Prijs Plastische Kunsten van de Stad Ronse voor André Bruylandt 1 -xr 9de Fiesta Espanola van CSC-Faluintjes Succesvolle lsle Jongsocialisten Quiz te Ninove r "Voor Allen" - 31 oktober 1997 - 11 Zondag 26 oktober 11. werd voor de 29' keer de Prijs Plas tische Kunsten - discipline Te kenkunst - van de Stad Ronse onder ruime belangstelling uitgereikt. De eerste 10 jaar, vanaf 1969 tot en met 1978 werd deze prijs georganiseerd door de discipline 'Schilderkunst'. Omwille van een budgetaire- maar ook artistieke ingreep, gaf de toenmalige schepen van Cultuur en huidig Burge meester Walter Kerckhove in 1979 de nodige impulsen om de Ronsese Prijs van de disci pline 'Schilderkunst' over te schakelen naar de discipline 'Tekenkunst'. Dit jaar namen 67 kunstenaars deel, komende uit zowat alle delen van het land met elk drie werken. Uiteindelijk werden 18 deelnemers weerhouden voor de tentoonstelling welke plaatsvond in de polyvalente zaal van de Stedelijke Open bare Bibliotheek van Ronse. De jury belast met de beoor deling van de ingestuurde werken, bestond uit de kunst schilders Pjeroo Roobjee en Cyr Frimout, kunstenaar Emiel Hoorne en de heer Wil ly Juwet, Ere-Directeur-Gene- raal Administratie Kunst. Zij kozen met een duidelijke een parigheid van stemmen, zowel het bekroonde werk als de 2 vermeldingen. Mevrouw Rita Huysmans uit Zoersel behaalde de 2e ver melding met haar werk 'Insec ten'. De Heer Manu Bayens uit Smetlede behaalde de 1' ver melding met zijn werk 'In this way goes it also' ""■r-, -V:: 'A Laureaat André Bruylandt samen met Suzy Arijs, Schepen van Cultuur van de Stad Ronse en Jonny Lampens, coördi nator van het CSC-project 'Kiezen voor Kunst'. Beide laureaten werden be dacht met het Stadsplaket en een kunstboek 'Kunst nu', een universeel overzicht van de beeldende kunst van 1960 tot heden. De Prijs Plastische Kunsten - discipline Tekenkunst 1997 - werd toegekend aan de heer André Bruylandt uit Geraards- bergen met het werk 'Metha- morfose I'. Hij volgde een opleiding aan de Academie te Zottegem en Oudenaarde en volgde de les sen aan de Hogere Rijks school voor Beeldende Kun sten te Anderlecht. De heer Bruylandt was reeds eerder laureaat van een kunstwed strijd. Hij won in 1991 de Stadsprijs voor Beeldende Kunsten te Ninove, werd in 1993 Nationaal eindlaureaat van het CSC-Vormingsproject 'Kiezen voor Kunst' en werd in 1995 bekroond met de F Prijs van de Gemeente Bug- genhout voor Schilderkunst. Werd bovendien verschillende malen geselecteerd in diverse prijzen. Met deze techniek van teke nen is hij pas één jaar intensief bezig en bestempelt zijn werk als semi-figuratief. Uit de handen van de Burge meester mocht hij de symboli sche cheque, ter waarde van 100.000,- frank in ontvangst nemen. Het bekroonde werk wordt zoals het reglement voorziet, eigendom van de Stad Ronse. Volgend jaar wordt voor de 3öste editie van deze prijs voor 'Tekenkunst' een speci aal programma uitgewerkt met ondermeer de organisatie van een retrospectieve '30 jaar Plastische Kunsten' te Ronse, alsook de uitgave van een boek als blijvend aandenken aan de voorbije 30 jaar. We kijken alvast uit. J.L. Zondag 19 oktober 1997 was het weer zover: de SP afdeling Herdersem richtte zijn 9de Fiesta Espanola in. Was het te wijten aan de aller laatste zomerdag '97 of aan andere evenementen: feit is dat 50 man minder kwamen genieten van al onze spaanse specialiteiten. Wie deelnam kon genieten van zijn gambas, galtas... of andere lekkernijen terwijl ons vast trio: