SP FEDERAAL AKTIEF VOOR ALLEN Volksvertegenwoordiger Julien Verstraeten wil prijzen- controle voor bankdiensten Een openhartige blik op de werking van het Gerecht Nieuwe en hernieuwde federale verantwoordelijken 2 31 oktober 1997 - "Voor Allen" Enkele weken geleden kon digde de Kredietbank aan om haar klanten kosten aan te re kenen voor het afhalen van contant geld. Deze aankondi ging lokte tal van negatieve reacties uit. 'Het doorrekenen van kosten aan de klanten staat in schril contrast met de winsten die door de banken worden gerealiseerd en de ta- rifiëring is bovendien sociaal onrechtvaardig omdat vooral minder gegoede klanten er door worden getroffen', meent onze Oudenaardse Volksverte genwoordiger Julien Verstrae ten. Samen met zijn Antwerp se collega Bob De Richter diende hij daarom een wets voorstel in dat voorziet in het invoeren van een prijzencon- trole voor sommige financiële diensten. Het betreft met na me het in ontvangst nemen, het beheer en de teruggave van deposito's, betalingsver richtingen en het gebruik van betaalmiddelen. Zonder voor afgaande goedkeuring door de Minister van Economische Zaken zouden voor deze dien sten geen prijsverhogingen mogen worden ingevoerd. Verder willen Julien en Bob met hun wetsvoorstel verbie den dat banken een prijs aan rekenen voor de opvraging van het eigen geld van de mensen aan het loket. Julien Verstraeten contra onrechtvaardige financiële bankeisen. De Belgische Justitie is ziek. Ze is dat al lang en in vele bedjes. Maar pas met de "af faire Dutroux" is de smeulen de bom ontploft. Pompen of verzuipen was de boodschap. Sindsdien zijn reeds verschil lende hervormingen doorge voerd, andere staan op de spo ren. Als het van de SP afhangt wordt niet enkel de gevel maar ook het ganse gebouw van Vrouwe Justitia gerenoveerd. En daarover willen wij het met u hebben! Dat veronderstelt eerst een woordje uitleg: hoe zit dat ge rechtelijk apparaat in elkaar, welke rechtbanken en rechts- beoefenaars zijn er. Wat is het verschil tussen een burgerlijke procedure en een strafproce dure...? Daarna overlopen we kort wat de affaire Dutroux tot nu toe reeds in gang heeft gezet. Dat is heel wat: de hervorming van de bestaande strafprocedure met eindelijk meer inspraak van het slachtoffer (maar ook van de dader), de moeizame hervorming van de politie, de In een der vorige nummers van 'Voor Allen'-magazine brachten wij reeds een verslag van het Federaal Administra tief SP-Congres van vrijdag 26 september 11. Bij die gele genheid stond ook de verkie zing van de Federaal Voorzit ter en twee Ondervoorzitters geagendeerd. Voor het Voor zitterschap was uittredend Georges Couck, gewezen burgemeester te Dender leeuw, nieuw Federaal On dervoorzitter. interne en externe controle op het gerecht, een éénvormig vervolgingsbeleid... allemaal thema's die het jongste jaar geregeld de kranten en de tele visie haalden. En allemaal thema's waarop de SP al sinds jaar en dag met de regelmaat van de klok ha merde. Zonder succes want... (toen) onbelangrijk. Nu er ein delijk werk wordt van ge maakt willen we een nieuwe sprong vooruit maken. We hebben het hierbij over de (on)gelijke rechten en plich ten, over de rechtstoegang, het herschrijven van het burgerlijk recht en het strafrecht, nieuwe of andere rechtbanken... Tot slot nog deze waarschu wing: wij geven géén acade mische zitting. We houden de theorie kort en bondig zodat u meer dan "een woordje" kan meeklappen. Uw vragen, uw mening, uw commentaar... dat is voor ons belangrijk. Practisch Organisatie: SP/CSC-Federa- tie Aalst - Oudenaarde - mandataris Herman De Loor herverkiesbaar, en trouwens enige kandidaat. Unaniem handgeklap en zonder discus sie zal onze Vlaamse Volks vertegenwoordiger dan ook nog de volgende legislatuur de Federatie leiden. Wel nieuwe (hoewel what's in a name - beiden hebben hun sporen in de Partij al ruimschoots ver- Herman De Loor ook de vol gende jaren opnieuw Fede raal SP-Voorzitter. Ronse Spreker: Volksvertegenwoor diger Renaat Landuyt. Inleider/moderator: Herman De Loor, Vlaams Volksverte genwoordiger. Federaal SP- voorzitter. De informatie- en discussie avond Recht op Recht gaat door op dinsdag 4 november om 20.00 uur in het Gemeen telijk Ontmoetingscentrum, provinciebaan 275, 9620 Vel- zeke (Zottegem). Deelname is gratis. SP-Volksvertegenwoordiger Renaat Landuyt ontleedt kritisch de werking van het Belgische gerecht. diend) gezichten bij de Onder voorzitters. Voortaan nemen Georges Couck (Dender leeuw) en Jenny Gevaert (Kluisbergen) de plaatsen in van resp. Walter Kerckhove en Krista Paemelaere (beiden uit Ronse). Aan allen wensen wij een stevige werking binnen onze federale structuur. Kluisbergens SP-gemeente- raadslid Jenny Gevaert eveneens verkozen tot On dervoorzitter. Maatschappelijk zetel De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) Administratie-Publiciteit De Malanderplein 7 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) (fax 055/21.03.04) Redactie De Malanderplein 7 - 9600 Ronse Verantwoordelijke Uitgever Herman DE LOOR (Federaal Voorzitter) Hoofdredactie Chris VANCOPPENOLLE (Federaal Secretaris) Redactiesecretaris Jonny LAMPENS Teksten Alle teksten dienen ten laatste op maandagmiddag de week van verschijning, op het secretariaat inge diend. De Hoofdredactie houdt zich ten allentijde het recht voor bijdragen in te korten of aan te passen, zon der aan de essentie van de tekst te raken. Ge- naamtekende bijdragen vallen volledig onder de verantwoordelijkheid van de steller.

Voor Allen | 1997 | | pagina 2