c REGIONAAL ACTIVITEITENKALENDER Bestuurlijke onkunde andermaal troef te Zottegem SP-CSC Herzele laat gal spuwen! Gepensioneerdenbond Denderleeuw rouwt! 14 31 oktober 1997 - "Voor Allen" CSC Velzeke i.s.m. C.O.A. en SW Zaterdag 22 november 1997 om 15 uur Volkshuis, Markt 8 - Zottegem Groepsbezoek: Knrdany Geleid bezoek aan de praline-fabriek 'Kardany' onder deskundige leiding van Daniel ANNO. Degustatie mogelijk. CSC Ename-Nederename-Welden Zaterdag 22 november 1997 Daguitstap: een dagje brusselen Bezoek aan: - het Federaal Parlement - de Kaashoeve te Bever (degustatie van verschillende soorten kaas en streekbieren). Deelname: 450,- frank. Inschrijven vóór 15 november 1997 bij de bestuursleden of tijdens de kantooruren bij Julien Ver- straeten, tel. 055/31.43.69. Het is lang geen geheim meer dat de Stad Zottegem plannen koestert om een deel van de Aalst "ILVA" de vroegere breigoedfabriek Sanitary aan de Gustaaf Schockaertstraat. Voorbarig en roekeloos gebouwen van de vroegere breigoedfabriek Sanitary aan de Gustaaf Schockaertstraat te slopen en te benutten als ad ministratieve ruimte. Vroeger dacht men veeleer aan uitbreiding van het stad huis aan de Markt en daartoe werden een tweetal aanpalen de panden aangekocht: het huidige VVV-kantoor en de herberg Old Sotteghem. Zon der dat men nu al goed weet welke diensten waar precies in de Sanitary zullen onderge bracht worden en of men wel echt over voldoende ruimte zal beschikken, werd op de jongste gemeenteraadszitting blindelings de princiepsbeslis sing doorgedrukt om de ge bouwen van het VVV-kantoor en Old Sotteghem toch al van de hand te doen. Deze han delswijze getuigt andermaal van het gebrek aan visie en zin voor planning van de huidige VLD/CVP-bestuurders. Na eerdere protesten, zegden wij als grootste politieke formatie van de Egmontstad duidelijk "neen" tegen de genoemde princiepsbeslissing. Een ver slag hierover ten behoeve van onze lezers. Ilva In september 1993 verwierf de Intercommunale Land van Begin ooktober bereikte het schepencollege een overeen komst met ILVA. Volgens de Zottegemse bewindvoerders ligt het in de bedoeling dat het deel langsheen de Gustaaf Schockaertstraat over een diepte van 25 m. eigendom blijft van de ILVA, die er een huisvestingsproject zou ont wikkelen samen met kantoor- en winkelruimten. Het geklas seerde torengebouw en de op pervlakte achteraan worden door de Stad verworven. Vol gend jaar zou men al beginnen met de afbraak van een deel van de oude fabriek en ook starten met de bouw van een stedelijk administratief cen trum. Beide dossiers zijn dus gesplitst en worden als gelijk waardig beschouwd. Dat blijkt ook uit de aankoopprijs: zowel de Stad als de ILVA tel len 11.572.399 F een rente berekend tot 1997 van 2.279.408 F) neer voor hun "deel". Zoals men weet, zijn nu al de diensten van Openbare Wer ken en Milieu gevestigd in het aanpalende Schockaerts ATC. Op papier wordt het geheel een mooie puzzel... maar het zou in de toekomst wel eens allemaal anders en zelfs hele maal verkeerd kunnen uit draaien. Het betreft een tentoonstel ling van een 45-tal tekenin gen van Gerard Alsteens (be ter bekend onder de naam GAL) rond het thema derde wereld. (Inkom is gratis). De opening gaat door op vrij dag 7 november e.k. om 20 uur. Gastspreker is SP-volksverte genwoordiger Dirk Van der Maelen die een uiteenzetting zal geven over de perspectie ven voor de ontwikkelings hulp in ons land. Hij is, als lid van de commis sie die de praktijken van het ABOS heeft doorgelicht, goed geplaatst om hierover een en ander te vertellen. Graag bieden wij u daarna een Op de jongste gemeenteraads zitting van 22 oktober zegden wij dus wel te verstaan "neen" tegen de handelswijze van het College. De plannen zijn immers lang niet concreet genoeg. Wat is de Stad eigenlijk van plan met de te verwerven eigendom? Het zou niet verwonderen dat na