Lucho Marin, Ricardo Ortiz en Silvio Delvalle de Spaanse en Para- guyaanse successen van Dig- no Garcia y sus Carios ten beste gaven, ditmaal zonder de lokale vedette Juan die in gevolge kou op de stemban den geen serieuze noot kon uitbrengen: triestig voor een politieker zonder stem! Een nieuwigheid werd deze maal aan het menu toege voegd: als nagerecht werd de vermaarde 'crema catalana' geserveerd: wie de Costa Bra- va heeft aangedaan zal deze lekkernij zeker herkennen. Een zicht op de zaal met Ricardo Ortiz op de voorgrond. Op vrijdag 17 oktober 11. orga niseerden de Ninoofse Jong socialisten, in een afgeladen feestzaal 'De Roos' hun eerste JS-quiz. Maar liefst 27 teams gooiden zich in de quiz-arena om el kaar te bekampen om de titel van JS-Quizkampioen 1997 mee naar huis te nemen. De quizmasters van dienst, Je- an-Luc Franchet en Chris Van Coppenolle overspoelden de deelnemers met een resem dia's en bijpassende vragen. De ene al wat moeilijker dan de andere. In de eerste reeksen konden de meeste ploegen mekaar goed bijbenen. Doch in reeks 4 werd een eerste duidelijke schifting doorgevoerd. Tijdens de pauze hadden de organisatoren even deskundi ge bijstand nodig van de man nen van openbare werken om een klein technisch probleem pje uit de weg te ruimen. Hun technisch vernuft oversteeg al leszins hun quiz-prestatie. Doch hun vooropgesteld doel werd ruimschoots ingevuld in de algemene stand. De sterkere teams daarentegen ontliepen mekaar nauwelijks. Zodat een spannende en aarts- moeilijke slotreeks de beslis sing diende te brengen. Hun reputatie alle eer aan doende sprintte 't Klein Velo- ke naar de overwinning. Op een fietslengte gevolgd door Koppie Koppie en de Bedwe- ters. CSC-Outer verdedigde de CSC-eer met bravoure en kon zich op een mooie 4* stek nestelen. Ook de andere CSC- teams van Ninove-Centrum en Appelterre zetten een aan vaardbare prestatie neer. Een opmerkelijk optreden maakten onze JS-collega's uit Hasselt. Zij hadden er een rit van 2 uur voor over om een plezante avond mee te maken. Het applaus en de goede reac ties die wij na afloop van onze quiz ontvingen, sterken ons in de overtuiging dat er zeker volgend jaar een vervolg dient te komen op dit gebeuren. Tot slot wens ik namens het ganse JS-bestuur alle mede werkers en deelnemers te be danken voor hun inzet. Wij kijken nu al uit naar de 2de editie van de Ninoofse JS- Quiz. Wim Wachtelaer Hoewel de Fiesta van 11.30 u. tot 16.30 u. liep, dropen de laatste genieters van een copa de 'sol y sombra' of van een '43' of gewoon van de 'sang- ria', voldaan en goed gevuld, eerst om 21.00 u. af. Tot slot nog de naam van de gelukkige en 'ongelukkige' winnaars van onze tombola: 'raad het juiste gewicht van de 'jamón serrano'. Het juiste gewicht van de 2 halve hespen samen bedroeg: 5,565 kg. De zwaarste helft van 2,910 kg werd gewonnen door: Sara Van Den Spiegel, Pieter Lachaertstraat 9 te 9050 Lede- berg, die het exacte gewicht 5,565 kg raadde. De ietwat lichtere helft van 2,655 kg werd gewonnen door Sabrina De Neef, Doolhof straat 52 te 9300 Aalst die met 5,570 kg er slechts 5 gram naast zat. Vielen juist uit de boot: Danny De Meersman, Broekstraat 42, 9310 Herdersem met 5;575 kg en Eddy Lanckman, Kouter- baan 51 te 9310 Herdersem met 5,550 kg: De inrichters hebben beiden getroost met een fles tinto 'Valdepenas Se- norio de los Llanos'. De Quizmasters van dienst, Jean-Luc Franchet en Chris Vancoppenolle samen met organisator Wim Wachtelaer.

Voor Allen | 1997 | | pagina 11