CSC Erembodegem Aperitief van het huis 1000ste geboorte in 1997 in het A.S.Z. 18 28 november 1997 - "Voor Allen" Zondag 26 oktober ontving CSC-Erembodegem op zijn tweede 'Aperitief van het huis' van 1997 Minister Luc Van Den Bossche, Europarle mentslid Freddy Willockx, Vlaams parlementslid en ge meenteraadslid Gracienne Van Nieuwenborgh en David Ter- mont van het Euro-infocen trum van de Vlaamse Gemeen schap. Twee onderwerpen kwamen aan bod: de Euro en de hervormingen in het onder wijs. Dhr. Termont schetste de on derliggende ideeën die tot de invoering van de nieuwe Euro pese eenheidsmunt geleid heb ben. De basisdoelstelling is het wegwerken van de han delsbelemmeringen die be staan tussen de verschillende lidstaten. Vandaag is het zo dat er binnen de E.U. 14 verschil lende mdnteenheden bestaan. De wisselkoersschommelin gen en -kosten zijn duidelijk niet bevorderlijk voor een vlot intern handelsverkeer. De lid staten voeren ook een eigen monetair en rentebeleid. Een zijdige beslissingen kunnen zowel de nationale als de Eu ropese markt ernstig verstoren en zetten tevens aan tot specu latie. Tenslotte zal de Euro Eu ropa toelaten zich als een ster ke economische en politieke grootmacht te manifesteren te genover Japan en de VS. Hoe zal de invoering van deze Euro verlopen? Dhr. Termont licht toe. In mei '98 wordt be slist welke landen mogen deel nemen aan de EMU en worden de onderlinge wisselkoersen van de kopgroep vastgelegd. Per 1 januari '99 wordt de wis selkoers tussen de Belgische frank en de Euro vastgelegd (de Euro zal ongeveer 40 bf. waard zijn). Vanaf deze datum tot uiterlijk 1 januari 2002 kunnen alle be-talingen die via rekeningen (giraal geld) uitge voerd worden zowel in Belgi sche frank als in Euro kunnen geschieden. Ook in contacten met de overheid kunt U de Eu ro gebruiken. Ten laatste op 1 januari 2002 brengt de Belgi sche overheid de nieuwe Euro biljetten en -munten in omloop en begint zij met het geleide lijk intrekken van de nationale betalingsmiddelen. Deze laat ste operatie mag maximaal 6 maanden in beslag nemen zo dat ten laatste op 1 juli 2002 de Belgische frank ophoudt te bestaan. Freddy Willockx verduidelijk te de omgeving waarin de Eu ropese socialistische fractie haar stempel poogt te drukken op het Europees beleid. De Europese fractie acht het haar taak om binnen de vrije markt een weefsel van waarden te in tegreren om zo tot een sociaal gecorrigeerde economie te ko men. Het vertalen van dit poli tieke standpunt in concrete ac tie stuit echter op de politieke realitiet. In het Europese par lement is de socialistische fractie weliswaar de grootste maar is ook de coalitie met ex treem-links en de groenen nog te klein om de meerderheid te halen. Een nog groter pro bleem situeert zich op het vlak van de Ministerraad die, me dewetgevend, beslist bij één- parigheid van stemmen. Hoe wel in 11 van de 15 lidstaten socialisten aan de macht zijn of deel uitmaken van, worden linkse initiatieven nogal eens geblokkeerd door deze over eenkomst. Bij de uitbreiding van de Unie zal ook deze een- parigheidsregel ter discussie worden gesteld. Positief in alle geval dat in Engeland en Frankrijk recent linkse rege ringen aan de macht gekomen zijn. Minister Van Den Bossche werd ingeleid door Gracienne Van Nieuwenborgh, die we gens stemproblemen zich ont hield van verdere tussenkom sten in het debat. De minister wil de scholen dwingen tot grotere samenwerkingsver banden inzake personeel, ad ministratie en vakkenpakket. Hij wilde echter niet te diep ingaan op de details van de hervormingen daar deze nog altijd niet rond zijn en hij wil de voorkomen dat verkeerde berichten de wereld werden ingestuurd. De invoering van de toelatingsproef voor dok ters kende instemming van de Europese partners bij wie deze al langer bestaan en zal zeker geen afbreuk doen aan de de mocratisering van het hoger onderwijs. Er is wel een evolu tie naar het ontstaan van ge specialiseerde medische cen tra. De minister kreeg enige reactie uit de zaal met zijn stelling dat de ouders mede verantwoordelijk zijn voor de normvervaging bij de kinderen welke tot volwassen kan lei den, zoals recent gebleken is in een Brusselse school. Ook over de gebrekkige meertalig heid van de afgestudeerden kreeg de minister een aantal opmerkingen. Hij wees echter op het feit dat het Vlaams on