Minister van Volksgezondheid en Pensioenen Marcel Colla bezoekt het Aalsters Stedelijk Ziekenhuis Woonwagenpark Terjoden 50 jaar huwelijksjubileum te Erembodegem I 1 I Familiewandeling SP/CSC Faluintjes Meldert-Baardegem Meer tariefzekerheid voor de patiënten in het ASZ. "Voor Allen" - 31 oktober 1997 - 17 Op 13 oktober 1997 had het Aalsters Stedelijk Ziekenhuis de eer Marcel Colla, Minister van Volksgezondheid en Pen sioenen op bezoek te hebben. Ruime aandacht werd besteed aan de werking van de spoed gevallendienst en de MUG die in de regio vrijwel de belang rijkste activiteiten noteren in de urgentiegeneeskunde. De Minister bezocht ook de nieuwe zaal voor hartcathete- risatie, waar hij kon kennis maken met de nieuwste tech nologie op de markt. Tot slot bezocht hij de pallia- tieve eenheid CHARON. Het A.S.Z. levert thans inspannin gen opdat deze eenheid een officiële erkenning zou beko- Op de foto herkent U Minister Marcel Colla in het bijzijn van O.C.M.W.-voorzitter Eddy Dierickx en heer Theo Jans- sens, Adviseur van de Minister. men. Een belangrijk gevolg hiervan zou zijn dat de ziekte verzekering quasi volledig zou tussenkomen in de kosten van het verblijf en de verzor ging van de patiënten. Naar aanleiding van de moge lijke aanleg van een woonwa genpark in Terjoden werd door het stadsbestuur een hoorzit ting georganiseerd. De sociale bouwmaatschappij Dewaco overweegt om in het woonuit- breidingsgebied een model woonwagenterrein in te rich ten. Met de aanleg beoogt de sociale bouwmaatschappij te voorzien in een aangepaste woongelegenheid voor tien a vijftien gezinnen, die nu ver blijven in de Blektestraat en de Spinnerstraat te Hofstade. De ze terreinen liggen in zones die niet bestemd zijn voor bewo ning, in tegenstelling tot de gronden in Terjoden. Merkwaardigerwijze bleek het belangrijkste argument van de Terjodenaren tegen de komst van de zigeuners ook van ste- debouwkundige aard nl. het feit dat een aantal eigenaars die al eens onteigend werden i.f.v. de doortrekking van de expressweg, nu opnieuw met onteigening bedreigd worden. Hoewel de standpunten op de hoorzitting niet veel dichter bij elkaar zijn gekomen, nam het comité tegen de woonwagens in Terjoden de uitnodiging aan van de vertegenwoordiger van het Vlaams Overleg Woonwa- genwerk om over en weer in formatie uit te wisselen. Patrick De Smedt, schepen van Openbare Werken en Patrimo nium in Aalst, geeft zijn visie op de zaak als volgt: "Laat mij eerst een paar globa le cijfers noemen i.v.m. de hui dige situatie in Vlaanderen. Voor een totale woonwagenbe volking van 980 gezinnen zijn er momenteel 387 standplaat sen op gemeentelijke woonwa genterreinen gespreid over 27 gemeenten. Deze terreinen zijn residentiële terreinen, en her bergen dus 40% van de Vlaam se woonwagenbewoners. Aan gezien deze gemeentelijke re sidentiële woonwagenterrei nen nagenoeg de enige stede bouwkundig vergunde terrei nen zijn, betekent dit dat 60% van de woonwagenbevolking in woononzekerheid leeft. Momenteel telt Aalst drie ter reinen voor woonwagenbewo ners. Twee daarvan bevinden zich in een onwettige situatie en het is voor deze bewoners dat wij nu een oplossing zoe ken. Zo zou er een terrein ko men in de KMO-zone Berge- meersen waar de woonwagen bewoners die handel drijven terecht kunnen. Het woonwa genterrein in Terjoden is be doeld voor mensen die totaal geen handelspraktijken uitoe fenen. Eerst zouden er 25 per celen komen. Nu zijn de plan nen reeds beperkt tot 12 kavels omgord door een groenbuffer. De afstand tot de eerste wo ning bedraagt bijna 60 meter. Wij zijn ons als stadsbestuur goed bewust van het feit dat waar we ook een inplanting van een woonwagenterrein zouden voorstellen er altijd de zelfde opmerkingen door de omwonenden zullen gemaakt worden. Met andere woorden als dit terrein niet kan, zal er ook geen enkel ander terrein kunnen. Hier gaat het om een ingesloten, eerder afgelegen terrein, net geen halve hectare