Art-Expo van Antoine Van Riet te Geraardsbergen Herfstwandeling CSC-Kontakt Aalst De dochters van Marianne 75 Jaar SW Poëzie en sport... moet kunnen CSC Pollare - Kerstfeest c* r.; 12 28 november 1997 - "Voor Allen" Kunstschilder Antoine Van Riet nodigt iedereen uit naar zijn Art-Expo in het De Roy Center in de toonzaal gelegen in de Brugstraat 18 te Ge- raardsbergen en dit van 29 no vember tot en met 31 decem ber 1997, open alle dagen van 14 tot 18 uur. Een extatisch spel van licht, kleur en beweging. Uniek ex pressief en kinderlijk votalis- tisch. Het tekent de hoogst ei genzinnige stijl van Antoine Van Riet. Een open oeuvre waarin de schilder communi ceert met elke toeschouwer die open staat voor schoon heid en harmonie. Van 1980 tot 1986 was Van Riet in de leer bij surrealist Je- an-Louis Pion. Hij werkte vijf jaar in Bourgondië en zocht onder andere inspiratie in Mauretius, La Réunion, Roe menië, enz... In 1989 werd Van Riet laure aat van de Union Biënale voor Beeldende Kunsten en in 1995 werd hij regionaal genom ineerd bij het CSC-project "Kiezen voor Kunst" te Ge- raardsbergen. Zijn werk was reeds te zien in talrijke Belgische steden, van Op vrijdag 28 november, he denavond dus, zal dichter Wil lie Verhegghe (notabene een al jarenlang trouw lid van onze SP en CSC-afdeling Pollare) in het Buurthuis van onze Ni- noofse deelgemeente poëzie en wielersport op dezelfde tandem laten rondtoeren. Naast dichtbundels met duide lijk sociaal geëngageerde in slag heeft Willie ook een aan tal werken over zijn andere passie, de wielersport op het aktief. Denken we maar aan de bekende bundel "Peyre- sourde". Via zijn wielerpoëzie bezorgt hij deze sport een ex tra artistiek tintje en etaleert Gent tot Doornik en in het buitenland van de Verenigde Staten tot Israël. De vernissage heeft plaats op zaterdag 29 november 1997 om 20 uur. Voor de inleiding zorgt de heer Guido De Padt, Besten dig Afgevaardigde. De voorstelling van de kunste naar is in handen van de heer hij tevens zijn bewondering voor de beoefenaars ervan. Zijn vorig jaar verschenen dichtbundel over "De Ronde van Vlaanderen" vormt het uitgangspunt van deze poëti sche avond waarin, naast voordracht van gedichten, Willie Verhegge ook gesprek ken zal voeren met enkele ex- wielrenners. Zijn zeker van de partij streekmannen als Hend rik Redant, Jan Goessens, Mare Sergeant (sinds dit jaar bondscoach in opvolging van De plaatselijke Centrale voor Socialistische Cultuurbeleid (CSC) nodigt langs deze weg alle kinderen van Pollare, welke de leeftijd van 10 jaar op 31 december 1997 niet overschreden hebben, uit op het traditioneel Kerstfeest. De kinderen mogen eventueel vergezeld zijn van familie. Dit Kerstfeest zal plaats heb ben op zondag 21 december 1997 om 14.30 u. stipt in het Buurthuis te Pollare. Inschrijven voor dit feest is Jean-Pierre De Bruyn, doctor in de kunstgeschiedenis en ar cheologie, medewerker BRTN. Het geheel wordt omkadert door een muzikaal coctail van Jean-Pierre Edmond en poë tisch overgoten door de heer André Van Damme. Iedereen is van harte welkom. Eddy Merckx), en als "top of the bill" een der Vlaamse "wielermonumenten" bij uit stek, Briek Schotte (tweevou dig winnaar van de Ronde van Vlaanderen en gewezen we reldkampioen). Met andere woorden dus een unieke avond in het verschiet én voor literatuur- én voor wielerliefhebbers. Een organi satie van CSC Pollare met steun van de POB Ninove. Aanvang om 19.30 uur, en de toegang is gratis. verplicht en dit tot uiterlijk zondag 7 december 1997. Dit kan gebeuren bij de be stuursleden. Op het programma staat de Trekt-op-van-alles-show", opgevoerd door "Brik-a- brak"-kinderanimatie. Na de show zal er chocolade melk of frisdrank met diverse koeken uitgedeeld worden. Tot slot zal de Kerstman een bezoek brengen met een ge schenk voor ieder ingeschre ven kind. CSC-Kontakt organiseert sa men met SP-Gemeenteraads- lid Roger D'Hondt een herfst- wandeling langs bekende en minderbekende wegen in de wijk St.-Anna onder het motto "Waar naartoe met deze wijk?" Een "bewustmakende" wan deling langsheen Terlinden, St.-Apolonia, Schoubroek, de Paddenhoek en de wijk Schaarbeek. Hoe moet het verder met dit stukje Aalst? Blijft groen wat groen is, kan er nog gebouwd worden, hoe zou de tunnel onder de Gents esteenweg er kunnen uitzien, wordt de Boudewijnlaan een Denise De Weerdt (red.) 75 jaar geleden werd de So cialistische Vooruitziende Vrouwen (SVV) opgericht met het doel voor vrouwen een volwaardige plaats in de maatschappij te veroveren. In verschillende wetenschappe lijke bijdragen wordt de histo riek van SVV onderzocht aan de hand van klassiek gewor den thema's in de vrouwenge schiedenis: gelijke kansen, van moederschapsverzekering autosnelweg? Wij gaan met U kijken. Tijdens onze tocht blikken wij terug op het verleden en kij ken naar de toekomst. De wandeling gaat door op zon dag 30 november 1997. Sa menkomst te 14 uur aan de in gang van de St.-Annakerk. De wandeling duurt ca. 1.30 uur. Om het gezellig te maken trakteert CSC-Kontakt de deelnemers (halverwege) met een jenever of warme wijn. De deelnemers worden verzocht zich te voorzien van aangepas te kledij en indien mogelijk een zaklamp. naar sociale zekerheid, van bewust moederschap naar le galisering van abortus. Alles wordt kritisch bekeken in het licht van het debat over gender en vrouwenidentiteit, waar door dit boek het kader van de socialistische vrouwenbewe ging overschrijdt. Het geheel wordt verlevendigd met cita ten en feiten uit het leven van de leidsters van SVV en socia listische parlementaires (Ma rie Spaak, Isabelle Blume, Mathilde Schroyens, enz.). Eindredactie: Denise De Weerdt (°1930) (doctor in de geschie denis, erehoofdconservator van de Koninklijke Bibliotheek Al- bert I). Auteurs: Denise De Weerdt, Luc Peiren (AMSAB), Nele Bracke (UG), Stiene Vanrie (Vlaams ABW), Caroline Hoede- maeckers (ISA), Karen Celis (Sophia), Luc Lievijns (AMSAB) en Hetty Geldof (ere-voorzitter SVV) coproductie AMSAB/Hadewijch 352 blz., rijkelijk geïllustreerd 890 BEF, AMSAB-Ieden: 750 BEF (+portkosten) ,j V ,js - 4' •"«c L a vu-, 2?.v %s vw i Een unieke activiteit van CSC Pollare j *-At-i

Voor Allen | 1997 | | pagina 12