't Is géén cafépraat Denderleeuwse meerderheid investeert 250.000 fr. SIF gelden aan brochures V.F.G. Ninove Met VFG-Denderleeuw opnieuw van start "Voor Allen" - 28 november 1997 17 De gemeenteraad keurde in oktober de aanleg van de ont- sluitingsweg via de Kluisweg naar de Pollarestraat goed. De werken worden geraamd op 2.874.627,-BEF en zullen openbaar aanbesteed worden. Een noodzakelijke realisatie om de aangelanden toe te laten een garage te bouwen. Wij zijn ook verheugd te kunnen melden dat 'Ninove-Wel- zijnde uitvoering van 22 appartementen mag opnemen in haar bouwprogramma 1998. Dit betekent dat wij dringend de aanbesteding van deze werken mogen uitschrijven. Rest dan nog ééns een laatste fase van 22 appartementen. Te Nederhasselt zal in de Paellepelstraat een verkaveling worden gerealiseerd van 14 open bebouwingen, op de ei gendom van de familie De Wever. De gemeenteraad keurde het principe van wegtracé goed, om deze bouwpercelen te ontsluiten. De verkaveling zelf, is thans voor goedkeuring overgezonden aan Stedebouw. Nog voor Nederhasselt, was de gemeenteraad akkoord om voetbalinfrastructuur ten behoeve van V.K. Nederhasselt te realiseren, gelet op het feit dat het huidig terrein met kan tine en kleedkamers moet ontruimd worden tegen volgend seizoen. Het schepencollege werd gemachtigd een ontwerper aan te stellen. De aanleg van twee voetbalterreinen met kleedka mers zal langs de Nederhasseltstraat, op de grens met Ou ter gebeuren. Het eetfestijn van SP-mandatarissen klopte alle records: 1234 eetmalen werden besteld! De gelukkige winnares van de grote korf met voedingsmiddelen was Godelieve Coore- man met 27 kg. 400 gr. Met dank aan de medewerkers, die dit succes mogelijk maakten. De afwezigen hadden ongelijk, want opnieuw was het aangebodene van prima kwaliteit. Samen met voorzitter Etienne Schoup van de coöperatieve 'Vooruit' zijn wij fier met de realisatie van de prachtige ve randa. Gans het Vooruit-complex is een waardevolle uit straling van de Socialistische Beweging te Ninove! Jacques TIMMERMANS SGB-Ninove Tijdens de laatste maand van het jaar staat het aktiviteiten- programma in het teken van de eindejaarsfeesten en ook bij SGB-Ninove sluiten we het werkjaar 1997 feestelijk af. Maandag 1 december 1997 bestuursvergadering om 14.30 uur. Maandagen 8 en 29 december 1997 is er hobbyclub en kaart- namiddag om 14.30 uur. Op zaterdag 13 december 1997 heeft het jaarlijks 'Kerst feest' plaats. Er is een kerst pakket voor alle aanwezige le den. Er is tevens een tombola. We rekenen op een grote op komst. Nieuwe leden zijn nog altijd welkom. SW-VFG Geraardsbergen De V. F. G. Geraardsbergen en SVV Geraardsbergen hebben het genoegen U uit te nodigen op hun Ledenfeest op zondag 14 december 1997 om 12 uur in de feestzaal "Bond Moys- on", Vredestraat 41 te Ge raardsbergen. De feestmenu bestaat uit: - Aperitief - Roze zalm'met groene krui den en Duchesse aardappelen - Groentenconsommé - Kalfsgebraad Bordelaise en kroketjes - Kerstbüche en koffie Nadien volgt er een gezellig samenzijn. Inschrijven kan in Bond Moyson, Vredestraat 41, Ge raardsbergen. Om deze investering op zijn waarde te kunnen inschatten dienen we eerst te weten wat SIF gelden zijn. SIF staat voor Sociaal Impuls Fonds. Dit is een fonds, zeg geld, dat aan de gemeenten en de OCMW's wordt gestort om sociale pro blemen mee aan te pakken, laat staan op te lossen. Voor Denderleeuw gaat dit om 6 miljoen. Voor de toewijzing van deze gelden dient het OCMW een beleidsplan/investeringsplan op te stellen dit voor de ko mende driejaren (1997 - 1998 - 1999). Op aandringen van de OCMW SP fractie, dit door het formuleren van een agen dapunt, werd door de meer derheid na heel wat aarzelen toch begonnen met de aan maak van dit investeringsplan. Blijkbaar ontbrak het hen aan inspiratie of aan werkkracht of hechtte men helemaal geen belang aan de toewijzing van 6 miljoen per jaar. Tijdens de laatste raadszitting werd het SIF investeringsplan gepresenteerd. Van al de op gesomde projecten was geen enkele nieuwigheid te bespeu ren. Het enige merkwaardige feit dat echt opviel tussen al dat cijfergedoe was de ver schijning van 250.000 bf. voor de aanmaak van een brochure dit is... het jaar 1999. Door onze fractie werden prompt enkele vragen gesteld: Behoort een brochure tot de sociale doelstellingen van