SP - Faluintjes Meldert - Baardegem: volle gas vooruit!! Toch tunnel op kruispunt Siesegem SP-initiatief werpt vruchten af SP Gijzegem 16 31 oktober 1997 - "Voor Allen" Op vrijdag 10 oktober 1997 vond de eerste Algemene Ver gadering plaats van de drie maanden geleden opgerichte Aalsterse SP-onderafdeling "Faluintjes Meldert - Baarde gem". Wie schetst de verbazing van het voorlopig bestuur als blijkt dat rond 20 u. zich een vijftig tal entoessiastelingen in een zaaltje boven café 'Ons Huis' te Baardegem melden. Aan wezig waren militanten en kandidaat-militanten uit de twee deelgemeenten, maar ook waren er kameraden uit andere gemeenten die een handje kwamen toesteken. Hetgeen uiteraard ten zeerste kon geapprecieerd worden. Veel dank alvast aan de kame raden uit Aalst, Herdersem, Hofstade, Moorsel en Erem- bodegem. Nadat de stoelen en tafels wat waren herschikt, nadat de ra men wagenwijd open waren gezet om de niet-rokers niet te verstikken, gaven Robbie De- boelpaep en René Van Der Speeten, voorzitter en politiek secretaris van de SP-afdeling een korte inleiding op het ont staan van de SP-Faluintjes. Robbie hamerde op de nood zaak om de Faluintjes niet ten prooi te laten aan enkel en al leen de CVP en de VLD. René had het over een aantal eerde re, mislukte pogingen om in al de Faluintjes-gemeenten een 'SP-aanwezigheid te hebben. Hij wees er ook op dat er eer der echte "politieke touwtrek kers" ontbraken, hij ziet daar nu beterschap in. Tevens druk te hij de wens uit dat er ooit een grote samenwerking zou zijn met de andere twee Fa luintjes-gemeenten. Ook de meter en peter van de afdeling, parlementslid Gra- cienne Van Nieuwenborgh en schepen Patrick Jacobs deden hun spreekwoordelijke duit in het zakje. Niet enkel waren zij bereid de hele bende te trakte ren, maar vooral hamerden zij op het belang van socialisti sche aanwezigheid in de twee landelijke gemeenten. Samen drukten zij de wens uit dat de Faluintjes niet enkel zou ge kend zijn om zijn talloze koei en, bossen en beekjes, maar ook om haar stevige SP-in- planting. Gracienne had het over het belang van de SP als ledenpartij. Patrick pleitte voor grotere samenwerking tussen de onderafdelingen. De vier sprekers waren er al vast over eens dat deze ge boorte een schone boreling diende op te leveren en dat de onderafdelingen samen zich moesten inspannen om dit kind alle levenslicht te gun nen. In de discussie achteraf bleek dat de mensen vol goede moed zaten, dat zij ook vroe gen dat de onderafdeling niet enkel aan politiek zou doen, maar het ook gezellig en soci aal zou houden. Bij navraag bleken er méér dan 10 mensen kandidaat te zijn om in het bestuur te ko men, waaronder vier jonger dan 30 jaar. Deze ploeg werd dan ook bij luid handgeklap verkozen om de volgende maanden er stevig tegen aan te gaan. Daar de speeches niet de leng te aangenomen had van een gemiddelde Fidel Castro-toe- spraak kon de vergadering reeds rond 21.30 u. afgesloten worden. Nadien waren er een drankje en een knabbel voor zien, een aanbod waarop graag werd ingegaan. Dankzij kameraad Willy geraakten de knabbels tot bij de mensen, zodat de penningmeester en zijn gezin geen hele voorraad dienden op hun alleen binnen te werken. Alle aanwezigen waren het er over eens, dit moet lukken. Vooral dat op nauwelijks drie maand tijd er reeds méér dan dertig mensen zich lid maak ten. Reken dan nog eens op een uitgebreid bestuur en alle troeven zijn daar. De eerst volgende activiteit is geplant op zondag 9 no vember 1997. Op die dag zal er een familie wandeling plaatsvinden in de gezonde lucht van de Faluin tjes en het Kravaalbos. Schrijf dus zeker al in jullie agenda. Iedereen welkom. Breng uw hond, minnares en kroost mee om 14 u. Voor alle verdere informatie kan men zich steeds wenden tot Dylan- Casaer, Pustraat 5, 9310 Meldert (052/35.60.18), Paul De Plecker, Kokstraat 30, 9310 Moorsel (053/70.64.37). Dylan Casaer De audit-commissie die in opdracht van Gewestminister Bal- dewijns het probleem van het kruispunt N9-R41 grondig be studeerde heeft zijn bevindingen overgemaakt. Het stadsbe stuur werd hien'an