REGIONAAL Gouden huwelijksjubileum van Brakelse 'oud' schepen Minnaert Brakelse gemeenteraad VFSG-Lierde: Een prachtnamiddag Eetfestijn van SP-SYV-CSC Haaltert een succes SVV St.-Lievens-Esse 14 28 november 1997 - "Voor Allen" Zaterdag 15.11.97 werd het 50-jarig huwelijksjubileum gevierd van Michel Minnaert en Gabriëlle Van Achter. Kort na de tweede wereldoor log traden zij in het huwelijks bootje. Zij kregen drie kinde ren, drie kleinkinderen en in middels reeds één achterklein kind. Beroepshalve was Michel be diende bij het Ministerie van Ekonomische Zaken, terwijl Gabriëlle confectienaaister was. In zijn vrije tijd was Michel actief in de politiek, meerbe- paald was hij gemeenteraads lid te Brakel van 21.11.1966 tot 1977. Vanaf 10.02.1975 werd hij zelfs schepen van cultuur en toerisme en was hij de stichter van het VVV (ver eniging voor vreemdelingen verkeer) te Brakel. Als voorvechter van het socia lisme te Brakel effende hij het pad naar de latere coalities waarbij de SP deelnam aan de beleidsmeerderheid (periode vanaf 1977 tot 1994). Onbaatzuchtig als hij was, stelde hij zich volledig ten dienste van de partij, zonder eisen te stellen en zag hij zelfs af van zijn mandaat vanaf 78. Actueel maakt h ij nog steeds deel uit namens de SP van de raad van beheer van de bibliotheek, terwijl zijn echtgenote als bestuurslid van het SVV actief is. Beiden zijn tevens lid van de socialistische gepensioneer- denbond te Brakel en zijn graag geziene gasten bij tal van socialistische manifesta ties. Zij werden dan ook passend in de bloemetjes gezet door het SVV, de socialistische gepen- sioneerdenbond en de plaatse lijke S.P. en uiteraard door hun familie welke hen verras te met een nieuwe T.V. Hartelijk proficiat nog aan de jubilarissen... en op naar het diamanten jubileum! Op 6 november 11. kwamen maar liefst 94 senioren samen in hun ontmoetingscentrum het 'Hof ter Lierde' in de Kwaadstraat 8 te Lierde. Naast de geurige koffie met koek belichtte vooreerst de voorzitter de recente ontwik kelingen i.v.m. het gemeente en OCMW-beleid. De secreta resse kwam op de proppen met het ontwerp omtrent de jaarka lender 1998. De hoofdbrok van de namid dag was een voordracht over 'Rouwverwerking en Crema tie' op een meesterlijke wijze uiteengezet door Christiane Roelandt en haar echtgenoot Edgard Hooghuys, waarvoor nogmaals onze hartelijke dank. Het gratis 5-uurtje bestond uit lekkere erwtensoep met boter hammen en smout, heerlijk! We kijken al uit naar de vol gende ontmoeting op donder dag 4 december 1997 om 14 u. Dan komt alvast de Kerstman op bezoek. Zorg dat u er dan ook bij bent. Info: André Veegaete, voorzit ter, tel. 055/42.29.63. Zitdag Donald Van Belleghem Om uitzonderlijke redenen zal de zitdag van kd. Donald Van Belleghem op zaterdag 6 december 1997 niet door gaan, maar wel op zaterdag 13 december 1997 van 9 tot 11.30 in het Volkshuis, Markt 15 te Geraardsbergen. Maandag 17 november 1997 werd de Brakelse gemeente raad nogmaals bijeengeroe pen. Bij de bespreking van een technische wijziging aan het visreglement betreffende de 'Rijdtmeersen' te Brakel gaf de burgemeester volmondig toe dat hij in het verleden reeds een drietal keer eigen handig toelating tot vissen had gegeven aan derden (van bui ten Brakel) welke niet be schikten over een visvergun ning. En dit terwijl iedereen zich een visverlof dient aan te schaffen tegen betaling! Derhalve stelde de burge meester zich op boven het ge meentelijk visreglement (ge stemd door de voltallige ge meenteraad) en handelde hij volkomen in strijd met het door hem zelf meegestemde visreglement. Van vriendjespolitiek gespro ken! Dat de raadsleden Tortelboom en Thomas op 'zere tenen' trapten, bleek overigens zeer