CULTUUR Regionale tentoonstelling 'Kiezen voor Kunst' een overweldigend succes! 1 f - 10 31 oktober 1997 - "Voor Allen" door C.S.C.-VORMINGSWERK GEWEST AALST - OUDENAARDE - RONSE Vorige week had te Geraards- bergen de regionale eindten- toonstelling 'Kiezen voor Kunst' van onze regio 'Zuid- Oost-Vlaanderen' plaats in het historisch kader van de St.- Gewestelijk CSC-voorzitter H. De Loor Adriaansabdij. Het werd een overweldigend succes over de ganse lijn. Met deze regionale tentoon stelling kregen de 156 deelne mende amateur-kunstenaars een tweede kans om het con tact op te zoeken met het rui me publiek. Tevens zit er aan het CSC-project 'Kiezen voor Kunst' ook een wedstrijd ele ment gekoppeld die er uitein delijk moet toe komen om in december van dit jaar een Na tionale eindlaureaat te bekro nen. Na de lokale tentoonstellingen te Ronse, Geraardsbergen, Zottegem, Wortegem-Pete- gem, Ninove en Lierde, waar- Gastspreker Norbert De Batselier, reeds jaren ver groeid met Kiezen voor Kunst aan niet minder dan 183 kun stenaars deelnamen, kreeg de regionale jury o.l.v. mevrouw Moniek E. Bucquoye de zwa re taak om de regionale laure aten aan te duiden en om ver volgens de vier geselecteerden aan te duiden voor de nationa le eindtentoonstelling in het 'Atomium' te Brussel. Tijdens de openingsavond lie pen de organisatoren er als fie- De jury tijdens de beraadslaging re pauwen rond. Gewestelijk CSC-Voorzitter H. De Loor mocht niet minder dan 400 ge nodigden verwelkomen in het Arjaantheater voor de acade mische zitting met proclama- Mevrouw Moniek E. Buc quoye bij het bekend maken van de uitslag tie van de regionale laureaten. Gastspreker Norbert De Bat selier, voorzitter van het Vlaams Parlement, wenste de deelnemers geluk en wees op de noodzaak van het recht op vrijetijdsbesteding en creativi teit van de kunstenaars. Het geheel werd omkaderd met muzikale intermezzi ge bracht door het duo Evita Steurbaut (dwarsfluit en zang) en Geert Demeulemeester (gi taar en zang). Het was tenslot te mevrouw Moniek E. Buc quoye, regionaal voorzitter die de laureaten mocht bekend maken. De regionale eindtentoonstel ling 'Kiezen voor Kunst' werd bezocht door een kleine dui zend bezoekers, een formule die geslaagd is en nog steeds groeit in onze regio. Voor de volgende editie kwa men de afdelingen Oudenaar de en Denderleeuw aan de deur kloppen en hopen we op nieuw Aalst in het circuit op te nemen. De laureaten mogen hun prijs in ontvangst nemen Sfeerbeelden met zicht op de tentoongestelde werken in het 'koetsenhuis' van de St.-Adriaansabdij. Het muzikale duo Evita en Geert «4 i"„L" w:

Voor Allen | 1997 | | pagina 10