JAARLIJKS EETFESTIJN UIT DE HEMEL GEVALLEN J Cafe Volkshuis Oudejaarsavond-menu 1997 Franrine Van Der Maelen Uit de hemel gevallen Het fusiefeest: overdonderend SP Overboelare en Gemeenteraadslid 20 28 november 1997 - "Voor Allen" nodigen U uit op hun Menu: - Hutsepot met schenkel 350,- - Hutsepot met kotelet 350,- - Blinde vinken met frieten 300,- - Kindermenu 150,- Zaal: Van Malder Grote weg 204 - Overboelare Zaterdag 29 november 1997 van 11.30 tot 15 uur van 18 tot 21.30 uur Markt 8, 9620 Zottegem Tel. 09/360.45.03 Aperitief van het huis en versnaperingen Duo van gerookte zalm en heilbot met bieslookroom BroMoli-roomsoep Sorbet van framboos Ossehaas Grand Veneur Garnituur van groenten Kurkaardappelen IJsparade Koffie gebak Nieuwjaarsdrank surprise Ambiance met disco-bar Luc De Praeter 1/2 fles wijn per persoon inbegrepen Prijs: per persoon 1.500 f Reservatie tot 25/12/'97 d.m.v. een voorschot van 800 F per persoon. Gratis vervoer binnen een straal van 20 km. LUCKAS VANDER TAELEN KLOOT PER W een one-man show met twee verkeerd kan lopen in liefde en seks, hoe hilarisch mensen zich soms kunnen gedragen. Voeg daarbij nog qua vorm iets cabaretachtigs aan toe, een soort performance a la Jan Hoet, en dat zijn zowat alle in grediënten van deze spetteren de show. Een duidelijke boodschap wil Lucas zeker niet meegeven. En wel zeker niet uit de he mel. Hij zegt hierover zelf: "Alles houdt me bezig, maar het me tafysische niet. Ik ben er he laas van overtuigd dat het na de dood met ons gedaan is. We worden geboren, we ver zamelen een beetje wijsheid met de jaren en dan gaan we dood. Ik heb een naturalisti sche benadering van de dood. We verschillen niet van de ap pel, we verschillen niet van de kat". Deze one-man show gaat door in de Academie voor Artistie ke Vorming, Zuidstraat 19, te Ronse op vrijdag 12 december 1997 te 20.30 u. Kaarten in voorverkoop kos ten 100 F, aan de kassa 150 F en zijn onder andere te ver krijgen bij Suzy Arys, Sche pen van Cultuur (Tel.: 055/21.34.77 na 18.30 u.); A. Art. Vorming, Dienst Jeugd, Toeristen en Cultuur en de Stedelijke Bibliotheek. S.A. Een one man show met twee door Luckas Vander Taelen en Kloot Per W. Sedert begin september is Luckas Vander Taelen, die u zeker kent van op T.V., met een heuse one-man-show op tournee langs culturele centra in Vlaanderen. Hij alleen op het podium, begeleid door de gitaar van Kloot Per W. De Stedelijke Adviesraad voor Cultuur, in samenwerking met de Stedelijke Jeugdraad, was er als de kippen bij om dit unieke optreden als primeur naar Ronse te halen. Het is een show over zijn ei gen leven. Het leven van een veertigjarige, die zijn plezier uitzingt over het beetje rijp heid die hij al verzameld heeft. Hij zingt eigen liedjes en smartlappen van anderen. Sommige van die nummers zijn krankzinnig plezant. Maar hij zingt ze graag en ze doen denken aan vele dingen van onze gekke wereld. Bo vendien kent iedereen deze liedjes en kan ze meezingen. Dat intrigeert hem in zijn ver halen. Over wat er allemaal Het Rhetorica te Zottegem. Noch op het gelijkvloers, noch op het balkon was er nog een plaats vrij. De brandweer liet toe achttien stoelen bij te zetten. Voor de rest was het rechtstaan: achteraan dan, voor de veiligheid. Klokslag 20 uur startte de avond. Stiptheid wordt beslist een kenmerk van het nieuwe gewest. Eerst waren er de toespraken. Eddie Monsieur opende, het slotwoord kwam van Gérard De Clerck. Tussenin toespra ken van Chris Van De Wijga- ert - over de structuur van de fusie - en van Herman Van Herzeele die het had over een grote militantisme om het nieuwe grote gewest nog gro ter te maken. Michel Noliet zorgde voor het orgelpunt. Het werd een schitterende toe spraak over de hedendaagse essentiële problemen van de arbeidersklasse. Dit alles met een spirit en humor aaneenge- praat door één van de militan ten, Sylvain Bogaerts. Volkshuis stonden de pinten klaar! En toen het feest: een prachtig orkest, een dynamische zan geres die met uitgekozen nummers de zaal opwarmde, en Koen Crucke. Het werd an derhalf uur prachtige muziek en boeiend spektakel. Op het einde, een verrassing: de toe gangskaarten konden een tweede maal dienen... in het Toch was het duidelijk een speciaal feest. Er was de bij zondere sfeer door de blijd schap die iedereen voelde om met zovelen van het ABVV samen te zijn. En jawel, men voelde de vastberadenheid om nog harder te militeren, de koppigheid om ons ABVV nog sterker te maken.

Voor Allen | 1997 | | pagina 20