1322 schendelbeke <gt E 't Is géén cafépraat V.F.G. Ninove SP Schendelbeke vierde feest "Voor Allen" - 31 oktober 1997 - 15 Sociale Huisvesting te Ninove Een stand van zaken Wij hebben reeds eerder verwezen naar de woonbehoef- tenstudie, die stelt dat voor de bestuursperiode 1996-2000 nood is aan een totaal van 2.618 bijkomende woningen: L824 (14%) te verbeteren woningen en 794 (6%) te ver vangen woningen krotwoningen Bijkomende nieuwbouw daarenboven voor 790 woningen, zodat het algemeen totaal 3.408 woningen bedraagt. Concrete initiatieven dewelke reeds werden goedgekeurd door de dienst Woonbeleid zijn: 1Door 'Ninove- Welziin 24 service-flats aan de Koepoort (I.K.B.) -» aanvang der werken voorzien eind dit jaar - begin volgend jaar 24 sociale appartementen in Achturenwiik (2" fase (I.K.B.) ontwerpfase is lopende Renovatie van 42 woningen in Pollarewijk (1925) goedgekeurd door VHM Renovatie van 18 woningen in Niepersveld (1934) 44 sociale woningen in de wijk Meuleveld te Appelterre-Ei- chem goedgekeurd door VHM 60 sociale appartementen in het Doornkwartier/F. Taver nestraat verwerving van gebouw De Wolf is lopende 60 sociale appartementen in de Polderbaan (domein Col- ruyt) (BPA Polderkwartier). 2- Door 'Ons Zonnig Huisuit Aalst: 15 sociale appartementen in de Oude Brusselbaan (Klein- Brabant) - koopwoningen 12 sociale appartementen aan de Brusselsesteenweg/Vlin derlaan te Meerbeke 24 sociale appartementen aan de Oude Kaai te Ninove 50 koopwoningen in BPA-Burchtdam 3- Door 'Veilie Wonen' uit Aalst: 80 sociale appartementen +2"' fase) in het BPA Pol derkwartier 14 sociale appartementen in B.P.A.-Burchtdam. Jacques Timmermans De maand oktober is weer voorbij. Voor onze afdeling was het een drukke maand. Het jaarlijks eetfestijn van 18 en 19 mogen wij als geslaagd beschouwen. Wij danken langs deze weg alle sympathi santen die door hun aanwezig heid hebben bijgedragen tot het welslagen van dit week end. Ook dank aan alle vrij willigers, die door hun inzet hebben gezorgd voor een vlot te bediening. We geven alvast rendez-vous voor 1998. Het gewicht van de bierkorf was 14 kg 255. De winnaar van de ze korf is Jo Van Mol uit Ni nove. Op zaterdag 18/10 waren 8 le den aanwezig op het inter-fe- deraal boogschieter te Meche- len. Voor de eerste keer van deelname, hebben ook deze vrienden een puik resultaat behaald. Zoals met het sjoe len, eerder dit jaar, werd ook hier een mooie tweede plaats behaald. Proficiat. Volgende keer nog beter. Voor november zijn er nog de volgende aktiviteiten. Zaterdag 8 november, is er de provinciale sjoelwedstrijd, in gericht door Berlare. Door be paalde omstandigheden gaat deze wedstrijd door te Den- dermonde in de lokalen van Bond Moyson. Zaterdag 15 november, is er de finalewedstrijd. Deze gaat door te Zottegem. De ver wachtingen zijn hoog gespan nen. Alvast veel succes. Dinsdag 11 november is er een sjoelnamiddag in ons lo kaal, hobbyclub. Als afsluiter voor het jaar 1997, is er het traditioneel kerstfeest. Wij ge ven alvast rendez-vous op zondag 21 december. Zoals in het verleden verwachten wij ook hier een talrijke opkomst. Later meer hierover. Tot ziens!!! SGB Ninove De activiteiten voor de maand november 1997 van de Socia listische Gepensioneerden bond afdeling Ninove zijn de volgende: Maandag 3 november 1997: bestuursvergadering om 14.30 uur. Maandagen 10 en 24 novem ber 1997: hobby- en kaartna- middagen om 14.30 uur. Dinsdag 25 november 1997: koffietafel in het café om 14.30 uur. Het jaarlijks eetmaal gaat door op zaterdag 22 november 1997 om 13 uur. De deelnameprijs bedraagt 650,- frank voor de leden, ter wijl de niet-leden 750,- frank betalen. Inschrijven kan nog tot 17 no vember 1997 bij de bestuurs leden. SW St.