derwijs goede rapporten kreeg van de OESO voor zijn homo gene kwaliteit. Schepen Patrick Jacobs ronde het debat af met een dank woord voor het panel, modera tor B rondeel en de andere be stuursleden die betrokken wa ren bij de organisatie van het aperitief. Maar hij vergat voor al niet de 92 aanwezigen te be danken voor hun inbreng en beloofde er bij een volgende editie terug een boeiend tref fen van te maken. Dirk De Wit HGAZS helpt gehandicapten in Afrika De H.G.A.Z.S. is een vereniging die hulp bied aan gehandicapten in Afrika ten Zuiden van de Sahara. Het doel van de vereniging is het opzetten van professionele activi teiten ten behoeve van Afrikaanse gehandicapten. Een dertigtal hulp behoevende gehandicapten in Kinshasa wachten op actieve hulp van de HGAZS bij het opzetten van een volwaardige beroepsbe zigheid. Om dit project financieel te onder steunen hebben we een gastrono misch naslagwerk gecreëerd. waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan voornoemd project. Om dit boek te publiceren kunnen we echter alle hulp goed gebrui ken. Wij richten ons dan ook tot U om ons te helpen, zowel moreel als fi nancieel, om dit geïllustreerd gas tronomisch naslagwerk te publice ren in het Nederlands en het Frans. Voor financiële steun kan U uw bijdrage storten op de rekening 001-3105974-13 van A.H.A. S- SA, Leopoldlaan 63 - 9500 Ge- raardsbergen. U kan ons ook helpen met mate riële hulp door het schenken van kleermakersmachines, tuinmachi- nes en -gereedschap, bureauma chines poliklinisch materiaal en geneesmiddelen, schoolmateriaal, gereedschap voor diverse ateliers die wij willen opstarten. Wij gelo ven dat we U op de hoogte zullen houden van de evolutie van het project dat U steunt. Voor alle verdere informatie kan U kontakt opnemen met de heer André Badidanga Ntambwe, tel. 054/50.00.44. S.G.B. Hofstade Op zondag 9 november 11. was het weer verzamelen geblazen om het feest van St. Maarten te vieren. Zoals gewoonlijk werd ieder een verwelkomt met de ge bruikelijke koffie met gebak. Bij deze gelegenheid werd de namiddag opgeluisterd met een zeer gesmaakt optreden van de dansgroep "Dans je fit" uit Aalst onder leiding van Monique De Moor. Na het optreden volgde een verdiend applaus en werd Mo nique door de voorzitter letter lijk in de bloemetjes gezet. Daarop volgde de kaarting voor de mannen en het bak- schieten voor de vrouwen. De uitslagen Bij de vrouwen was de eind uitslag na een spannende wed strijd als volgt: 1De Smet Jeannine 530 2. Van Der Haegen Charlotte 490 3. Mertens Jeannine 460 4. Bauters Diane 440 5. Triest Rachel 430 Thomas Maria 430 Ook bij de mannen ging het er spannend aan toe en gaf het uiteindelijk de volgende uit slag: 1Van Der Spiegel Hector 3.146 2. Blanchaert Frans 3.059 3. De Nijs Emiel 3.047 4. De Cuyper Frans 2.964 5. Roelandt Alfons 2.903 Na de prijsuitreiking werd aan iedere aanwezige een St.- Maarten speculoos overhan digd. Vooraleer afscheid te nemen werd nog medegedeeld dat er op 4 december 1997 een to neelopvoering plaats heeft in het KTA, Ledebaan 101 te Aalst. "Wij betalen niet" wordt er opgevoerd door de "Collega's". Toegang be draagt 100 F (koffie en gebak inbegrepen). De volgende afspraak is het "Kerstfeest" op 21 december 1997, tot dan! Willy Marckx Voor de vijfde maal op rij ste vent het Aalsters Stedelijk Ziekenhuis (ASZ) af op ruim 1.200 bevallingen per jaar. Voor de verhuis van het Sint- Elisabethziekenhuis naar de campus ASZ bedroeg dit aan tal slechts 612. Hiermee bewijst het ASZ dat het vertrouwen in zijn moder ne materniteit definitief geves tigd is. Dit jaar werd trouwens een aanvang genomen met nieuwe investeringen die een pas be vallen moeder een nog ruimer comfort moeten bieden. De éénpersoonskamers wor den in hun sanitaire cel voor zien van een douche. De beheerder van het ASZ keurde dit jaar ook een proce dure goed die de mogelijkheid biedt om de vader de keizer snede te laten bijwonen. Hiervoor dient hij echter wel vooraf toelating te bekomen van de behandelende gynae coloog. Het ASZ komt hier mee tegemoet aan een ruime vraag van toekomstige ouders. Op 3 november 11. werd an dermaal de duizendste beval ling van dit jaar genoteerd. Dochtertje Kimberly is het eerste kindje van het echtpaar Jozef Ruysinck-Corry De Wa- egeneer uit Wichelen. Eddy Dierickx

Voor Allen | 1997 | | pagina 18