CSC Ename-Nederename-Welden Een dagje Brussel Fusie tussen ziekenhuizen van Aalst en Wetteren Oudenaarde: Kinderen en Criminaliteit SP Seniorenbond Eine - Heurne - Mullem naar Zeeland "Voor Allen" - 31 oktober 1997 - 19 Tijdens een gemeenschappe- Fusie van ziekenhuizen bete- In het kader van rationalisatie Wie gaat mee een dagje uit zonder zorgen op zaterdag 22 november 1997? Iedereen mag mee, ook niet- leden, uw vrienden en familie. We vertrekken stipt om 8.30 u. aan de oude gemeente school - Oudstrijdersstraat te Nederename 50 meter van Café De Sterre). Onze eerste halte is het Parle ment waar we bij aankomst een koffie drinken in de cafe taria van de parlementairen. Daarna krijgen we een rond leiding in Kamer en- Senaat van Volksvertegenwoordiger Julien Verstraeten. 's Middags mag iedereen vrij rondkuieren op de markt in Brussel waar er voldoende mogelijkheid is om uzelf te trakteren op een middagmaal. Het bezoek in Overijse kan Naar jaarlijkse gewoonte geeft De Vriendenkring Roemenië een eetfestijn op zondag 23 november 1997 vanaf 12 uur in de parochiezaal te Ename. De opbrengst van dit gebeuren gaat integraal naar projecten in Roemenië. Op vrijdag 21 november 1997 om 20 uur in het Liedts- kasteel organiseert het Ver meylenfonds afdeling Ouden aarde in samenwerking met C.S.C. Oudenaarde een voor dracht over Kinderen en Criminaliteit. De spreker Geert Cappelaere (Rijksuniversiteit Gent) is voorzitter van de Nationale Op maandag 24 november 1997 organiseert SP Senioren- bond Eine-Heurne-Mullem een dagreis naar Zeeland met mosselfestijn. Vertrek om 10 uur stipt aan het basketbalplein (Casino) te Eine. Programma: We rijden richting Breskens met de overzetboot naar Vliss- ingen. Vandaar naar ons restaurant voor lekkere mossels of ver- vangschotel. Daarna rijden we naar de onmogelijk doorgaan daar alle wijnkelders gesloten zijn. Daarom hebben we het na middagprogramma als volgt gewijzigd. We rijden richting Bever waar we een bezoek brengen aan een kaashoeve met rondlei ding. Er is ook gelegenheid tot het proeven van verschillende kaassoorten en streekbieren (inbegrepen in de prijs). Terugkeer omstreeks 19.30 u. Prijs: 450 BF (inbegrepen luxe autocar, fooi chauffeur, proeven van kaassoorten en streekbieren). Gelieve in te schrijven liefst vóór 15 november '97 bij de bestuursleden van uw afdeling of tijdens de kantooruren bu reau Julien Verstraeten, tel. 055/31.43.69. Volwassenen: 350 F. Kinde ren: 200 F. Kaarten kan men vooraf be stellen bij de verantwoordelij ke Marc Hanssens - Robert De Preesterstraat 129 - 9700 Ou denaarde - Tel. 055/31.43.69. Commissie tegen sexuele uit buiting van kinderen, die eerstdaags zijn rapport bij het Federaal Parlement moet in dienen. Het onderwerp is dus bran dend actueelDe spreker hoopt op een vruchtbare dis cussie met het publiek. Deze voordracht is gratis toe gankelijk. mosselhaven Yerseke. Bezoek aan een mosselkwe kerij. Avondstop voorzien in Meu- lebeke in zaal "De Toerist" met een geanimeerde avond. Terug thuis omstreeks 22 uur. Prijs per persoon: 1.295 F alles inbegrepen (reis, mid dagmaal, inkom mosselkwe kerij, film, koffie, bolus, gid sen, fooi chauffeur). We hebben nog een paar plaatsen vrij. Voor reservatie telefoon naar het bureel Julien Verstraeten, tel. 055/31.43.69. lijke persconferentie op zater dag 4 oktober 11. van de burge meesters en de O.C.M.W.- voorzitters van Aalst en Wet teren werd het fusieakkoord toegelicht tussen het Aalsters Stedelijk Ziekenhuis en het Emmanuael ziekenhuis Wette ren. Op 29 september jongstleden bereikten de O.C.M.W.'s van Aalst en Wetteren en hun re spectieve voogdijgemeenten een akkoord voor fusie van hun respectieve ziekenhuizen, het Aalsters Stedelijk Zieken huis en het Emmanuel-zieken- huis Wetteren. De besprekin gen verliepen in een construc tieve sfeer. Het akkoord werd bezegeld met de ondertekening van een fusieplan. De beslissing tot fusie van de twee ziekenhuizen is een his torisch gegeven voor de lokale overheden van Aalst en Wette ren. Ze werd ingegeven om volgende redenen. Het A.S.Z. op zichzelf be staande uit 355 bedden en niet bedreigd in zijn voortbestaan, wenste in te spelen op de ont wikkelingen die zich voor doen in het landschap van de ziekenhuizen. Inderdaad, en kel nog grote entiteiten zullen in de toekomst waarborgen kunnen bieden voor een ruim kwaliteitsaanbod van gezond heidszorg in de tweedelijns- geneeskunde. Met de schaar ste der middelen die van over heidswege zeer streng be waakt wordt, ligt het voor de hand dat zelfs met een volume en verhoudingsgewijze activi teit van 355 bedden, het A.S.Z. zich verder niet meer zo maar zou kunnen ontwik kelen als in het verleden sinds zijn opstart in 1990 het geval is geweest. Een schaaluitbrei- ding was dus wenselijk. Voor het Emmanuel-zieken- huis van het O.C.M.W. Wette ren lagen de kaarten anders. Een bedcapaciteit van slechts 118 bedden was ontoereikend