Herfstwandeling van CSC-Faluintjes Meldert-Baardegem Louis Tobback op bezoek bij CSC Maarkedal "Voor Allen" - 28 november 1997 13 Op zondag 9 november vond de eerste herfstwandeling plaats van de CSC-afdeling Faluintjes Meldert-Baarde gem. De bestuursleden had den het hele weekend al in de lucht zitten staren, met de no dige ongelukjes voor gevolg, maar zondag zelf bleek het weer best mee te vallen voor de tijd van het jaar. In ieder geval, het bleef droog. Rond kwart na twee, liep het overbekende café Stinne al aardig vol met enthoesiaste- lingen. In totaal vonden zo'n 45 mensen de weg naar 'Stin ne', een bont gezelschap van kinderen-honden en ander huisgedierte. Met de nodige vertraging, men moet zich im mers op zondagnamiddag toch niet te veel forceren, trok de karavaan zich in beweging omstreeks half drie. Wat volg de was een wandeling in het aangename kader van het Kra- vaalbos, onder deskundigen ook wel eens 'de long van Aalst' geheten. Als apotheose brachten wij een bezoek aan de tot afgeslo- Wie zin heeft om gedurende een paar uur een frisse neus te halen in onze eigen streek, kan met ons mee op zondag 7 december a.s. Deze keer trek ken we naar Horebeke, een der kleinste fusiegemeenten van Vlaanderen. Langs vrij rustige wegen kunnen we er genieten van een golvend landschap met prachtige ver gezichten. Alhoewel de gehele route over goed verharde wegen loopt, is het toch aan te raden stevige wandelschoenen aan te trek ken, want bij regenweer lig gen sommige stroken er nogal slijkerig bij. Vanzelfsprekend ten reservaat gepromoveerde Zavelputten. Deze putten zijn geologisch bijzonder waarde vol daar zij tal van restanten en fossielen herbergen van de oudheid, haaietanden en der gelijke meer. Onze deskundi ge gids bij dit alles kameraad Romain, die zijn hele collectie had meegebracht om ons weg wijs te maken in de geschiede nis van de aarde. Als afsluiter van een geslaag de wandeling was er een ferm verdiende boterham met kop en kaas voor eenieder. Veel dank in ieder geval voor de samenwerkende vennoot schap familie Van De Meers- sche, die voor de 'boef' ge zorgd heeft en ook veel dank aan onze ondervoorzitter Al- bert Saeys, die in zijn cow boy-outfit reeds weken op voorhand de weg had uitge stippeld. Uiteraard zal dit geslaagd ini tiatief herhaald worden. Dylan CASAER is er een rustpauze voorzien ongeveer halfweg in een of andere taverne en mocht het weer gaan tegenvallen dan be staat de mogelijkheid om het parcours wat in te korten. Zoals gewoonlijk komen we samen aan het Stedelijk Ont moetingscentrum te Velzeke om 13.45 u., om van daar met enkele wagens te vertrekken naar de kerk van Blasius-Boe- kel waar de eigenlijke wande ling begint. Traditiegetrouw verkende André Van De Casteele de weg en vergezelt bij de uit stap. Tot dan! Op vrijdag 7 november was het zover, de nationale SP voorzitter op bezoek in Maar kedal en dit in om de pas ge- reoganiseerde afdeling een ex tra stimulans te geven. In de voorafgaande vergade ring met de bestuursleden werd het programma voor 1998 en de specifieke proble men in Maarkedal besproken. De nationale voorzitter sprak de hoop uit dat de nieuwe ploeg in staat moest zijn om in 2000 met een volledige lijst deel te nemen en resultaten te boeken bij de gemeenteraads verkiezingen. Ondertussen was het zaaltje reeds volgelopen met enthou siaste toehoorders van onze "Louis". Na de inleiding door voorzit ter Mare De Vos gaf afdelings peter Julien Verstraeten uitleg over de parlementairs uit onze federatie en zijn stimulansen De CSC-Erembodegem orga niseert tegen meer dan aan trekkelijke voorwaarden een weekuitstap met de bus naar het Boheemse Woud in de Tsjechische Republiek in het dorpje Zelena Ruda op 900 km. van Erembodegem in het Sumavagebergte. Verblijf in het hotel Bohemia. De uitstap is gepland van za terdag 7 tot en met zaterdag 14 maart 1998. Nog maar pas werd Louis Tob back uitgezwaaid of CSC Maar kedal bewijst opnieuw haar springlevendheid: na een onder breking van enkele jaren wordt heraangeknoopt met de traditie van het Kerstfeest, met een luik voor de kinderen én voor de vol wassenen. Alle kinderen van de aangesloten SP-Ieden en van de leden van Bond Moyson van de om de SP in de kleinere afde lingen strijdvaardig te maken. Vervolgens was het woord aan de Nationale SP-voorzitter die de huidige politieke situatie schetste en uitleg gaf over de houding van de SP naar de Het hotel dat twee jaar gele den zijn deuren opende is ge legen aan het vertrekpunt van de voornaamste skiliften en wordt uitgebaat door Vlaamse eigenaars. Ook niet-skiërs komen aan hun trekken met begeleide wandeltochten, winkel uit stappen, een tocht met de ka bellift, enz. Een aanrader wordt de uitstap naar de hoofdstad Praag. gemeente tussen 3 en 12 jaar wor den verwacht op zaterdag 13 de cember 1997 om 15 uur in feest zaal "La Salette" te Louise-Marie. De Kerstman komt er op bezoek met een geschenk voor onze klei ne vrienden. Uiteraard zijn er ook versnaperingen en misschien een verrassingsact. De vergezellende ouders en grootouders wordt kof fie en gebak aangeboden. Voorts toekomst toe. De toespraken werden afge wisseld met een optreden van een leerling harp aan de mu ziekschool in Maarkedal. Ook vanuit de zaal kwamen heel interessante vragen, o.a. over de invoering van de vier- dagenweek, de Euro, het lage BTW-tarief voor de bouw waar Louis Tobback zijn visie over gaf. Kortom een zeer geslaagde avond voor de CSC-Maarke- dal, die de aanwezigen achter af trakteerde met een receptie en een optreden van de groep "Funk that very much" van saxofoonvirtuoos Skrin Van- dewalle. Dank aan onze federale secre taris voor zijn hulp in de orga nisatie en in het bijzonder aan onze Nationale voorzitter voor zijn bezoek aan Maarkedal. S.D. Het totale verblijfkost 10.800 fr. per deelnemer op een twee persoonskamer. Alle informatie over deze reis zijn te bekomen bij Gerrit Brondeel, tel. 053/67.13.48 of bij Jan Van Wesemael, tel. 053/78.93.91 (na 18 uur). Wacht niet te lang want de in schrijvingen zijn beperkt. Eind november worden de in schrijvingen afgesloten. is er een prijskamp manillenkaar- ting voor braadworsten. Vooraf inschrijven, zeker voor de aanwezigheid van de kinderen, is echter een absolute must. Dit kan gebeuren bij de bestuursleden Mare De Vos, Denis Decordier, Frangoise Blommaert, Marleen De Potter en Ginette De Roose, bij' voorkeur vóór 6 december 1997. Herfstwandeling met CSC-Velzeke Met de CSC-Erembodegem naar Tsjechië CSC Maarkedal pakt opnieuw uit met Kerstfeest SP-Voorzitter Louis Tobback tijdens zijn uiteenzetting. Het vernieuwde CSC-Bestuur van Maarkedal, samen met voorzitter Louis Tobback, klaar voor de toekomst

Voor Allen | 1997 | | pagina 13