Zottegemse sport onder de loep Zottegemse Jongsocialisten pleiten voor méér verdraagzaamheid S.V.V.-Aalst "Voor Allen" - 28 november 1997 15 Tijdens de recente bespreking van de begroting 1998 van de Vereniging zonder Winstge vend doel (V.Z.W.) Stedelijke Sport en Recreatie namen on ze S.R-raadsleden Roger Van Cauwenberge en Freddy Van den Bossche de cijfers en het sportbeleid in zijn geheel on der de loep. Wij gaan hier even nader in op de bijzonderste delen van hun interventie. S.P. eist integratie Sport - V.Z.W. in stadsdiensten De overeenkomst tussen de stad en de VZW stelt dat elk jaar, voor 30 september, de be groting dient voorgelegd te worden aan de gemeenteraad. Vandaag, dus bijna twee maand na de afgesproken da tum, wordt de begroting 1998 voorgelegd. De VZW-struktuur is dus ze ker geen garantie dat de be heersovereenkomst wordt na geleefd. Hoe kan het ook anders? De zelfde V.L.D./C.V.P.-meerder- heid die het systematisch ver tikt om de bepalingen van de gemeentewet na te leven is immers ook verantwoordelijk voor de VZW. Reeds bij vorige besprekingen heeft de S.R gevraagd om de VZW op te heffen en te inte greren in de stadsdiensten, zo als het decreet van 5 april 1995 op de erkenning van ge meentelijke sportdiensten het expliciet stelt. De huidige wijze van beheer is duidelijk strijdig met de be palingen van dit decreet. Bovendien is in dit decreet be- Het "Verdraagzaamheids weekend" van de longsocia listen van 14 tot en met 17 no vember werd geopend op vrij dag met een vormingsavond over verdraagzaamheid, racis me, migranten, extreem rechts, etc. De nodige uitleg werd verstrekt door een mede werker van het Herman Vos Instituut. Aan de hand van een vragenlijst en talrijk beeldma teriaal zorgde zij ervoor dat er een discussie op gang kwam. Volgende discussiepunten kwamen onder andere aan bod: moeten migranten ver plicht worden nederlands te paald dat reeds gesubsidieerde sportdiensten zoals deze van de Stad Zottegem, drie jaar tijd krijgen om hieraan te vol doen. Gelet op de verregaande ge volgen inzake mogelijk ver lies van de gewestelijke sport- subsidiëring vraagt de S.P. dan ook om bij hoogdringendheid de decretale voorwaarden na te leven, de VZW op te heffen en hem te integreren. In tegenstelling tot wat tot nogtoe onmogelijk was, met name de integratie van het VZW-personeel in de stedelij ke personeelsformatie, kan dit vandaag wel. Dit decreet voorziet immers dat personeelsleden die nu werken in een erkende sport- dienst die beheerd wordt door een VZW, in dezelfde hoeda nigheid moeten worden over genomen door de gemeente. Bij stemming werd het S.P.- voorstel om de VZW Sport af te schaffen en op te nemen in de stadsdiensten verworpen met 14 (V.L.D. en C.V.P.) te gen 12 (S.P.) stemmen. Salami-aanpak begrotingen Zoals reeds herhaaldelijk aan geklaagd blijft deze meerder heid ook vandaag opteren voor een begrotingssalami. Alhoewel het sportbeleid voor een zeer aanzienlijk deel gein- tegreerd is in de stadsbegro- ting, wordt eens te meer een goedkeuring gevraagd zonder kennis te geven inzake het im pact van de sportbegroting in de globale stadsbegroting. Dit is niet ernstig en getuigt van manifeste onwil om een globale discussie te voeren leren; kunnen zij stemrecht krijgen na 5 jaar verblijf in ons land? Kortom het was een zeer actuele en boeiende dis cussie-avond wat door alle aanwezigen kan beaamd wor den. Op zondag was er een film voorstelling georganiseerd in samenwerking met de Socia listische Filmaktie. Er werd geopteerd voor de film "La Promesse", een prent van de gebroeders Luc en Jean-Pierre Dardenne die onlangs de "Jo zef Plateau prijs" in de wacht sleepte. Het thema van de film was het verblijf van illegalen over het gemeentelijk beleid. De S.P. klaagt deze aanpak voor de zoveelste keer en zeer uitdrukkelijk aan. Ook om de ze reden is de integratie van de VZW in de stadsdiensten een absolute noodzaak. Deze integratie zou immers toelaten om de sportsector in het beleid op een duidelijke wijze te kaderen. De S.P. blijft erbij dat andere sectoren blijvend tekort ge daan worden terwijl in de sportsector blijkbaar alles kan. De stedelijke ezel die geld... Een eerste globale vaststelling is dat de stad eens te meer als melkkoe gebruikt wordt door de tekorten van de VZW- sport. De stadstoelage stijgt aldus tot een historische bedrag van 20.516.043 frank. In vergelijking met 1991 is dit een stijging van bijna 40 pro cent. Daarbij dienen nog talloze miljoenen gevoegd die via de stadsbegroting evengoed ter beschikking worden gesteld. Begin vorig jaar heeft de Gou verneur er trouwens op gewe zen dat het wenselijk is om al le verdoken uitgaven door te rekenen aan de VZW om een correcter beeld van de kost van de sportacties te bekomen. De S.P. blijft hopen dat de ogen van de raadsleden van de V.L.D./C.V.P.