groot, gesitueerd in een woon- uitbreidingsgebied waar socia le projekten door de wetgever prioritair worden gesteld. Ik blijf dit terrein verdedigen, wetend dat er dringend een op lossing moet komen voor de gekende problematiek van de Spinnerstraat en dé Blekte straat. De meeste van de aan gehaalde argumenten van het actiecomité zijn terug te bren gen tot vroegere beslissingen met voldongen feiten: de fusie, de spoorweg, de expressweg, het rond punt evenals het eer der afgelegen zijn van het ter rein. Ik vermoed dat het hier vanwege de actievoerders om een eerder valse bezorgdheid ten gunste van de zigeuners gaat, want het terrein opschui ven dichter bij de bestaande bewoning, wat mogelijk is, zal zeker niet aanvaard worden". Tenslotte vestigt schepen De Smedt nog de aandacht op twee zaken: "Het gaat hier niet over voorbijtrekkende zigeu ners, maar over de huisvesting van enkele families die al ge neraties lang in Aalst verblij ven. Ik wil ook nogmaals be nadrukken dat dit dossier nog steeds in de beginfase zit en dat er door de toezichthouden de overheid nog een en ander beslist moet worden vooraleer er sprake kan zijn van een re alisatie. Dit betekent dat bij de verdere uitwerking wel degelijk reke ning zal kunnen gehouden worden met de vragen, opmer kingen en wensen van de om geving". 1947 1997 1 De SP-Erembodegem bracht bij monde van Schepen Patrick Jacobs, en voorzitter Rudy Cardon, namens het bestuur hul de aan het echtpaar Petrus en Maria Phlips-De Coninck bij de viering van hun 50 jarig huwelijksjubileum, hun trouw lidmaatschap van de SP-Erembodegem en wensten hen nog vele gelukkige jaren samen. Iedereen wordt uitgenodigd op de eerste familiewandeling in het Kravaalbos en de Zavelput- ten op zondag 9 november 1997 om 14 uur. De samenkomst is voorzien in café Stinne, Putstraat te Mel den om 14 uur. Van daaruit vertrekken we naar de Zavel- putten waar een deskundige uitleg door een natuurkenner wordt gegeven. Nadien gaat het richting Kravaalbos om ten slotte bij Stinne terug te keren. Bij de aankomst is er mogelijk heid om een boerenboterham met kaas of kop te eten. De bij drage bedraagt 100 frank per persoon. Aangezien de afstand slechts 5 km bedraagt rekenen wij op een ruime belangstelling. Zo mogelijk zijn stevige wandel schoenen aan te raden. Wij re kenen alvast op uw aanwezig heid. Ondanks het feit dat wij in ons land binnen de sociale zeker heid over een zeer goed ge zondheidssysteem beschikken - zeer goed toegankelijk en nog steeds betaalbaar - staat het systeem vandaag onder druk. Alle maatregelen ten spijt om de zwakste groep patiënten te sparen via de fiscale en de so ciale franchise en via de uit breiding van de voorkeursre geling (WIGW) moet de pa tiënt steeds meer betalen. Teneinde hier een stuk aan te verhelpen hebben de zieken fondsen (socialistische, chris telijke en liberale) met het A.S.Z. een overeenkomst gete kend om tussen te komen in een aantal materiaalsupple menten. Steeds meer nieuwe technie ken worden gebruikt in de zie kenhuizen (de kijkbuisopera- ties of endoscopische ingrepen en speciale hechtingstechnie ken: viscerosynthese. Deze technieken zijn patiënt vriendelijker, maar voor de pa tiënt duurder. Nochtans kan de patiënt vlug ger uit het ziekenhuis ontsla gen worden en ook vlugger opnieuw ingeschakeld worden in het arbeidsproces. Voor genoemde materiaalsup plementen zullen de zieken fondsen vanaf 1 januari 1998 nu ook tegemoet komen vanuit de aanvullende verzekering. Als tegenprestatie zijn er met het A.S.Z. tariefafspraken ge maakt over erelonen van de artsen. Op een gemeenschappelijke kamer en op een tweeper soonskamer worden geen sup plementaire erelonen gevraagd en op een éénpersoonskamer moet het erellonsupplement beperkt worden tot 100%. Deze afspraken houden voor het A.S.Z. geen nieuwe ver plichtingen in daar ze reeds door het bestuur sinds jaar en dag opgelegd worden aan de geneesheren. Eddy Dierickx S 5

Voor Allen | 1997 | | pagina 17