voor een autonoom voortbe staan. Het ziekenhuis diende ofwel per 1 januari 1998 zijn deuren te sluiten, ofwel diende het te fusioneren met een an der ziekenhuis die aan de voorwaarden voldeed voor er kenning. De beleidsvisie van het A.S.Z. en de noodzaak voor het Em- manuel-ziekenhuis, gesterkte door het feit dat beide instel lingen openbare ziekenhuizen waren, deed hen aan tafel zit ten om een fusiemogelijkheid te onderzoeken. Dat fusioneren een drastische operatie mag genoemd wor den is nogal duidelijk. kent immers het opgaan van de campussen in één nieuw ziekenhuis, met één beheer, één medische raad, één direc tie. De besprekingen die hier toe hebben geleid dienden re kening te houden met de ge paste democratische verhou dingen van inbreng door beide besturen in de nieuwe struc tuur. Het fusieplan regelt de doel stellingen van de fusie, een vereniging met eigen rechts persoonlijkheid maar blijvend onderworpen aan de bepalin gen van de wet op de O.C.M.W. Aldus wordt onder meer het behoud van het openbaar karakter van de uit bating van beide campussen extra gewaarborgd. Dit bete kent dat alle patiënten, onver minderd hun filosofische en ideologische ingesteldheid, verzekerbaarheid of financiële draagkracht, steeds vrije toe gang zullen hebben tot betaal bare en kwaliteitsvolle dien sten aangeboden in beide campussen en dat het maat schappelijke engagement ver der opgenomen wordt om alle diensten aan te bieden die minstens tot de basisvoorzie ningen ressorteren. In die zin behelst de fusie ook het ak koord om een erkende dienst voor palliatieve zorgen op de campus Aalst in te richten. Andere doelstellingen zijn de verdere kwaliteitsuitbouw van de zorgverlening en de ratio nalisatie van de werking en de infrastructuur. Concreet blijven beide cam pussen op hun vestiging be staan, maar ontstaat synergie en complementariteit op het vlak van het medisch aanbod. Het A.S.Z. zal als grootste campus en met de reeds be staande expertise ter plaatse verder het basisaanbod aan houden en zich verder toespit sen op ontwikkeling van het gespecialiseerd aanbod. Cam pus Emmanuel wordt uitge bouwd in het volledige basis aanbod waarvan de lat bij aan vang reeds hoog wordt gelegd. Investeringen zijn met onmid dellijke ingang voorzien o.m. op het vlak van de medische beeldvorming met scanner en op het vlak van de nucleaire geneeskunde met een gamma camera. De poliklinische raadpleging wordt op velerlei vlakken uitgebreid, wat zon der meer inhoud dat ook ter plaatse de activiteiten die uit die raadplegingen gegene reerd worden ook meestal ter plaatse zullen kunnen uitgeoe fend worden. Het A.S.Z. zal zijn geplande uitbouw met een nieuwe vleu gel realiseren. worden een aantal diensten gecentraliseerd op de campus Aalst. Het betreft hier vooral de administratieve diensten. Op basis van deze principes worden schaalvoordelen gere aliseerd, wat enerzijds tot meer inkomsten, en anderzijds tot besparingen moet leiden. Besparingen zijn nodig. Im mers de fusie brengt een ver plichte globale afbouw met zich mee van 22 bedden. Het budget wordt hierdoor ver minderd. Het nieuw fusiezie kenhuis houdt 451 bedden over. De nieuwe vereniging wordt bestuurd door een Algemene Vergadering en een Raad van Bestuur. In de Algemene vergadering zullen 13 O.C.M.W.-raadsle- den van Aalst en 5 O.C.M.W.- raadsleden van Wetteren zete len. In de Raad van Bestuur wordt samengesteld met 7 raadsleden uit Aalst en 3 raadsleden uit Wetteren, aan gevuld met leden met raadge vende stem. Bij deze laatsten bevinden zich tevens de verte genwoordigers van de voog dijgemeenten, de directie en geneesheren. Via een reglement van inwen dige orde wordt een directie comité samengesteld, waarin opnieuw een vertegenwoordi ging van beide besturen zal te rug te vinden zijn. Afspraken werden vastgelegd rond investeringen, perso neelsstatuut, en financiële aangelegenheden. Dit laatste omhelst vooral een regeling voor ten lasteneming door de respectieve besturen van ge beurlijke tekorten, die kort na fusie kunnen ontstaan omwil le van met fusie gepaard gaan de verplichte afbouw van bed den en het hieraan gekoppelde budget voor beide campussen. De geneesheren hebben zich tevens geëngageerd een deel van de tekorten ten laste te ne men. Het raamakkoord met de V.Z.W.-geneesheren wordt ook aangepast in functie van de werking van het fusiezie kenhuis. Belangrijk is dat de werkze kerheid op beide campussen gewaarborgd blijft. Het perso neel komt over met behoud van verworven rechten. Ze worden overgenomen in hun hoedanigheid en met hun graad met behoud van bezol diging en geldelijke anciënni teit. Nieuw aan te werven per soneelsleden zullen onderwor pen zijn aan het statuut van het centrum dat de gemeente bedient waar de zetel van de vereniging gevestigd is, met name het statuut van Aalst. Eetfestijn Vriendenkring Roemenië in samenwerking met CSC Bevere

Voor Allen | 1997 | | pagina 19