Kortelings verwacht: twee politieke Rondes van de Federaties SP/CSC Erpe-Mere 1. Voorzitter Louis Tobback over politieke actualiteit 2. Recht op recht Goed nieuws voor sportieve senioren in Denderleeuw Een openhartige blik op de werking van het gerecht "Voor Allen" - 03 oktober 1997 19 Bij het laatste Nationaal SP- Werkingscongres werd statu tair bepaald dat de basismili tanten recht hebben minstens eenmaal per jaar geconfron teerd te worden met de "poli tieke top" van de SP. Via de zogenaamde "Ronde van de Federaties" wordt dit engage ment naar de praktijk vertaald. De zowat jaarlijkse "omme gang" van SP-Voorzitter Louis Tobback heeft inmid dels het succes en de respons van deze formule overduide lijk aangetoond. Ook de vol gende weken staat dergelijke Ronde door de Vlaamse SP- Federaties opnieuw op stapel (met name tussen 13 oktober en 3 november). Ditmaal wordt het geheel ge arceerd op twee belangrijke luiken, beide echter met Kd. Tobback zelf als inleider. Vooreerst zal hij uitleg geven bij zijn intentiverklaring als kandidaat-partij voorzitter voor de komende legislatuur (1998-2000). Hoofdbrok vormt natuurlijk het behande len van diverse thema's uit de politieke actualiteit. Traditio neel is er ruime mogelijkheid van het publiek om Louis "op de rooster te leggen". De dis cussies worden in goede ba nen geleid door Federaal SP- Voorzitter Herman De Loor. Wanneer: DINSDAG 21 OKTOBER 1997 om 20 uur Waar: Gemeentelijk Ontmoe tingscentrum (vroegere zaal COC), Provinciebaan 275 te Velzeke/Zottegem Vrijdag 3 oktober 1997 om 20 uur Gemeentelijk Ontmoetingscentrum, Nieuwstraat 13 te Mere Gisteren nog op TV, vandaag in Erpe-Mere: LOUIS TOBBACK OP DE PRAATSTOEL (De nationale SP-voorzitter behandelt diverse poli tiek actuele thema's "heet van de naald". Randanimatie - kleine hapjes Inkom gratis. Sinds het losbarsten van de "affaire-Dutroux" in augustus '96 hebben alle persmedia bol gestaan over "Het Gerecht". Nooit voorheen werd over dat onderwerp zoveel geschreven, gepraat of gediscussieerd. En toch... kan men zich niet van de indruk ontdoen dat de doorsneeburger (bijna) even weinig als vroeger afweet van datzelfde gerecht. Niet echt verwonderlijk, rekening hou dende met de wirwar van rechtbanken, procedures en mensen beroepshalve bij het rechtswezen betrokken. Het geven van een algemeen beeld en de kernbegrippen over het gerecht en de werking ervan is een eerste luik in deze justitië le Ronde van de Federaties. Belangrijker dan het lesje wat nu bestaat, is echter het lesje wat eraan gewijzigd kan en/of zal worden. Daarom richt de activiteit zich op twee mo menten. Het eerste is de actu aliteit: welke wijzigingen zijn reeds doorgevoerd of zullen dat in de nabije toekomst. Voor het tweede moment wordt zo'n tien jaar vooruit gekeken: hoe moet het gerecht er dan volgens de SP uitzien? De "Ronde" kadert dan ook perfect in de voorbereiding van het SP-Vernieuwingscon gres. Let wel, het wordt géén akademische zitting, eerder een kort en bondige theorie zodat de aanwezigen echt in teractief kunnen participeren. En ook de inleider staat garant voor een boeiende aanpak: Volksvertegenwoordiger Re- naat Landuyt. Dus een heuse deskundige. Deze activiteit wordt gezien de thematiek (zeker te be schouwen als kaderopleiding voor bestuursverantwoordelij- ken) georganiseerd in nauwe samenwerking met CSC-Vor mingswerk Aalst-Oudenaar- de-Ronse. Wanneer: DINSDAG 4 NOVEMBER 1997 om 20 uur Waar: Gemeentelijk Ontmoe tingscentrum, Provincie- baan 275 te Velzeke/Zot tegem Geniet van het leven! Beweeg! Je bent 50 en... je wil wel wat! Je houdt van een uitdaging, je leert graag nieuwe ervaringen, het samen sporten in een gezellige sfeer, het uitwisselen van ideeën en het omgaan met leeftijdsgenoten zie je wel zitten. Dan heb je alle ingrediënten bij elkaar om deel te nemen aan één van onze S-Sport-activiteiten voor senioren. U overtuigen dat beweging voor senioren noodzakelijk is, hoeft waarschijnlijk niet meer. Sporten en bewegen in uw omgeving kan vanaf nu. In Denderleeuw wordt van af woensdag 8 oktober 1997 een turnclub voor se nioren opgericht. Alle 50-plussers zijn wel kom om op een ontspannen de wijze en op een verant woorde manier aan bewe ging en sport te doen. Dit initiatief verloopt in sa menwerking met de ge meentelijke sportdienst van Denderleeuw en het Bloso. De lessen gaan door om de 14 dagen op woensdag van 14 tot 15 uur in de gemeen telijke sporthal Andre Ottoy, Veldstraat te 9470 Dender leeuw. De lessen worden gegeven door een ervaren en gedi plomeerd lesgever. Dat het er prettig aan toe gaat kan u zich wellicht in beelden, na de les is er bo vendien mogelijkheid om een drankje te nuttigen in het cafetaria van de sport hal. Alle lessen zijn aangepast aan ieders mogelijkheden. Leeftijd kent bij ons geen grenzen. Sommigen van de zeventig jarigen zijn immers fitter of leniger dan sommige derti gers. De lessen gaan door op vol gende woensdagen: 8 okto ber, 22 oktober, 5 novem ber, 19 november, 3 decem ber, 17 dpcember 1997 en vanaf 14 januari 1998 om de 14 dagen. De prijs bedraagt slechts 400 fr. voor 10 les sen voor S-Sportleden. U wordt lid van S-Sport door 200 fr. supplement te betalen. Hiervoor krijgt u een sportpas, een verzeke ring en een fikse korting op alle activiteiten van S-Sport. S-Sport staat voor senioren- sport en is een sportfedera tie door het Bloso erkend en gesubsidieerd. S-Sport heeft een werking over gans Vlaanderen. Zij organiseren sportdagen, lessenreeksen in diverse sportdisciplines, sportieve uitstappen, vakan ties, blijf-fit-weken, bij scholingen, infodagen en vorming. Inschrijven voor de lessen reeks kan ter plaatse tijdens de eerste les of telefonisch. Voor inschrijvingen en meer informatie kan u contact op nemen tijdens de kantooru ren met: S-Sport en VFSG regio Aalst-Oudenaarde, De Colf- maeckerstraat 119620 Zot- tegem (Peggy De Moor: 09/364.99.12).

Voor Allen | 1997 | | pagina 19