duidelijk uit het feit dat de se cretaris ongevraagd publieke lijk tussenkwam in het ge meentelijk debat en weigerde om akte te nemen van de uitla tingen van de burgemeester. Blijkbaar heeft de meerder heid er dan ook een raadslid bij in de persoon van de secre taris! Op zelfde gemeenteraad wer den tal van investeringen goedgekeurd evenals de wijzi ging van het bijzonder plan van aanleg voor Nederbrakel centrum. De belangrijkste wijzigingen betrolfen het wijzigen van een stuk groene zone naar bouw- zone, palend aan de gebouwen van het katholieke net (gezien de nabijheid van recreatiezone de Rijdtmeersen), de beper king van de zone van open baar nut in de omgeving van de bibibliotheek (hetgeen moet toelaten om daar aan so ciale woningbouw te doen) en in de omgeving van het ge meentehuis (tot het aange kochte huis De Bock). Vervolgens toonde de meer derheid zich eveneens van haar kortzichtigste kant toen zij weigerde het bijgevoegd punt van de SP goed te keuren nopens aansluiting op Internet en het creëeren van een ge meentelijke 'website' alwaar de Brakelaars gemeentelijke informatie kunnen consulte ren. De meerderheid meende im mers dat men niet te vroeg op nieuwe tendenzen mocht in spelen en haalde daartoe fou tieve financiële argumenten aan. Wij zijn benieuwd hoelang het nog zal duren vooraleer de meerderheid toch die stap zal zetten en het dan uiteraard voorstellen als een eigen ini tiatief? Wordt vervolgd Johan Thomas Sociaal Telefoontarief De spilindex werd onlangs overschreden. Daarom wer den de bedragen aangepast voor het Sociaal telefoonta rief. Deze zijn nu respectieve lijk 465.211 frank vermeer derd met zoveel maal 86.123 frank als er met be trokkene samenwonende per sonen zijn (maximaal 3 voor bejaarden). Dus voor twee personen is dat 465.211 86.123 551.334 frank. Gemeentebelasting Er kan een gedeeltelijke terug gave van de gemeentebelas ting (huisvuil en afvalwater) toegestaan worden. Deze ver mindering bedraagt 400 frank. Voorwaarden: alleen wonen en tegelijkertijd genieten van de voorkeurregeling in de ziekte- en invaliditeitsuitke- ring (vignet mutualiteit eindi gend op 1). U kan deze belasting betalen op het Stadhuis zelf bij de ont vanger. Mee te nemen documenten: - identiteitskaart - uw ziekenboekje vignet - de aanslag van de huisvuil belasting Via deze weg wil de afdeling Groot-Haaltert haar dank be tuigen aan alle trouwe mede werkers die ook nu weer blijk gaven van hun inzet en loyali teit tegenover de afdeling. Daarnaast gaat onze dank ook uit aan de vele aanwezigen (iets meer dan 300). De win naar van de fruitkorf bleek dit jaar Anita VAN DE WAE- TER, Achterstraat Haaltert, die op enkele grammen na het juiste gewicht bepaalde. Profi ciat Anita vanwege het be stuur. Volgende afspraak is op }- zondag 7 december 1997 in het Jeugdheem te Haaltert voor het jaarlijks kerstfeest van de SVV-afdeling Groot- Haaltert. Het einde van het jaar nadert met rasse schreden. We komen langzaam maar zeker dichter bij de feestdagen waarop we allemaal een klein beetje meer genieten van de heerlijke din gen des levens. Voor de maaltijd is het plezie rig om even met de gasten bij te praten onder het drinken van een lekker aperitiefje en voor je late gasten kan je het gezellig maken met een borrel en borrelhapje. Daarom nodigen wij u uit op onze demonstratie-avond 'Aperitief en Borrelhapjes' door Mevrouw Monique De Naeyer die je de kneepjes zal tonen om 2 lekkere aperitieven te bereiden en ongewone maar heerlijke borrelhapjes. Dit alles op vrijdag 28 novem ber 1997 om 19.30 uur in het Volkshuis, Terbiest 49, te St.- Lievens-Esse. De deelname bedraagt 150,- frank (proevertjes inbegrepen) Donald Van Rpllejriiem

Voor Allen | 1997 | | pagina 14