Openbare dienstverlening in Zottegem: Nood aan behoeftenonderzoek Harmonienieuws Hand aan hand Dertien miljoen voor restauratie pastorij Denderhoutem Groot Kaasfestijn te Hillegem Menu "Waar zijn we mee bezig" Kerstfeest SP-CSC Bevere 16 28 november 1997 - "Voor Allen" Schepen en Provincieraadslid Etienne Van Melckebeke en de voorzitter en bestuursleden van de SP-afdeling Hillegem hebben het genoegen U en uw familie uit te nodigen op hun "Groot Kaasfestijn", dat door gaat in de zaal "Oud Gemeen tehuis" te Hillegem en dit op zaterdag 6 december 1997 vanaf 18 uur. Om deze avond zo vlot moge lijk te laten verlopen vragen wij U om vooraf in te schrij- Na enkele weken ernstig werk van de bestuursleden is het aantal jongeren dat interesse heeft voor de muziekoplei ding, die in januari 1998 van start zal gaan, zeer bevredi gend. Het moeten er echter nog meer worden. Ons streefdoel is alvast een twintigtal geïnte resseerden. Vanaf de eerste weken zullen instrumenten ter beschikking zijn. Wij willen immers op realistische wijze al wie wil meedoen laten bele ven wat het is "in groep musi ceren". Verre van ons het idee dat het klassikaal muziekonderwijs er niet bij hoort. Dat voorzien wij echter voor de nabije toe komst; voor hen die er echt vinden wat zij verwacht had ven bij de bestuursleden tot en met vrijdag 5 december 1997. Deelname: 250 frank. Dit kan ook telefonisch op de nummers: - Van Den Noortgaete Freddy 09/360.62.16. - De Gilder Freddy 053/63.04.15. - Van Melckebeke Etienne 09/360.42.74. We hopen U allen in grote ge tale te mogen begroeten. den en die vol animo willen verder gaan in de kennis van de muziek. Het wordt dus alleszins iets dat de moeite loont. Doet U ook mee? Of kent U jongeren die eens willen nader kennis maken met wat muziek is? Spreek er eens over met de be stuursleden of bel voor meer informatie 053/70.08.19. Dat dit alles maar kan omdat veel sympathisanten hun steentje willen bijdragen dat spreekt vanzelf. Wil U hier ook hiervoor iets doen wordt dan sympathiserend lid door storting van 300 F op rekening Hand aan Hand nr. 853- 8618668-56. Met zijn allen kunnen we sterk zijn, ook in de muziek! Cumgra Nosalis Tijdens de gemeenteraad vori ge week in Zottegem heeft Stefaan Thijs voor de SP het Schepencollege gevraagd te starten met een behoeftenon derzoek inzake een aantal openbare dienstverleningen. Hoe dikwijls gebeurt het niet dat inwoners de lokale politici aanklampen om hen te melden dat er ofwel een publieke tele fooncel in de straat werd ver wijderd, of een postbus werd verplaatst, of dat de Lijn een aantal bushaltes heeft opge doekt. Om dergelijke proble men aan te pakken wenst de SP eerst de juiste behoeften op dat vlak te kennen in de ge meente. De SP is van mening dat een dergelijke problema tiek het best globaal wordt Voor het uitvoeren van reno vatiewerken aan de pastorij te Denderhoutem klaagde SP- raadslid Van der Straeten de al te grote kost aan, in het bij zonder, daar de gemeente nog geen rekening had gehouden met het aanleggen van beplan ting rondom de pastorij waar bij de kosten nog zouden op lopen van tien naar dertien miljoen. Wanneer hetzelfde raadslid voorstelde de huidige toelage aan de oudstrijders van 500 fr. op te trekken naar 750 fr. als tussenkomst per persoon in de feestmaaltijd; kreeg raadslid Van der Straeten felle reactie van schepen Van Keymeulen (CVP) die vroeg of de SP aan opbod wenste te doen. Het voorstel die er enkel was op gericht na jaren een in dexaanpassing aan deze toela ge toe te kennen. Tombola SP-Seniorenbond Eine-Heurne-Mullem 1146 res. 0833 2443 res. 0846 3594 res. 2754 2029 3747 1912 0522 1441 1922 2806 2565 0009 3519 3839 1697 0702 1478 1928 3547 0619 3184 2092 1331 2702 0296 2429 0374 3080 1950 2602 1889 3957 0893 1084 0530 2453 1685 0522 0376 1455 Prijzen af te halen tot en met 30 november 1997 bij Julien Verstra- eten, Gentstraat 184, Oudenaarde. aangepakt. Na zo'n behoef tenonderzoek moet de stad dan onderhandelingen gaan starten met hetzij Belgacom, de Post of de Lijn teneinde te gemoet te komen aan de resul taten van het onderzoek. Voor de SP is de voorziening van deze