er is ge lukkig een erg valabel alterna tief. De speciale Ninoofse werkgroep 'Noord-Zuid- Feest' (met een actieve in breng van o.m. de JS- en CSC-afdelingen Ninove) or ganiseren al op donderdag 9 oktober in de polyvalente zaal van de Bibliotheek (in gang langs de Edmond De Deynstraat) een 'Anti-racisti sche Thema-avond'. Aanvang om 20 uur. Na een welkomst woord van Wim Wachtelaer volgt een uiteenzetting door Wouter De Sutter, medewer ker aan het Centrum voor Ge lijkheid van Kansen en Racis- De gemeentelijke vrijwillige brandweer van Denderleeuw hield haar opendeurdagen in het week-end van 20-21 sep tember. Op het programma verschillende brandweerde monstraties. Zo toonden onze brandweerlui hoe personen bevrijd worden uit wagens tij dens een verkeersongeval, hoe frituurketels worden aange pakt en hoe er moet worden omgesprongen met perslucht. Ook de jeugdbrandweer, een afdeling waar men bij het korps heel fier over is, kon to nen wat ze in petto hebben tij dens hun aflegsysteem. Voor de allerkleinsten onder de be zoekers werd een tekenwed strijd georganiseerd en tijdens de zondag was er de traditio nele wedstrijd blindlopen voor brandweerkorpsen. Deze wedstrijd bestaat erin een parcours af te leggen, wel iswaar volledig geblinddoekt en met aangesloten zuurstof- fles, in de kortst mogelijke tijd. Van de deelnemers wordt verwacht dat ze tijdens hun weg een openstaande glasfles sluiten en een slachtoffer vin den en dit meebrengen naar hun vertrekpunt. Een heuse klus. Het werd alvast een mebestrijding. Hoofdbrok is de vertoning van de filmdocu mentaire 'Bloemknoppen in het hart beschut', en is een luik van de aangrijpende cy clus 'Weten Waarom' van Ly- dia Chagoll en Frans Buyens (filmcyclus die ook opgeno men is in het fameuze GAL- project van CSC-Vormings- werk). De film gaat over de noodzaak van verzet tegen ul- spannende wedstrijd tussen de verschillende deelnemende teams. De opendeurdagen werden afgesloten met de prijsuitreikingen van de teken wedstrijd en het blindlopen. tra-nationalisme, anti-demo cratische tendensen en ideolo gieën die racisme en ongelijk heid prediken. De film toont verder wat de gevolgen kun nen zijn van een apolitieke houding en van het ingaan op demagogie. Een absolute aanrader voor elkeen begaan met onze de mocratische maatschappij en principes. Alvast een verdienstelijke pluim naar alle brandweerlie den die zich ingezet hebben voor en tijdens de organisatie. Firmin Verbrugge De ATB-afdeling Geraards bergen viert op zaterdag 11 oktober 1997 zijn 60-jarig be staan, terzelfdertijd met het 70-jarig bestaan van ATB Na tionaal. Naar aanleiding van deze feestviering heeft het natio naal ATB-congres plaats in Geraardsbergen met de vie ring van de trouwe ATB-leden (25 of 50 jaar lid). Het programma ziet er als volgt uit: 13.30 uur: ontvangst op het Stadhuis. 14.00 uur: onthulling van een nieuw plunje voor "Manne ken-Pis", geschonken door ATB Nationaal en opname van een aantal ATB-leden in de broederschap van Manne ken-Pis. 14.30 uur: stadswandelingen en bezoek aan de Geraards- bergse musea o.l.v. gidsen. Feestviering in de feestzaal "Villa Wilson", Guilleminlaan - Geraardsbergen. 18.15 uur: Aperitief met toast jes. 18.45 uur: Feestmaaltijd met viering van de jubilarissen - Zeetongfilets met kreeften saus - Velouté lamballe - Kalfs- en lamsgebraad in tuinweelde en kroketten - Gebak van het huis met kof fie Deelname: 1.020 frank. Eetfestijn te Zingent Burgemeester Jean-Pierre Cnudde, de Schepenen en raadsleden van 'Samen' no digen u en uw familie uit op het 'Eetfestijn' in zaal 'Volkskring', Dorpstraat te Zingem, op zaterdag 11 ok tober 1997 vanaf 19.30 uur en op zondag 12 oktober 1997 vanaf 11.30 uur. Op het menu staat: - Zalmfilet in roomsaus 450,- fr. - Varkensgebraad Archiduc 400,- fr. - Kalkoen Archiduc 400,- fr. - Stoofvlees op Vlaamse wijze 400,- fr. - Kindermenu (-12 jaar) 250,-fr. Inschrijven kan via de be stuursleden of door storting op rekeningnummer: 442-6011899-63 met de vermelding 'Eetfestijn'. Op zondag 26 oktober 1997 staat er opnieuw een toeristi sche dag op het programma met dit jaar als thema "Bel gië" in de feestzaal "Manoli- to", Onkerzelestraat 241 te Geraardsbergen. Programma: 11 uur: Aperitiefconcert met Walter De Buck (Onkerzeelse aperitief met warme hapjes) 13 uur: Belgisch eetfestijn met op het menu - Oostendse tomaat-garnaal - Haspengouwse aspergesoep - Kip op Couvinse wijze met nationale trots - Hasseltse koffie met Ge- raardsbergse mattetaart Tussen de soep en onze natio nale trots is er een film of dia voorstelling over de maasval lei door jean-Pierre Angenon. 15 uur: Amusement met Alain Vieuvalet Deelnameprijs: 700 frank voor de ATB-leden, niet-leden betalen 900 frank en kinderen betalen 450 frank. Voor de ATB-leden is er een verjaardagsaanbod ter gele genheid van het 60-jarig be staan: Deelname ATB-Congres Toeristische dag: slechts 1.300 frank. Uiterste datum van inschrij ving voor deze twee aktivitei- ten is 4 oktober 1997 bij de ATB-bestuursleden. Eetfestijn V.F.S.G. - Lierde Het bestuur van de V.F.S.G. afdeling Lierde nodigt ieder een vriendelijk uit op haar jaarlijks eetfestijn dat door gaat op zaterdag 11 oktober van 18 u. tot 22 u. en op zon dag 12 oktober 1997 van 11 u. tot 15 u. Iedereen is op deze dagen van harte welkom in "Hof ter Lier de" in de Kwaadstraat 8 te 9572 Lierde. Voor de democratische prijs van 350 fr. (kinderen 200 fr.) kan men kiezen tussen kal koenroulade met fruit of koe tong in madeirasaus, beiden met kroketten. Het aperitief wordt door de se niorenafdeling gratis aange boden. Kaarten zijn te bekomen bij de bestuursleden en in "Hof ter Lierd". Firmin Verbrugge in gezelschap van brandweercomman dant Boterbergh tijdens de wedstrijd blindlopen. JH HH

Voor Allen | 1997 | | pagina 18