-meerderheid eens zullen opengaan om der gelijke ongelimiteerde uitga- venstroom onder kontrole te brengen. De begroting 1998 doorgelicht in ons land en hun onmenselij ke behandeling. Het weekend werd afgesloten op maandag door een actie in de gemeenteraad. Kurt Broec- kaert verdedigde een artikel dat opgenomen werd in het politiereglement. Door dit ar tikel wordt een verbod opge legd voor racistische en fascis tische organisaties en ver spreiding van hun propagan damateriaal op het Zottegems grondgebied. Het bleek een uitermate inte ressant en leerrijk initiatief te zijn dat zeker voor herhaling vatbaar is. Terwijl de voorziene uitgaven stijgen met 8,5 miljoen, stij gen de eigen inkomsten met amper 2,9 miljoen. Langs inkomstenzijde zijn dan ook belangrijke vragen te stellen: de opbrengsten uit de dran kenverkoop blijven totaal on doorzichtig waardoor zich ernstige vragen stellen inzake de naleving van de overeen komsten die de stad met de brouwerijen heeft afgesloten. Hier moet dringend duidelijk heid worden geschapen. de opbrengst uit reclame blijft onverklaarbaar laag. de wijze waarop clubs moe ten betalen voor het gebruik van de sportinfrastructuur ge beurt alles behalve doorzich tig en op gelijkwaardige basis. In het bijzonder stelt de S.P. vragen bij de manier waarop de hoge onderhoudskosten van het stadion worden door gerekend aan de betrokken clubs. De stad neemt hier een enor me last op zich, niet alleen in zake uitbouw en onderhoud van infrastructuur maar even goed van exploitatie. ook hier blijven vragen naar verdoken vormen van subsi diëring waardoor geen recht lijnig beleid kan aangetoond worden. Langs uitgavenzijde zijn eveneens overduidelijke vaststellingen te maken: de personeelskosten vliegen de pan uit: van 16,6 miljoen in 1991 tot 23.3 miljoen in 1998 of een stijging met 40 procent, dit terwijl de stad beweert geen geld te hebben voor de Clubavond U wilt uw gasten eens extra verwennen, dan nodigt SVV- Aalst U uit op haar clubavond van maandag 15 december e.k. om 20 uur in Bond Moys- on, Geraardsbergsestraat 69 te Aalst. Inkom langs de par king. Deze gezellige avond wordt opgeluisterd door Ge- neviève Clauwaert en Jef Van de Steen met als thema "Gas ten ontvangen met kaas en bier". Met de feestdagen in het zicht is dit een niet te missen avond. We hopen U talrijk te mogen verwelkomen. Het bestuur van SVV-Afde- ling Aalst. uitvoering van de CAO voor het stads- en OCMW-perso- neel. Dit laat vermoeden dat de VZW misbruikt wordt om al lerlei aanstellingen door te voeren zonder via de gemeen teraad te moeten passeren. de beschikbare kredieten voor de eigen sportwerking zijn meer dan verdubbeld in de periode 1991-1998 van 608.586 naar 1.360.899 frank. Opvallend daarbij is dat de kosten van de eigen animatie voor het grootste deel worden verhaald op de individuele ge bruikers, terwijl dit voor de clubs geenszins het geval is. de kosten voor waterver bruik stijgen enorm. De S.P. vraagt terzake dringend duide lijkheid, in het bijzonder wat betreft de naleving van de wetgeving inzake afvalwater heffing. de kosten voor electriciteits- verbruik stijgen eveneens bui tengewoon in de periode 1991-1998. Een stijging van 32 procent is toch niet meer normaal te noe men. Ook hier stelt zich de vraag in welke mate de betrokken clubs opdraaien voor de ex ploitatierekening? Conclusie Uit wat voorafgaat blijkt dui delijk dat met de VZW Sport geen orthodox beleid gevoerd wordt. De S.P. zal zich blijven inzetten om hier rechtlijnig heid in te krijgen. Het opdoe ken van deze VZW zou uiter aard voor één en ander de deur dicht doen en voor klaarheid zorgen. Kerstfeest Wij nodigen u hartelijk uit op ons kinderkerstfeest dat doorgaat op 20 december om 15 uur in Bond Moyson (2de verdieping), Ge raardsbergsestraat 69 te Aalst, met als animator Geert Boelaert, buikspreker. De Begonia- en Zanoshow begint om 16.30 u. In schrijven kan door middel van een inschrijvingsstrook. Naar ge lang de leeftijd zijn er bons te be komen in de plaatselijke Bond Moyson kantoren en dit van 8 december t.e.m. 15 december. Als gastspreker mogen we de heer Lieven Vernaille verwelko men die het over de nieuwe voor delen van de Hospitalisatieverze- kering zal hebben. Naar gewoonte overhandigt de Kerstman aan alle aanwezige kinderen een geschenkje. Wij ho pen u allen op ons Kerstfeest te mogen begroeten.

Voor Allen | 1997 | | pagina 15