het SIF? Antwoord van de meer derheid: in een andere ge meente schrijven ze dat ook in, waarom wij niet. Waarom de uitgave van deze brochure in 1999 en niet nu nog of in begin 1998? De meerderheid: dan zal ze volledig kunnen aangeboden worden met de nieuwbouw van het OCMW erop. Vrienden deze kleinzie lige uitleg gelooft niemand. Wanneer men de Denderleeu wenaars wil informeren over de diensten in het OCMW moet dit zo vlug mogelijk ge beuren en niet... in het of net voor het verkiezingsjaar. SIF gelden gebruiken voor verdo ken verkiezingsreklame zou wel eens zuur kunnen opbre ken. Door onze SP fractie zal dan ook kortelings de vraag gesteld worden een informa tie-brochure op de markt te brengen dit begin 1998. Firmin Verbrugge Het eerste provinciaal sjoel- tornooi werd afgesloten te Zottegem. We mogen zeker van succes spreken, wanneer aan de 8 wedstrijden werd deelgenomen door 39 ploe gen. Het is zeker geen gemak kelijke opdracht, om telkens 100 leden samen te brengen. Toch is onze federatie erin ge slaagd dit te realiseren. Dat onze afdeling het sterkst ver tegenwoordigd was met tien ploegen is zeker geen uitzon dering. Onze dank aan alle deelnemers: we geven reeds rendez vous op de volgende afspraak voor het tornooi 1998-1999. We hopen dat nog andere afdelingen de stap zul len wagen. In afwachting van de uitslag werd aan de deelnemers een koude schotel aangeboden. Er kon ook een dansje gedaan worden. Voor het algemeen klassement werd gekozen dat de ploeg met de meeste pun ten van elke afdeling zou ver meld worden. De uitslag was dus: Ninove 1 - 13177, Aalst 1 - 11945, Bug- genhout 2 - 9984, Zottegem 1 - 9824, Brakel - Lierde - 8567, Berlare 2 - 8472, Dendermon- de 3 - 7757. Rode lantaarn werd overhan digd aan Dendermonde 2. Het individuele klassement werd gewonnen door Louis De Quick - 4672, Monique Caus 4228. De wisselbeker Louis Tobback komt dus naar Ninove. Van harte proficiat. Na de overhandiging der tro feeën, dankt Louis De Quick als voorzitter federatie Aalst alle deelnemers voor hun deelname en sportieve inzet tijdens het tornooi. Hij vroeg ook een applaus voor de daad werkelijke medewerking van het provinciaal secretariaat. Die instonden voor de inrich ting en het bereiden van de schotels. Tot slot werd onder daverend applaus een bloemstuk aange boden aan Molderez Josiane (Ninove) en Bracke Mariette (Dendermonde) die ondanks hun handicap (blind) aan alle wedstrijden deelnemen. Nog maals proficiat. Zo zie je maar dat ondanks een handicap al les mogelijk is. Wij willen langs deze weg nog een oproep doen aan alle le den van onze afdeling voor het kerstfeest 1997. Dit gaat door op zondag 21 december in de kantine V.K. Ninove. Naar ge woonte zal ook de kerstman van de partij zijn, en aan alle aanwezigen een verrassings geschenk aanbieden. Wij geven elkaar rendez vous op dit samenzijn. Zorg dat je erbij bent. Tot ziens. Bij het opstarten van deze ver nieuwde werking, zetten we de geplande activiteiten nog graag eens op een rijtje: Voor sportievelingen Zwemmen: elke 2de en 4de maandag van de maand van 18.30 u. - 19.30 u. Stedelijk Zwembad Aalst. Inkom: 15 F. Turnen: '97: op 3/12; '98: op 14/01,28/01, 11/02 en 25/02. Gemeentelijke Sporthal A. Ot- toy (De Schiptrekker), Den derleeuw. 40 F/les. Beide activiteiten lopen in sa menwerking met de Vlaamse Federatie van Socialistische Gepensioneerden. Lidmaatschap VFG of V.F.S.G. is gewenst (verzeke ring). Kom gerust een kijkje nemen. Voor hobbyliefhebebrs Hobbyclub: wekelijks op maandag (behalve 1ste maan dag van de maand). Start op 19 januari '98. Van 14 u. - 17 u. in het Centraal Complex, Stationsplein, Denderleeuw. Mogelijkheid tot kennisma king met nieuwe hobbytech nieken. Algemene ledenvergadering Op zaterdag 13 december '97 algemene ledenvergadering met koffietafel. Start 14 u.: Verwelkoming door oud- Voorzitter Rudy De Leeuw. Voorstelling Nieuw bestuur. Voorstelling Jaarplanning '98. Optreden van De Vrolijke Senioren (Afdeling De Rode Roos uit Gent). Koffie met koek (pauze). Optreden De Vrolijke Seni oren (deel 2). Einde voorzien rond 18 u. Deelname: gratis. Staat open voor leden en geïn teresseerden. Inschrijvingen bij de Bond- Moysonkantoren tot uiterlijk 1 december. Kan ook telefo nisch (053/66.63.47). Een ac tiviteit om niet te missen! M.P. Van Isterdael

Voor Allen | 1997 | | pagina 17