-Lievens-Esse Op zondag 2 november 1997 brengt de SVV-afdeling St.- Lievens-Esse een bezoek aan de unieke tentoonstelling in eigen streek "Korsetterie in Herzele". Een tentoonstelling over de Herzeelse korsetten van 1878 tot 1990 die plaats heeft in het Oud Gemeente huis te Herzele. Afspraak om 14 uur aan het Volkshuis, Terbiest 49 te St.- Lievens-Esse. De deelname is gratis, we verplaatsen ons met eigen vervoermiddel, carpool ing is mogelijk. Inschrijven kan tot 31 oktober 1997 bij de bestuursleden en in het Volkshuis. Geslaagd eetfestijn VFSG Lierde De VFSG-afdeling Lierde dankt alle medewerkers voor hun grote inzet van het 2- daags eetfestijn, alsook alle sympathisanten (bijna 600) voor hun aanwezigheid op het VFSG-eetfestijn. De winnaars van de tombola zijn: 1Van Twembeke Mare - Her zele 2. Van Dorte Tom - Kruishou- tem 3. Van Wielendaele W. - Lier de 4. Van Den Berghe Agnes - Lierde 5. Van De Vijver Christie - Brakel Proficiat! Volgende afspraak op donder dag 6 november 1997 om 14 uur in 't Hof ter Lierde met als gastspreker Edgard Hooghuys over het thema 'Crematie en rouwverwerking". Iedereen welkom. Info bij de voorzitter André Veegaete, tel. 055/42.29.63. J 75 jaar Socialistische vlag Zaterdag 18 oktober 11. was het feest voor de SP-afdeling Schendelbeke-Ophasselt. Naar aanleiding van de vie ring '75 jaar BSP-vlag' viel de afdeling de eer te beurt om na tionaal SP-voorzitter Louis Tobback in haar midden te hebben. Bij zijn verwelkoming gaf voorzitter Gilbert Van Mello een historisch overzicht van de werking van de Socialisti sche beweging te Schendelbe ke. Meer dan de helft van deze pe riode namen de Socialisten deel aan de bestuursmeerder- heid te Schendelbeke en twee maal leverden ze zelfs de bur gemeester. Nationaal SP-voorzitter Louis Tobback feliciteerde de plaat selijke SP-afdeling voor het geleverde werk soms in zeer moeilijke omstandigheden. Hij bracht tevens hulde aan Kd. Joseph Bruentin als oud ste lid van de afdeling. Het tweede gedeelte van deze viering bestond uit een poli tiek café met als thema 'Drie jaar gemeentebeleid te Ge- raardsbergen'. Aan de hand van het convenant dat de SP- Geraardsbergen was aange gaan met de Geraardsbergse kiezers, werd een overzicht gegeven van wat er op dit ogenblik reeds werd verwe zenlijkt en wat er voor de ko mende jaren nog op het pro gramma staat. De feestviering werd afgeslo ten met een Breughelmaal en gezellig samenzijn. Louis Tobback bracht hulde aan de SP-afdeling Schendelbeke SW Geraardsbergen De SVV-afdeling Geraards- bergen-centrum nodigt al zijn leden uit tot het bijwonen van de Algemene Ledenvergade ring op zondag 16 november 1997 om 15 uur in de lokalen van Bond Moyson (ingang Bokerstraat) te Geraardsber gen. Op de agenda staat naast de gebruikelijke koffie met gebak een voordracht gepland met als thema "Mensenhandel". Iedereen is van harte welkom. Aandacht: 14 december 1997 een datum om nu reeds in uw agenda in te schrijven voor het jaarlijks kerstfeest. Inschrij ven kan vanaf 16 november 1997 tijdens de vergadering. B.S.P n*

Voor Allen | 1997 | | pagina 15