openbare diensten zo be langrijk dat zij aan het stads bestuur gevraagd heeft de snoods financieel bij te sprin gen indien moest blijken dat een postbus of telefooncel werd weggehaald omdat deze niet meer rendabel zouden zijn. Dat een dergelijke politiek ge voerd moet worden, bleek nog maar eens duidelijk uit de re sultaten van het sif-onderzoek (sociaal impulsfonds). Uit die Lening van 10 mil joen bij Gemeente krediet Na er reeds te hebben op ge wezen dat de financiële tus senkomst voor het Adminis tratief Centrum van maand tot maand stijgt werd door het Schepencollege terug voorge steld een lening van 10 mil joen aan te gaan bij het Ge meentekrediet voor het uit voeren van omgevingswerken. Begrotingswijziging kerkfabrieken De begrotingswijziging van de kerkfabriek Denderhoutem en Kerksken werd door de SP fractie in de gemeenteraad niet goedgekeurd. Dit om de weinige duidelijkheid waarop deze dossiers zijn samenge steld. SP-CSC afdeling Bevere orga niseert op vrijdag ^decem ber 1997 om 19u30 haar jaar lijks souper. Dit gaat door in de Rijksbasisschool - Worte- gemstraat 14 te Bevere. De leden van de SP afdelijng kunnen gratis van dit feest maal genieten, niet-leden zijn eveneens welkom maar beta len 400 fr. en kinderen tot 12 jaar betalen 200 fr. studie blijkt dat het maat schappelijk weefsel in Zotte gem gekenmerkt wordt door de aanwezigheid van een gro te groep bejaarden. Het is juist die groep die de grootste mo biliteitsproblemen heeft en dus nood heeft aan een post bus in de straat, een dichtbij- zijnde bushalte en een publie ke telefooncel om de hoek. De SP zal van dichtbij volgen of het stadsbestuur werk maakt van haar halve belofte om in de komende stadsinfo een formulier te stoppen waar op de bevolking haar desbe treffende behoeften kenbaar kan maken zodanig dat wij een juist overzicht krijgen van de belangrijkste noden. Zend- en ontvangst- apparatuur voor poli tie Voor het gebruik hiervan zal op het adminstratief centrum een antenne worden geplaatst waarvan de kostprijs kan wor den geraamd op 45.000 fr. Bibliotheek Haaltert Het beheersorgaan van de ge meentelijke openbare biblio theek heeft voorgesteld om te gen het einde van het jaar de huidige raadzaal in de toe komst te gebruiken als afde ling bibliotheek. Bijkomend meubilair zal worden aange kocht voor de nieuwe lokalen, de kostprijs wordt geraamd op 1.500.000 fr. De Clippeleire R. Aperitief Varkenshaasje met groentenkrans en kroketten IJs Inschrijven voor 10 december 1997 bij de bestuursleden Velen onder U zullen vorige week op VTM bij het einde van het nieuws van 19 u. die reportage gezien hebben over die F 16 piloot die als eerste niet-Amerikaan een onderschei ding kreeg van de leverancier van F 16 vliegtuigen. Deze onderscheiding werd door de Amerikaanse firma be dacht om piloten te eren die dank zij hun uitzonderlijke moed en beroepskennis er in slaagden een vliegtuig in zwa re moeilijkheden nog veilig aan de grond te zetten. Even terzijde en tussen haakjes: eigenlijk niet zo verwon derlijk dat die F 16 fabriek zo een onderscheiding bedacht; als je nagaat hoeveel er jaren na jaren uit de lucht gevallen zijn! Maar de vraag Waar zijn we mee bezig?" slaat op iets an ders. Die piloot was een dagje op zending. Hij vloog naar Leeuwarden in Nederland om eventjes enkele reserve-on derdelen op te halen Die uit Leeuwarden laten verzenden via de spoorweg... was zeker te laag bij de grond! En wij maar besparen op lonen en sociale zekerheid. Want we staan er zo slecht voor met de staatsfinancies! We kunnen zelfs de controle op de belastingen van het be drijfsleven en de vrije beroepen niet meer in goede banen leiden. De Staat kan de nodige ambtenaren niet aanwerven en opleiden. Wat hier aangehaald wordt, zullen sommigen zeggen is maar een kleinigheid; zo iets kan altijd eens voorkomen. Nee toch! Laat ge zo iets zeggen? Ja, voor sommigen is het maar een kleinigheid; maar voor ons is het dat topje van de ijsberg dat nu toevallig onder de ogen van Jan Publiek is gekomen. Wat blijft er dan nog allemaal verborgen? WAAR ZIJN WE MEE BEZIG? Cumgra Nosalis S "X

Voor Allen | 1997 | | pagina 16