grondig onderzoek plots blijkt dat de beschikbare ruim te veel te klein uitvalt. Zou het niet veel beter zijn het hele domein van de "ILVA" af te kopen om zeker te zijn dat er voldoende ruimte is voor al wat men wil doen? Dat de technische dienst van Openba re Werken nu al van plan is uit te wijken naar het industrieter rein omwille van plaatsge brek, is al een voorteken dat tot nadenken stemt. Misschien zal later zelfs de hele dienst Openbare Werken volgen. Teleurstelling De ondoordachte handelswij ze zou, als we goed zijn inge licht, ook veel kwaad bloed zetten bij de uitbaters van de herberg Old Sotteghem. Met de goedkeuring van het stads bestuur zouden zij immers vo rig jaar nog zware investerin gen hebben gedaan voor de in richting van hun horecazaak. Van onbetrouwbare huisbazen (gratis) drankje en hapje aan. In hetzelfde kader organiseren wij op zaterdag 8 november een "Restaurante Del Pu eblo" (vreemd gespijs-res- taurant van het volk). Een kooksessie waar men de deelne(e)m(st)ers laat kennis maken met een gerecht uit een ander werelddeel en daardoor een aantal problemen aan kaart waar mensen in het Zui den mee te kampen hebben. Met een zuiders aperitief in de hand wordt iedereen verwel komd en wordt iedereen inge schakeld om een Cassuela te maken, een typisch Chileens gerecht. Alvorens tot het ech te koken over te gaan geeft de begeleider van het FOS a mmmmmmmmmm mm - c. gesproken... Ook de dienst Toerisme wordt zonder pardon in de kou gezet. Waar moet het VVV de ko mende maanden (of jaren) ge huisvest worden? Zullen de kopers bereid zijn het VVV daar al die tijd te dulden? Wanneer immers zal ooit het huidige stadhuis vrijkomen om er de toeristische dienst in onder te brengen? Evenmin is naar een oplossing gezocht voor het inrichten van de culturele activiteiten die nu in het ATC konden plaatsvin den. De verhuringen worden namelijk enkel nog toegestaan tot 1 maart 1998. Dan is het in de Egmontstede gedaan met in het ATC evenementen te orga niseren als de culturele week, het carnavalfeest, de handelsf oor, jeugdconcerten en -hap- Op 4 oktober overleed plotse ling Jozef Triest. Als bestuurs lid van de Bond voor Grote en Jonge Gezinnen en bestuurs lid van de SP gepensioneer- denbond Denderleeuw was Jozef een graag geziene figuur die steeds bereid was zijn me dewerking te verlenen. Onopvallend zoals hij was nam hij tevens zijn taak als fe deraal bestuurslid bij Bond Moyson te Zottegem ernstig op. Het bestuur en de volledi ge bond verliest in Jozef een echte vriend. Wij willen dan ook langs deze weg alle fami lieleden ons oprecht medele ven betuigen dit zowel van de (Fonds voor ontwikkelingssa menwerking) een woordje uit leg over het gerecht, het land, de herkomst van producten. Uiteraard wordt het gerecht daarna verorberd in een gezel lige sfeer. Jammer genoeg kunnen wij dit niet gratis aan bieden (kostprijs ongeveer 250 frank per persoon) en om practische redenen is het noodzakelijk om in te schrij ven op voorhand. Aanvangs- uur: 18 uur. Alle activiteiten gaan door in zaal Floreal, Markt te Herze le. Openingsuren tentoonstel ling: zaterdag 8/11: 10-12 uur, 14-17 uur; zondag 9/11: 10- 12 uur. penings, optredens van de Vrije Kunstkring en noem maar op. Willekeur troef De eindconclusie moet (voor de zoveelste maal) luiden: Arm Zottegem, dat nu in han den is van beleidslieden die het aan alle zin voor visie en planning ontbreekt. Een dos sier als dit legt de bestuurlijke onkunde andermaal bloot op een voor de stad pijnlijke wij ze. Het gaat hier om een zwaar financieel dossier, dat voor de inwoners erge gevolgen zal hebben in geval van ontspo ring en mislukking. Dat hierbij een (onverkwikke lijk) vervolgverhaal opgestart is, ligt nogal voor de hand! SP partij afdeling als vanuit de gepensioneerdenbond. FV De ons ontvallen Jozef TViest, kmhnwhmnmm SNMI -.5"'

Voor Allen | 1997 | | pagina 14