officieel in kennis gesteld. In hun advies komen de experten tot het besluit dat toekomst gericht een op lossing met een tunnel zich opdringt. Het kruispunt met de Gentse steenweg is de jongste jaren niet meer uit de belangstelling ge weest. Een en ander is het ge volg van de onenigheid tussen het stadsbestuur en de hogere overheid over de herinrichting van het kruispunt. De diverse voorontwerpen en voorstellen vinden hun oorsprong in het feit dat er op het kruispunt capaci teitsproblemen zijn. Het bestuur van "Bruggen en Wegen", ver antwoordelijk voor de herin richting en onderhoud, koos na onderzoek en meerdere verga deringen over rotondes, tunnels en verkeerslichten voor een mi nimale herschikking, waarbij de voorselecteerstroken langer zouden worden en de verkeers lichten zouden worden aange past. Op voorstel van het C.B.S. verwierp de Aalsterse gemeen teraad deze herschikking en op teerde ondubbelzinnig voor de aanleg van een tunnel met ro tonde of by-passes. Hiermee te kende het stadsbestuur officieel verzet aan tegen de plannen van de gewestelijke diensten. Sche pen Patrick De Smedt van Openbare Werken legt uit: "De zogenaamde minimale ingreep vertegenwoordigt een investe ring van 40 miljoen. Het capaci teitsprobleem wordt daarmee echter niet opgelost. Bovendien houdt de herinrichting geen re kening met zwakke weggebrui kers. Toekomstgericht zal de N41 de verkeersdruk op het kruispunt naar de E40 blijven vergroten. Het is onverant woord om daar nu geen reke ning mee te houden'. Op blijvend aandringen van het Aalsters stadsbestuur laat SP minister Baldewijns ten slotte het dossier herbekijken. Op 9 juli volgt opnieuw een werkbezoek van schepen De Meerleer en schepen De Smedt aan het kabinet van minister Baldewijns. In aanwezigheid van kabinetschef Dirk Van Melckebeke wordt beslist om aan een externe auditcommissie een bijkomende onderzoeksop dracht te geven. Hiermee de blokkeert hij het vastgelopen dossier. Schepenen De Smedt en De Meerleer zien het advies van de deskundigen nu als een doorbraak: "Wij willen een de finitieve sanering die rekening houdt met de naar de toekomst geprojecteerde belasting van het kruispunt, zodat deze ver antwoord kan ingepast worden in het structuurplan Vlaanderen. Dit is eindelijk de eerste stap in de goede richting". Op 9 oktober wordt een en an der door de minister zelf beves tigd: "Op basis van alternatieve voorontwerpen voor de tunnel en het bovengrondse kruispunt zal de auditcommissie een keu ze maken die aan de stad Aalst ter goedkeuring voorgesteld zal worden. Voor zover de stad Aalst hiermee akkoord kan gaan, kunnen dan de bouwkun dige studies voor de tunnel op gestart worden". Met dank aan de minister en zijn kabinetschef. Verhuizing diensten centrum Hofstade Vanaf woensdag 29 oktober 1997 zal het dienstencentrum Hofstade ondergebracht zijn in de vroegere directeurswoning van de Gemeenteschool Hofst ade, Zijpstraat 49. De bevol king kan vanaf die datum op dit adres terecht voor de ge bruikelijke administratieve ver richtingen, de stempelcontrole, de zitdagen van de leden van het College van Burgemeester en Schepenen, en de raadple ging van de politiedienst. Blije gezichten rond de werktafel. Links Dirk Van Melcke beke, kabinetschef van minister Baldewijns, in het midden Patrick De Smedt, schepen van Openbare Werken en Patri monium, rechts Dirk De Meerleer, schepen van Ruimtelijke Ordening en Leefmilieu. Hierbij de uitslagen en stan den van de bakschieting en kaarting voor de mand okto ber 1997. Bakschieting 1Van Sande Christiane 810 2. Callebaut Celina 700 3. Vereecken Lidia 630 4. De Schrijver Paula 570 5. Buyl Jeanine 560 Rangschikking 1Van Sande Christiane 5.150 2. Iewtschenko Olga 5.050 3. Ernst Liselotte 4.900 4. Van De Velde Monique 4.860 5. De Schrijver Paula 4.660 Kaarting 1Vereecken Roger 322 2. De Cremer Georges 313 3. Buyl Christiane 311 4. Van Der Helst Alois 306 5. Van Wesemael Simone 304 Rangschikking 1Van Der Helst Alois 2.845 2. Buyl Christiane 2.840 3. Vereecken Roger 2.760 4. Van Der Henst Roger 2.755 5. Roelandt Lucienne 2.580

Voor Allen | 1997 | | pagina 16