c J Heb je zeg! Vergadering uitgebreid federaal SP-bestuur EDIT0RI AAL Federale SP-werkgroep Onderwijs geherstructureerd Louis Tobback te Zottegem in 'Ronde van de Federaties' De Kdn. Freddy Francois, Gracienne Van Nieuwenborgh en René Swinnen op de federale bijeenkomst van einde september. Recent wijdde de SP-Federa- tie een speciale bijeenkomst aan de onderwijsproblema tiek, en dan meer specifiek de geplande hervormingen bin nen het secundair onderwijs. Ook voor onze regio zijn er nogal wat nieuwe samenwer kingsverbanden, enz. in het verschiet. Het werd een soms vrij geanimeerde discussie met de Vlaamse Volksverte genwoordigers (en leden van de Commissie Onderwijs) Gracienne Van Nieuwenborgh en René Swinnen, evenals Freddy Francois, die als lid van de Centrale Raad van de ARGO als dusdanig de inrich tende macht vertegenwoordig de. Zijdelings werd ook enige aandacht besteed aan de in middels reeds voorbije (19 ok tober) verkiezingen voor dit onderwijsorganisme. Tenein de de hervormingen in het on derwijs op de voet te volgen en als Federatie nog trachten te interveniëren en/of bij te sturen, wordt onze federale werkgroep nieuw leven inge blazen. Het geheel wordt thans gecoördineerd door Gra cienne Van Nieuwenborgh. Eerstdaags wordt een nieuwe werkvergadering gepland. De zogenaamde 'Ronde van de Federaties' wordt zo stilaan een vertrouwd item binnen de partij-activiteiten. Trouwens een statutair basisrecht voor de centrum enkel en alleen uit SP-voorzitter Louis Tobback, maar dat was hoegenaamd geen beletsel voor een bijna drie uur durende erg boeiend Louis Tobback en inleider-moderator Herman De Loor zorg den voor een boeiend 'Ronde van de Federaties'-avondje. militanten, die op deze manier de SP-top 'aan de tand kunnen voelen'. Die SP-top bestond op dinsdag 21 oktober 11. in het Velzeekse Ontmoetings- politiek moment. Met niette genstaande 'koning voetbal' op TV, om en bij de honderd aanwezige militanten, die, ge modereerd door Herman de Loor, na de inleiding van de nationale SP-voorzitter ook een ruime inbreng in het debat hadden. Centraal in Tobback's exposé stonden thema's als de nakende voorzittersverkiezin gen, de SP-actie 900.000 stemmen in '99 (en met de lo gische afstraling van de uitslag op de daaropvolgende ge meenteraadsverkiezingen), het belang van partijledenwerving (onze Federatie kreeg nog eens een pluimpje toege gooid), verwezenlijkingen en perspectieven van de regering (tewerkstelling, sociale zeker heid, gezondheidszorg) en last but not least de verwachtingen in het Toekomstcongres van mei '98. Een flinke kluif waaraan in de nabije toekomst de verant woordelijken en militanten van de SP nog veel om doen zullen hebben. SP-Federatie Aalst - Oudenaarde - Ronse (Leden Federaal Bestuur Voorzitters en Secretarissen SP-Hoofdafdeiingen) AGENDA; 1. Bespreking Federale Beleids- en Werknota 2. Politieke toestand 3. Verkiezing Nationale SP-Voorzitter 4. SP-ledenbeweging 5. Allerlei-rondvraag. Tüssen 4 en 21 november kiezen de SP-leden voor de eer ste keer rechtstreeks de voorzitter. Begin volgende week ontvangt elk lid daartoe een stembiljet. Juist, er is maar één kandidaat: Louis Tobback. Hij heeft echter voor zichzelf de lat héél hoog gelegd: hij zal enkel een nieuw mandaat aanvaarden indien minstens 40% van de leden aan de verkiezingen deelneemt. Het is dan ook van het grootste belang dat je het ingevul de stembiljet (portvrij) terugstuurt vóór 21 november: - zo heb je rechtstreeks je zeg binnen de SP, je kan voor of tegen stemmen of je onthouden; - hoe meer leden er aan de verkiezing deelnemen, hoe sterker we staan naar buiten uit; - de nieuwe voorzitter zal de partij leiden naar de verkie zingen van 1999 (die een onmiddellijke invloed zullen hebben op de gemeenteraadsverkiezingen van 2000). Ook hiervoor legt Tobback de lat hoog: zijn doelstelling is met de SP 900.000 stemmen te behalen. Deze voorzitterverkiezing geeft ons de kans met andere leden contact te nemen om hen te vragen aan de verkie zing deel te nemen, maar evenzeer om het SP-beleid door- en toe te lichten. En we kunnen een goed palmares voorleggen: we zijn on ze beloftes nagekomen. - De ondertussen beruchte - maar nodige - Maastricht norm werd behaald. Het feit dat we kunnen deelnemen aan de Muntunie versterkt onze economische positie. On ze bedrijven leven voor 70% van de uitvoer. Economische groei betekent: meer jobs. - De schuld wordt langzaam maar zeker afgebouwd. Er komt dan ook geld vrij. Ook dit wordt besteed aan méér werkgelegenheid. Bovendien is de basis voor het behoud van onze sociale zekerheid gelegd en kunnen de pensioe nen ook na 2000 worden betaald. - Stapsgewijs worden politiediensten en justitie her vormd. Onze nieuwe belofte: 'meer werk', zullen we dank zij dit goed beleid, zonder pijnlijke ingrepen, zeker kunnen waarmaken in de komende jaren. Als we ons daar zelf goed van bewust zijn kunnen we ook anderen daarvan overtuigen. De verkiezing van de voorzitter is dan ook het startschot voor het winnen van de verkiezingen in 1999, omdat ze ons als ledenbeweging kan versterken en van elk lid weer een echte militant moet maken. Heb dus je zeg! Gracienne Van Nieuwenborgh Oproep verkiezing partijvoorzitter Voor de eerste keer wordt de Nationale SP- Voorzitter recht streeks verkozen door de partijleden. Omstreeks 3 novem ber ontvangen alle SP-leden, geregistreerd in het federaal en nationaal ledenbestand vóór 1 september '97, een schrijven, met daarin alle info over de stemprocedure, een stembiljet en een gratis retouromslag. De stemmen kunnen uitgebracht worden tot 21 november aanstaande. Het is politiek van het allergrootste belang dat zoveel mo gelijk leden hun stem uitbrengen ook al is Louis Tobback enig kandidaat-voorzitter. Wat ook Uw keuze is t.a.v. zijn kandidatuur, maak gebruik van dit statutair recht, breng uw stem uit en tracht zoveel mogelijk andere leden te over halen dit ook te doen. "Voor Allen" - 31 oktober 1997 - 3 Donderdag 13 november 1997 om 20 uur Volkshuis, Markt 8 te Zottegem De aanwezigheid van elke afgevaardigde wordt op prijs gesteld.

Voor Allen | 1997 | | pagina 3