Met het OCMW is er wat aan de hand in Denderleeuw Bij het heengaan van Camilleken Vonck Een sfeerbeeld van een geslaagde show-avond te Denderleeuw Sportieve senioren te Lierde 18 31 oktober 1997 - "Voor Allen" Binnen de activiteiten van het jaarprogramma van de VFSG- Lierde gaan onze socialisti sche senioren ook de sportieve toer op. Op 18 september 1997 reisden 28 sportievelingen naar Dein- ze voor "Senior-Sportief'. Het werd een sportieve hoogdag met een keuze uit maar liefst 18 verschillende sportactivi teiten. Na een ganse zomer - iedere dinsdagnamiddag - te hebben gefietst met wekelijks een 35- tal deelnemers in en rond Lierde (met het nodig café-be zoek er aan gekoppeld), werd als afsluiter van het seizoen een dagje Brugge georgani seerd op dinsdag 14 oktober In één woord: een prachtig en zeker voor herhaling vatbaar. André Veegaete Heeft u het ook gelezen in de erop van oktober 97? Onder de titel "met het OCMW is er wat aan de hand..." wil de CVP OCMW fractie bij de be volking aantonen hoe goed er wel gewerkt wordt. Laat me toe als vertegenwoordiger voor de SP binnen het OCMW op dit pamflet even te replike ren. Vooreerst doet het me enorm veel genoegen te mo gen lezen dat de CVP nooit naar partijkaarten vraagt bij dienstverlening. Daaruit leid ik af dat er blijkbaar wel leden zijn uit de meerderheid die dit wel doen. Ik ga zelfs een stap verder en durf te beweren dat ik gelijk had te stellen in een van mijn vorige artikels in Voor Allen dat inderdaad le den van de meerderheid partij kaarten gaan aanbieden bij di recte belanghebbenden wan neer deze mensen rekenen op enige verbetering van gelijk welke aard. Misschien wil de CVP wel van het imago van hun coalitiepartner de VLD vanaf, want als zij het spel proper spelen, ja dan blijft er maar één partij over, juist: de VLD. Het pamflet vervolgt met een opsomming van diensten die VFG Zottegem Op zaterdag 15 november 1997 organiseert de VFG-af- deling Zottegem zijn jaarlijkse sportnamiddag "Sjoelen" in het Ontmoetingscentrum, St. Andriessteenweg te Strijpen- Zottegem. Aan de drie win naars wordt een trofee over handigd. Dus allen daarheen. SP-CSC Groot Oudenaarde - 1 november huldiging SP-CSC Groot Oudenaarde nodigt alle leden uit voor de 1 november huldiging. We verzamelen om 10 uur aan café De Knok - Nestor de Tié- restraat te Eine. Vandaar stappen we op met de muzikanten van de Morgen zon naar de begraafplaats. Na dien rijden we met de wagen naar Café Den IJzer waar we verzamelen om met de huldi ging op het kerkhof van Ou denaarde-Centrum af te slui ten. Het neerleggen van de bloem stukken zal gebeuren door on ze mandatarissen. Beste leden, mogen we reke nen op uw aanwezigheid. uitgevoerd worden door het OCMW. Diensten die er vroe ger ook waren. Dus niets ver nieuwend. Of toch, de week end maaltijd bedeling van het OCMW. Mag ik u daar ter loops op wijzen dat er dit is gekomen op voorstel van de SP Fractie. Dat de meerder heid er alles heeft aangedaan om dit te verdagen. Eerst met een enquete, daarna met de evaluatie van de resultaten, om tenslotte te moeten toege ven dat er nood was aan de week-end maaltijden en me teen het licht op groen moest gezet worden voor het voor stel dat door de SP fractie bij monde van de fractievoorzitter Firmin Verbrugge, werd inge diend. Men is dan ook van CVP zijde heel voorzichtig geweest met de vermelding van dit feit. Vlug onder een fo to geplaatst zo onopvallend mogelijk. Neen, beste vrien den deze realiteit is er een van de SP, ere aan wie ere toe komt. Voor de rest kan u zelf oorde len. Al worden we versleten voor slapende honden, ner gens in het pamflet ontdek ik enige weerlegging van de fei ten aangehaald in onze laatste Als een zeer goede vriend ons ontvalt, hebben wij een dubbel gevoel: één van diepe droef heid omdat hij er niet meer is; en het eigenaardig gevoel van gelukzalige verzoening met het onafwendbare, omdat wij van hem, in leven, zovele ja ren spontane vriendschap en genegenheid hebben mogen ervaren. Samen met zijn vrouw Elise, aan wie wij langs deze weg in onze persoonlijke naam en in naam van de partij nogmaals onze deelneming in de rouw aanbieden, is Camiel vele ja ren partijlid geweest. Hij was lange tijd bestuurslid van SP-Nieuwerkerken en was elk jaar trouw aanwezig in de 1 Meistoet te Aalst. Hij betuigde zijn getrouwheid aan het socialistisch gedachten- goed op een wijze die men nu nog zelden aantreft. voorwaarts. Slechts de waar heid schaadt. Dat wij afste venen op een regelrecht fail liet in onze gemeente wordt in alle talen gezwegen. Men ver telt ons wel dat het OCMW gebouw te klein is geworden en dient vergroot te worden. Men vergeet wel te schrijven dat de gelden die hiervoor werden voorzien in deze be groting werden afgevoerd om de huidige begroting in even wicht te brengen. Begrijpe wat er te begrijpen valt. Volgend jaar wordt de begroting dub bel belast en zullen u en ik bij een van de volgende jaren ge confronteerd worden met... belastingsverhogingen. Dit en nog veel meer moet verguld worden via de gemeentelijke bordenaktie. De Denderleeu wenaars weten beter, het weze aan de meerderheid gezegd. Sociale woningen bouwen om werk te verschaffen aan de so ciale bouwmaatschappij waar de CVP voorzitter van is, je moet maar durven. Denk maar niet dat de bevolking dit niet doorziet, hun kans komt nog om af te rekenen! Firmin Verbrugge Als ik nu zo uitdrukkelijk veel lof heb voor Camiel en zijn vrouw, dan is dit om te onder strepen dat het om eenvoudige en zoals men het weieens noemt "gewone werkmensen" gaat die sedert jaren partijlid zijn en, bij mijn weten, aan de partij nooit een tegendienst hebben gevraagd...! Ik heb Camiel altijd ervaren als een man met positieve kri tiek - hij gaf zijn mening te kennen waar het hoorde en niet achter de rug. Met het wegvallen van Camiel ver dwijnt er weer een van die "uitstervende generatie" van eenvoudige, overtuigde recht schapen socialisten. Als zoda nig bewaren wij Camiel in on ze herinnering - aan Elise en de kinderen wensen wij veel sterkte in dit moeilijk te ver werken verlies. Edgard Hooghuys Ze waren er allemaal: een aandachtig en genietend publiek, Liliane St. Pierre, Sabrina Van der Taelen, Louisette Van Reeth, The Groovies en Soundfield. jL

Voor Allen | 1997 | | pagina 18